Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Polski program do fakturowania w Niemczech!

  Rejestracja jako bezrobotny w Niemczech: Oto jak to zrobisz online!

  Rejestracja jako bezrobotny może być trudna pod względem emocjonalnym. Ale w samym procesie nie ma nic skomplikowanego. Niemniej jednak, warto pamiętać o kilku kwestiach, aby niepotrzebnie nie wydłużyć okresu oczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych.

  Rejestracji jako poszukujący pracy możecie dokonać w Niemczech również online. Podobnie jest z rejestracją jako bezrobotny – ją również możecie przeprowadzić online, ale musicie pamiętać o kilku rzeczach. Oto, co warto wiedzieć.

  Jak zarejestrować się w Niemczech online jako poszukujący pracy?

  Jest to bardzo proste. Należy wejść na stronę internetową Federalnej Agencji Pracy (niem. Bundesagentur für Arbeit). Po dokonaniu rejestracji możecie po prostu zarejestrować się online jako poszukujący pracy. Należy pamiętać, że zarejestrowanie się jako poszukujący pracy nie jest równoznaczne z zarejestrowaniem się jako bezrobotny (patrz poniżej).

  Rejestracja w niemieckim urzędzie pracy

  By dokonać zgłoszenia online, należy się wcześniej zarejestrować. W tym celu należy wprowadzić nazwę użytkownika i wcześniej wymyślone hasło. Można także zarejestrować się przy użyciu dowodu osobistego posiadającego funkcję identyfikacji online.

  Oto na co jeszcze należy zwrócić uwagę

  Musicie zarejestrować się jako poszukujący pracy na trzy miesiące przed końcem zatrudnienia. Rejestracja ta jest ważna, ponieważ dzięki temu niemiecki urząd pracy może pomóc Wam w znalezieniu nowej oferty zatrudnienia. Jeśli zrealizuje się optymistyczny scenariusz, być może uda się płynnie przejść z jednej pracy do drugiej i uniknąć przerwy w zatrudnieniu.

  Jeśli późno dowiecie się o zakończeniu stosunku pracy – na przykład miesiąc wcześniej – macie obowiązek w ciągu trzech dni zarejestrować się jako poszukujący pracy w swoim urzędzie pracy.

  Jeśli nie dotrzymacie tego terminu, grozi Wam tygodniowa karencja, w czasie której nie będziecie mieli prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

  Jak zarejestrować się w Niemczech online jako bezrobotny?

  Możecie to zrobić na tej stronie. Ale uwaga: aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, musicie potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu należy udać się do swojego urzędu pracy. Termin wizyty otrzymacie po zarejestrowaniu się jako bezrobotni.

  Jeśli jednak Wasz urząd pracy jest przez dłuższy czas nieczynny, możecie również potwierdzić swoją tożsamość online. Opcja ta została wprowadzona w czasie pandemii koronawirusa. W tym celu należy wykonać procedurę zwaną Selfie-Ident-Verfahren.

  Aby móc przystąpić do procedury identyfikacji online, będziecie potrzebowali listu z urzędu pracy. Otrzymacie go po zarejestrowaniu się jako bezrobotni – czy to online, pisemnie, czy też telefonicznie pod bezpłatnym numerem 0800/4555500.

  Czy można złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych online?

  Tak, jest to możliwe. Na tej stronie możecie wypełnić wniosek online. Niezbędnym warunkiem przyznania zasiłku dla bezrobotnych jest jednak uprzednia weryfikacja tożsamości wnioskującego.

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Janusz Antoni

  Doskonale i przejrzyste opisywanie. Wyjasnienia. Itp.

  Agnieszka

  Weryfikacja online nie działa na polskim dowodzie

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2021 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Niemcy: Strzelił kasjerowi w głowę, bo ten zwrócił mu uwagę na brak maski

  W sobotę został zastrzelony pracownik stacji benzynowej w Idar-Oberstein. Podejrzany przyznał się do winy - i wyjaśnił motyw. Strzelił w głowe kasjerowi, po tym gdy...

  Niemcy: prawdopodobnie od 11 października osoby niezaszczepione nie będą już uprawnione do zasiłku chorobowego w przypadku kwarantanny

  Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Niemczech osoby niezaszczepione, które będą musiały przejść kwarantannę, nie będą już uprawnione do pobierania zasiłku chorobowego....

  Płaca minimalna w Niemczech 2021 – kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1.01.15 obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu zwalczenie zbyt niskich...
  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x