Więcej

  Rejestracja jako bezrobotny w Niemczech: Oto jak to zrobisz online!

  Rejestracja jako bezrobotny może być trudna pod względem emocjonalnym. Ale w samym procesie nie ma nic skomplikowanego. Niemniej jednak, warto pamiętać o kilku kwestiach, aby niepotrzebnie nie wydłużyć okresu oczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych.

  Rejestracji jako poszukujący pracy możecie dokonać w Niemczech również online. Podobnie jest z rejestracją jako bezrobotny – ją również możecie przeprowadzić online, ale musicie pamiętać o kilku rzeczach. Oto, co warto wiedzieć.

  Jak zarejestrować się w Niemczech online jako poszukujący pracy?

  Jest to bardzo proste. Należy wejść na stronę internetową Federalnej Agencji Pracy (niem. Bundesagentur für Arbeit). Po dokonaniu rejestracji możecie po prostu zarejestrować się online jako poszukujący pracy. Należy pamiętać, że zarejestrowanie się jako poszukujący pracy nie jest równoznaczne z zarejestrowaniem się jako bezrobotny (patrz poniżej).

  Rejestracja w niemieckim urzędzie pracy

  By dokonać zgłoszenia online, należy się wcześniej zarejestrować. W tym celu należy wprowadzić nazwę użytkownika i wcześniej wymyślone hasło. Można także zarejestrować się przy użyciu dowodu osobistego posiadającego funkcję identyfikacji online.

  Oto na co jeszcze należy zwrócić uwagę

  Musicie zarejestrować się jako poszukujący pracy na trzy miesiące przed końcem zatrudnienia. Rejestracja ta jest ważna, ponieważ dzięki temu niemiecki urząd pracy może pomóc Wam w znalezieniu nowej oferty zatrudnienia. Jeśli zrealizuje się optymistyczny scenariusz, być może uda się płynnie przejść z jednej pracy do drugiej i uniknąć przerwy w zatrudnieniu.

  Jeśli późno dowiecie się o zakończeniu stosunku pracy – na przykład miesiąc wcześniej – macie obowiązek w ciągu trzech dni zarejestrować się jako poszukujący pracy w swoim urzędzie pracy.

  Jeśli nie dotrzymacie tego terminu, grozi Wam tygodniowa karencja, w czasie której nie będziecie mieli prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

  Jak zarejestrować się w Niemczech online jako bezrobotny?

  Możecie to zrobić na tej stronie. Ale uwaga: aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, musicie potwierdzić swoją tożsamość. W tym celu należy udać się do swojego urzędu pracy. Termin wizyty otrzymacie po zarejestrowaniu się jako bezrobotni.

  Jeśli jednak Wasz urząd pracy jest przez dłuższy czas nieczynny, możecie również potwierdzić swoją tożsamość online. Opcja ta została wprowadzona w czasie pandemii koronawirusa. W tym celu należy wykonać procedurę zwaną Selfie-Ident-Verfahren.

  Aby móc przystąpić do procedury identyfikacji online, będziecie potrzebowali listu z urzędu pracy. Otrzymacie go po zarejestrowaniu się jako bezrobotni – czy to online, pisemnie, czy też telefonicznie pod bezpłatnym numerem 0800/4555500.

  Czy można złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych online?

  Tak, jest to możliwe. Na tej stronie możecie wypełnić wniosek online. Niezbędnym warunkiem przyznania zasiłku dla bezrobotnych jest jednak uprzednia weryfikacja tożsamości wnioskującego.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Janusz Antoni

  Doskonale i przejrzyste opisywanie. Wyjasnienia. Itp.

  Agnieszka

  Weryfikacja online nie działa na polskim dowodzie

  Patryk

  Dokładnie identyfikacja online nie działa kiedy ma się polski dowód osobisty. Co zrobić w takiej sytuacji? Proszę o pilną poradę

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  181ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Wakacje w i wolne od szkoły w Niemczech w 2022 roku – terminy dla wszystkich landów!

  Ferie i wakacje w 2022/2023 roku z pewnością będą inne niż wszystkie dotychczas. Nadal nie wiadomo co będzie dozwolone, które europejskie rejony otworzą się...

  Pasek wypłaty w Niemczech – Oto co się na nim znajduje i jak go czytać!

  Poniżej znajdziecie wzór niemieckiego paska wypłaty. Numery referencyjne na nim przedstawione zostały objaśnione w tekście poniżej. Na jego końcu znajdziecie skróty, które znajdują się...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...
  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x