Problemy techniczne w Telekom, 1&1, Vodafone i Unitymedia!

0
6695

Dzisiaj rano miały miejsce poważne zakłócenia w niemieckiej sieci stacjonarnej i internecie: Dziesiątki tysięcy użytkowników skarżyło się na awarie na stronie „allestoerungen.de” – wśród nich klienci Vodafone, Telekom, 1&1, Arcor, Entega i Unitymedia. Tylko O2 wydaje się nie mieć na ten moment żadnych problemów. Vodafone pisze na Twitterze, że problem został już rozwiązany i w razie czego należy zrestartować router:

Rzecznik Vodafone wyjaśnił, iż: „Nocne prace konserwacyjne na serwerach DNS powinny były zostać zakończone do godziny 6 rano, ale trwały dłużej. W rezultacie w sieci DSL było mniej przepustowości.” Nie wszyscy klienci mieli jednak zostać dotknięci tymi zakłóceniami.

Dziesiątki tysięcy skarg na firmy telekomunikacyjne

„Należy to sobie wyobrazić jak czteropasmową autostradę z zablokowanym jednym pasem” – wyjaśnił rzecznik Vodafone. Jednak od godziny 8:30 problem ten został rozwiązany.

Inne media informowały, że klienci Vodafone nie mogli również wykonywać połączeń telefonicznych. „Zakłócenia nie miały wpływu na telefonię” – odpowiedział rzecznik Vodafone. Tylko w przypadku Vodafone około godziny 8 rano wpłynęło już ponad 15.000 skarg. Do jakiego stopnia awaria serwerów DNS w Vodafone miała wpływ na inne przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, nie jest jeszcze jasne. Rzecznik prasowy Deutsche Telekom powiedział: „Sieć Telekom nie jest dotknięta problemem i funkcjonuje bez zarzutu”. Jednak około 7:30 rano około 1000 użytkowników skarżyło się na „allestoerungen.de” również na Telekom.

W każdym bądź razie, jeśli macie problem z internetem lub siecią stacjonarną, to niekoniecznie jest to wina Waszego sprzętu 😉

źródło: Twitter

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here