17 najlepszych aquaparków w Niemczech!

  W parkach wodnych uwielbiają się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Czynne są przez cały rok, więc niezależnie od pogody, można poszaleć w wodzie, a nawet pod palmami. Część z nich ma też strefę zewnętrzną, idealną na nadchodzące lato. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 17 najlepszych aquaparków w całych Niemczech!

  Najlepsze auaparki w Niemczech

  Nasza lista z najlepszymi parkami wodnymi w Niemczech zawiera obiekty z całych Niemiec. Poniżej znajdziecie informacje o cenach wstępu do nich, atrakcjach jakie na Was w nich czekają oraz adresy.


  1. Therme Erding

  Therme Erding wraz z noclegiem w hotelu premium i całodniowym wstępem za 103 euro/osoba

  Atrakcje: Termy Erding szczycą się tym, że posiadają najwięcej zjeżdżalni w całej Europie. Znajdziecie tu 27 zjeżdżalni na powierzchni 2.500 metrów – i to wszystko w różnych wariantach, od rodzinnych po ekstremalne. Jedną z najbardziej znanych zjeżdżalni jest „Magic Eye” – 360 metrów długości i jak głosi informacja na stronie internetowej: jest to „najdłuższa, zamknięta zjeżdżalnia-rura na świecie”. Kolejną atrakcją jest „Space Glider” – na tej zjeżdżalni potrzebne Wam będą specjalne okulary VR.
  Sauna&Wellness: Jeśli po szaleństwach na zjeżdżalniach będziecie chcieli nieco ochłonąć, możecie się udać do prawdziwego raju termalnego: „Thermen-Paradies”. Tam czekają Was kąpiele zdrowotne, kabiny na podczerwień i oczywiście sauny.
  Ceny: Bilet dzienny do term kosztuje 49 euro, razem z dostępem do „VitalOase” 57 euro, a przy opcji wszystkiego w pakiecie łącznie z saunami – 64 euro.
  Adres: Thermenallee 1-5, 85435 Erding


  2. Tropical Island, Brandenburg

  Nocleg na terenie Tropical Island za 59 euro! W cenie wstęp

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  🏝 In our lagoon you can swim under rushing waterfalls 😍💦 _____________________ You took a great picture in our tropical world? Tag it with #mytroPics and with a little luck, you can win two free tickets or an overnight stay 🍀 Du hast bei deinem letzten Besuch ein Bild von unserer tropischen Welt gemacht? Dann poste es bei Instagram und benutze den Hashtag #mytroPics. Unter allen Teilnehmern verlosen wir Freikarten und Übernachtungen. Mehr Informationen dazu in den Highlight Stories. _____________________ #tropicalislands #tiresort #waterfun #berlin #brandenburg #tropen #urlaub #worldofwanderlust #moodnation #wanderlust #allaboutadventures #neverstopexploring #stayandwander #naturevisuals #beautifuldestinations #visualsoflife #livefolk #justgoshoot #travelstoke #roamtheplanet #earthpics #visualsofearth #summervacation #tiamazonia #amazonia

  Post udostępniony przez Tropical Islands (@tropicalislandsresort)

  To miejsce istnieje uż od ponad dziesięciu lat – dawna hala samolotowa przebudowana została w rajski park wodny Tropical Island. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Brandenburgii. Na wiosnę 2016 otwarta została dodatkowo duża zewnętrzna część kąpielowa.
  Atrakcje: Tutaj wszystko jest możliwe – do dyspozycji macie m. in. cztery zjeżdżalnie, na których możecie się rozpędzić do 70 km/h, balon, w którym uniesiecie się 60 metrów nad ziemią, a także las tropikalny.
  Sauna&Wellness: Znajdziecie tu specjalnie sztucznie usypaną plażę, jednak na odpoczynek często jest zbyt tłoczno i za głośno. Zrelaksować można się za to nad tzw. „Morzem Południowym” lub w „Lagunie”. Strefa saun i spa ma aż 10.000 metrów kwadratowych.
  Ceny: 47,90 euro za osobę (łącznie z saunami 57,90 euro). Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.
  Adres: Tropical-Islands-Allee 1, 15910 Krausnick


  3. Ocean Wave, Norden

  Aquapark Ocean Wave nad Morzem Północnym to bardzo ciekawa alternatywa dla wszystkich tych, którym kąpiele w morzu wydają się za zimne i pragną urozmaicenia. Można tu zjeżdżać, pluskać się pod wodospadem czy po prostu dobrze się bawić w basenie z falami.
  Atrakcje: Długa (101 metrów!) zjeżdżalnia z latarni morskiej, która używana jest też na zawody. Jeśli nie chcecie zjeżdżać, to możecie też po prostu podziwiać z góry okolicę.
  Sauna & Wellness: Różne rodzaje saun – do wyboru, do koloru: zewnętrzne i wewnętrzne, fińskie, aromaterapeutyczne i parowe.
  Ceny: Dorośli od 7,50 euro (bilet 120-minutowy bez saun)Wstęp do strefy saun (łącznie ze strefą basenową) kosztuje dla dorosłego 13 euro w godzinach 10-14, 15 euro na 4 godziny lub 18 euro na cały dzień. Dzieci zawsze zapłacą 1,10 euro.
  Adres: Dörper Weg 23, 26506 Norden-Norddeich


  4. Hansedom, Stralsund

  Aquapark nad Bałtykiem słynie z term, świata saun, strefy fitness, centrum zdrowotnego oraz wielu atrakcji dla dzieci, jak np. „park rozgwiazd” czy restauracja „Käpt’n Nielson” ze strefą zabaw.
  Atrakcje: Można by długo wymieniać, ale najciekawsze są: zjeżdżalnia „Black-Hole”, gwarantująca ekstremalne doznania oraz rzeka z rwącym prądem.
  Sauna&Wellness: świat saun to przeżycie rodem z bajek 1001 nocy. Znajdziecie sauny o temperaturze 40 stopni, jak 95 stopni. Dodatkowo w części mauretańskiej będziecie mogli wypocząć w ziołowej łaźni parowej.
  Ceny: od 16 euro za osobę (bilet 2-godzinny, dzieci do 4 lat 3 euro, a do 15 roku życia 12 euro). Bilet pakietowy na wszystkie atrakcje łącznie z saunami kosztuje dla dorosłego 32 euro (na 2 godziny).
  Adres: Grünhufer Bogen 18-20, 18437 Stralsund


  5. Fildorado, Filderstadt

  Atrakcje: W tym auqaparku możecie zjeżdżać na pontonach, ponadto macie do dyspozycji zjeżdżalnię „Black Hole” o długości 115 metrów, a także specjalną zjeżdżalnię ze skocznią. Jak obiecuje obsługa Fildorado, można na niej osiągnąć prędkość 60km/h i „lecieć” na 8 metrów.
  Sauna&Wellness: Obszerna oferta saun obejmuje powierzchnię 6.000 metrów kwadratowych. W tej strefie znajdziecie sauny inhalacyjne, medytacyjne, witalne. Do dyspozycji klientów jest też grota solna „salounge”, gdzie możecie korzystać ze wspaniałych właściwości słonego powietrza. Niemieckie Stowarzyszenie Saun przyznało strefie saun Fildorado 5 gwiazdek.
  Ceny: zaczynają się od 12,30 euro za osobę w strefie basenowej (bilet dwugodzinny), a sauna od 24,70 euro (bilet trzygodzinny). Dzieci poniżej 4 lat wchodzą za darmo. W weekendy jest nieco drożej.
  Adres: Mahlesstrasse 50, 70794 Filderstadt (okolice Stuttgartu)


  6. Aqualand, Kolonia

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Einfach abtauchen und genießen 🏝 . #aqualand #aqualandköln #köln #urlaubsambiente #badewelt #badespaß #wasserrutschen

  Post udostępniony przez Aqualand Köln (@aqualandkoeln)

  Atrakcje: Znajdziecie tu 7 przeróżnych zjeżdżalni, od długiej na 150 metrów „Aquacondy” po zjeżdżalnię „Boomerang”. Za największą atrakcję uchodzi tzw. „Looping-Rutsche”, czyli zjeżdżalnia kręta.
  Sauna&Wellness: Jeśli nie interesują Was groty solne czy łaźnie parowe, możecie się skusić na jedną z 12 różnych saun, zlokalizowanych na 80 metrach kwadratowych, mogących pomieścić łącznie 120 osób.
  Ceny: Bilet dzienny kosztuje 26,90 euro za osobę, dzieci od lat 3 do 6 płacą 11 euro, dzieci od lat 7 do 15 – 24,90 euro.
  Adres: Marienstraße 1, 50765 Kolonia


  7. Elypso, Deggendorf

  Atrakcje: Największym hitem jest zjeżdżalnia „Jumper“ – ma 25 metrów, a na końcu czeka Was skocznia i lot na kilka metrów. Jeśli wolicie spokojniejsze atrakcje, to jest też 100-metrowa bardzo przyjemna zjeżdżalnia z pontonami, a także 60-metrowa zjeżdżalnia „Black Hole”, na której zjeżdżacie, jak sama nazwa wskazuje – w ciemnościach.
  Sauna&Wellness: Niewątpliwie największą atrakcją jest sauna, w której jednorazowo 45 osób może podziwiać zachód słońca.
  Ceny: od 8,50 euro (bilet 3-godzinny), łącznie ze strefą saun 18 euro za osobę (bilet 3-godzinny). Dzieci poniżej 6 lat wchodzą za darmo.
  Adres: Sandnerhofweg 4-6, 94469 Deggendorf


  8. Aqua Magis, Plettenberg

  Atrakcje: W ofercie Aqua Magis znajdziecie w sumie 12 zjeżdżalni, w tym: wielka zjeżdżalnia z pontonami, „Green Kick” z katapultą, kręta „Aqua-Looping”, a nawet zjeżdżalnie, gdzie zjeżdża się w pozycji stojącej. Są nawet dwa warianty takiej zjeżdżalni: jedna dla początkujących – „Sauerlandsurfer” o długości 30 metrów oraz 100-metrowa „Crazysurfer” dla profesjonalistów.
  Sauna&Wellness: do dyspozycji gości jest strefa składająca się z 7 saun, do tego duży ogród i „Relax-Welt” z grotą solną – idealne otoczenie do odpoczynku.
  Ceny: Bilet dzienny kosztuje 27,90 euro za osobę, razem z wejściem do saun dodatkowe 5 euro. Dzieci poniżej 3 lat wchodzą za darmo.
  Adres: Böddinghauser Feld 1, 58840 Plettenberg


  9. Wonnemar, Sonthofen

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez @azura1977

  Atrakcje: Największe hity w tym aquaparku to: „Crazy River“, Black Hole“ oraz „Kamikaze“. Dla dzieci przygotowana została specjalna strefa „Wonniland“, gdzie mogą szaleć do woli. Z terenów zewnętrznych Wonnemar można podziwiać piękne górskie tereny Allgäu.
  Sauna&Wellness: To miejsce słynie z ogrodu palmowego i bogatej strefy saun. Hitem jest na pewno sauna z przepiękną panoramą oraz tężnia, gdzie jak podają przewodniki „można poczuć się blisko natury i poznać jej siłę, tak, jak to było miliony lat temu na ziemi”.
  Ceny: zaczynają się od 15,90 euro za osobę (bilet 1,5h) za część kąpielową. Wejście do strefy saun kosztuje 19,90 euro (bilet 1,5h). Bilet pakietowy zawierający wszystkie atrakcje łącznie z termami kosztuje 31,90 euro za 4 godziny. Dzieci do 11 miesiąca wchodzą za darmo.
  Adres: Stadionweg 1-5, 87527 Sonthofen


  10. Kristall Palm Beach, Stein

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  #kristallpalmbeach #thermestein#steinbeinürnberg #spa#nürnberg #franken #stepnatcestuji #stepnattravel #pribkovinacestach

  Post udostępniony przez Silva Přibková (@silvapribkova)

  Atrakcje: Główną atrakcją Palm Beach jest wielki basen z falami. Do tego w ofercie znajduje się też 5 różnorodnych zjeżdżalni: „Galactica” (128,59 metrów długości), „Turbo Blitz” (76,82 m.), „Black Hole” (167,45 m.), „Explorer” (114,52 m.) oraz „Voyager” (171,77 m.). Na zewnątrz można też przez cały rok korzystać z rzeki z rwącym prądem.
  Sauna&Wellness: Strefa Spa jest prawie tak samo duża jak obszar basenowy. Sauny utrzymane są w stylu egipskim. Odwiedzający mają do dyspozycji łaźnie, różne rodzaje saun, a także specjalny „basen Kleopatry”, w którym zawartość soli wynosi 12%.
  Ceny: Dorośli płacą za 2 godziny 19,90 euro za osobę, natomiast strefa saun razem z knajpami i łaźniami kosztuje dodatkowo 5 euro. Dzieci do lat trzech płacą 3,90 euro.
  Adres: Albertus-Magnus-Straße 29, 90547 Stein w okolicy Norymbergi


  11. Bahia, Bocholt

  Tak właściwie Bahia leży na północnym wschodzie Brazylii i słynie z pięknych, tropikalnych plaż. Natomiast Bahia w Bocholt kusi karaibską atmosferą i dachem, który można otworzyć przy ładnej pogodzie.
  Atrakcje: Zjeżdżalnia „Event-Rutsche” zwiększa efekt dobrej zabawy dzięki efektom świetlnym. Ciekawą propozycją jest też zjeżdżalnia „Aqua Choice”, gdzie zjeżdżający mają możliwość wyboru pomiędzy trasą o długości 110 metrów, lub 30 metrów. Fani trampolin mogą skoczyć z trzech metrów bezpośrednio do wzburzonej wody, tzw. „Acapulco-Gischt”.
  Sauna&Wellness: Łącznie w Bahia jest 10 różnych saun, m.in. różana, owocowa czy sauna znajdująca się w domku na drzewie. Jak już się porządnie spocicie, możecie wrócić do sił w namiocie Beduinów.
  Ceny: zaczynają się od 5,80 euro za osobę (bilet dwugodzinny) za strefę basenową. Wejście do obszaru z saunami kosztuje 15 euro (jest to bilet 4-godzinny).
  Adres: Hemdener Weg 169, 46399 Bocholt


  12. Calypso, Saarbrücken

  Atrakcje: Jeśli potrzeba Wam dawki adrenaliny, to jest to odpowiednie miejsce. Hitem jest zjeżdżalnia „Turbo Slide” – co prawda ma tylko 47 metrów długości, ale jest najszybsza ze wszystkich. Poza tym ciekawą alternatywą jest zjeżdżalnia z pontonami (98 metrów długości) oraz 100-metrowa „Black Hole”. Jednak największa atrakcja Calypso nosi nazwę „Adrenaloop”, ma drzwi zapadowe przy starcie, następnie spadacie 10 metrów w dół, żeby wylądować na koniec na krętej zjeżdżalni.
  Sauna&Wellness: Również Calypso otrzymało od Niemieckiego Stowarzyszenia Saun 5 gwiazdek. Na odwiedzających czeka m.in. sauna brzozowa i medytacyjna, a w specjalnej grocie możecie się poddać terapii światłem.
  Ceny: Od poniedziałku do piątku dorośli zapłacą za 4 godziny 22,50 euro za pobyt w części basenowej. Za korzystanie ze strefy saun jest doliczane 8,50 euro. W weekendy doliczane jest 2,50 euro.
  Adres: Deutschmühlental 7, 66117 Saarbrücken


  13. Miramar, Weinheim

  Atrakcje: Główną atrakcją, jeśli chodzi o zjeżdżanie, jest 170-metrowy „Hurricane Loop”, gdzie po 10 metrach swobodnego spadku lądujecie na zjeżdżalni krętej. Dodatkowym urozmaiceniem jest 133-metrowa zjeżdżalnia „Race“ oraz zjeżdżalnia w kształcie lejka „Splash“.
  Sauna&Wellness: Miramar zapewnia bogatą ofertę saun, a ponadto także termy: solne i z kryształami – ametystem oraz różowym kwarcem. Cała strefa saun to obszar FKK – dla nudystów.
  Ceny: Wejście do części basenowej kosztuje 16 euro za osobę (bilet 4-godzinny), razem z termami 21,20 euro, a z saunami 24,20 euro. Dzieci do lat dwóch wchodzą za darmo.
  Adres: Waidallee 100, 69469 Weinheim

  14. Freizeitbad Tauris, Mülheim-Kärlich

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Кажется я в раю 👩🏼‍🌾

  Post udostępniony przez Екатерина (@ekaterina_dronova)

  Atrakcje: Tauris oferuje m.in. zjeżdżalnię o długości 63 metrów czy dziką rzekę z rwącym nurtem. Spokojnie możecie się tu wybrać całą rodziną, ponieważ są też specjalne baseny z atrakcjami dla najmłodszych.
  Sauna&Wellness: To kolejne miejsce, któremu Niemieckie Stowarzyszenie Saun przyznało 5 gwiazdek. Hitem jest „Vulkan-Sauna”.
  Ceny: Dorośli płacą 9 euro za 3 godziny. Bilet na wszystkie atrakcje kosztuje 17 euro i obejmuje wtedy 4 godziny. Dzieci do 1 metra wzrostu wchodzą za darmo.
  Adres: Gewerbepark Mülheim-Kärlich


  15. Olantis Huntebad, Oldenburg


  Atrakcje: Możecie poszaleć na 80-metrowej zjeżdżalni lub na bardzo szybkiej zjeżdżalni „Turbo“. W lecie możecie też zjechać bezpośrednio do naturalnego basenu zewnętrznego. Dla dzieci największą atrakcją jest statek piracki.
  Sauna&Wellness: Znajdziecie tu zarówno klasyczną saunę fińską , jak i łaźnię oraz „Himalaya-Sole-Sauna” z prawdziwą solą z Morza Martwego.
  Ceny: zaczynają się od 7 euro za osobę (bilet 3-godzinny) za strefę basenową, łącznie z saunami od 19 euro. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo.
  Adres: Am Schloßgarten 15, 26122 Oldenburg


  16. Piraten Meer, Büsum

  Atrakcje: Ten aquapark znajduje się bezpośrednio nad Morzem Północnym, więc wszystko kręci się w nim wokół tematu korsarzy. W jednym z basenów znajdziecie imitację prądów Morza Północnego, a na 110-metrowej zjeżdżalni „Long-John-Silver” zjedziecie z prędkością nawet do 36km/h.
  Sauna&Wellness: Możecie się porządnie spocić w saunie fińskiej oraz aromaterapeutycznej.
  Ceny: zapłacicie 7,50 euro za osobę (bilet 2,5-godzinny), sauna kosztuje 13,50 euro. Dzieci poniżej 3 lat wchodzą za darmo.
  Adres: Südstrand 9, 25761 Büsum


  17. Badeparadies Schwarzwald

  Atrakcje: Tutaj ciężko byłoby wymienić wszystkie atrakcje, ponieważ jest ich aż 25, w tym ponad 20 zjeżdżalni. Jak wynika z informacji podanych na stronie internetowej, jedna z nich ma największą stalową „Halfpipe” na świecie. Tutaj znajdziecie też najdłuższą w całych Niemczech poczwórną zjeżdżalnię z matami. Jeśli zapragniecie odpocząć od zjeżdżania, to do dyspozycji gości jest ogród z palmami „Galaxy Garden”.
  Sauna&Wellness: Strefa spa to oaza z palmami, gdzie można odpocząć i wypić drinka na leżaku. Dodatkowo możecie też skorzystać z sauny z wodospadem, sauny ognistej lub wypróbować po prostu wszystkie, które są w ofercie, a jest ich kilka.
  Ceny: Cena podstawowa wynosi 23 euro (bilet 2-godzinny) i obejmuje strefę basenową ze wszystkimi zjeżdżalniami. Za dodatkowe 3 euro więcej będziecie mieli dostęp do oazy z palmami (wszyscy od 16 lat wzwyż, dzieci do lat 3 wchodzą za darmo).
  Adres: Am Badeparadies 1, 79822 Titisee-Neustadt

   

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krzysztof

  Badeparadies Schwarzwald
  przepięknie
  dla całej rodziny

  ASB

  Rulantica w Rust – polecam.

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x