Więcej

  17 najlepszych aquaparków w Niemczech!

  W parkach wodnych uwielbiają się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Czynne są przez cały rok, więc niezależnie od pogody, można poszaleć w wodzie, a nawet pod palmami. Część z nich ma też strefę zewnętrzną, idealną na nadchodzące lato. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 17 najlepszych aquaparków w całych Niemczech!

  Najlepsze auaparki w Niemczech

  Nasza lista z najlepszymi parkami wodnymi w Niemczech zawiera obiekty z całych Niemiec. Poniżej znajdziecie informacje o cenach wstępu do nich, atrakcjach jakie na Was w nich czekają oraz adresy.


  1. Therme Erding

  Therme Erding wraz z noclegiem w hotelu, śniadaniem oraz całodniowym wstępem – 65 euro za osobę!

  Atrakcje: Termy Erding szczycą się tym, że posiadają najwięcej zjeżdżalni w całej Europie. Znajdziecie tu 27 zjeżdżalni na powierzchni 2.500 metrów – i to wszystko w różnych wariantach, od rodzinnych po ekstremalne. Jedną z najbardziej znanych zjeżdżalni jest „Magic Eye” – 360 metrów długości i jak głosi informacja na stronie internetowej: jest to „najdłuższa, zamknięta zjeżdżalnia-rura na świecie”. Kolejną atrakcją jest „Space Glider” – na tej zjeżdżalni potrzebne Wam będą specjalne okulary VR.
  Sauna&Wellness: Jeśli po szaleństwach na zjeżdżalniach będziecie chcieli nieco ochłonąć, możecie się udać do prawdziwego raju termalnego: „Thermen-Paradies”. Tam czekają Was kąpiele zdrowotne, kabiny na podczerwień i oczywiście sauny.
  Ceny: Bilet dzienny do term kosztuje 34 euro, razem z dostępem do „VitalOase” 41 euro, a przy opcji wszystkiego w pakiecie łącznie z saunami – 48 euro.
  Adres: Thermenallee 1-5, 85435 Erding


  2. Tropical Island, Brandenburg

  Nocleg w 4-osobowym namiocie indiańskim na terenie Tropical Island za 49 euro! W cenie wstęp – sprawdź teraz!

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  🏝 In our lagoon you can swim under rushing waterfalls 😍💦 _____________________ You took a great picture in our tropical world? Tag it with #mytroPics and with a little luck, you can win two free tickets or an overnight stay 🍀 Du hast bei deinem letzten Besuch ein Bild von unserer tropischen Welt gemacht? Dann poste es bei Instagram und benutze den Hashtag #mytroPics. Unter allen Teilnehmern verlosen wir Freikarten und Übernachtungen. Mehr Informationen dazu in den Highlight Stories. _____________________ #tropicalislands #tiresort #waterfun #berlin #brandenburg #tropen #urlaub #worldofwanderlust #moodnation #wanderlust #allaboutadventures #neverstopexploring #stayandwander #naturevisuals #beautifuldestinations #visualsoflife #livefolk #justgoshoot #travelstoke #roamtheplanet #earthpics #visualsofearth #summervacation #tiamazonia #amazonia

  Post udostępniony przez Tropical Islands (@tropicalislandsresort)

  To miejsce istnieje uż od ponad dziesięciu lat – dawna hala samolotowa przebudowana została w rajski park wodny Tropical Island. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Brandenburgii. Na wiosnę 2016 otwarta została dodatkowo duża zewnętrzna część kąpielowa.
  Atrakcje: Tutaj wszystko jest możliwe – do dyspozycji macie m. in. cztery zjeżdżalnie, na których możecie się rozpędzić do 70 km/h, balon, w którym uniesiecie się 60 metrów nad ziemią, a także las tropikalny.
  Sauna&Wellness: Znajdziecie tu specjalnie sztucznie usypaną plażę, jednak na odpoczynek często jest zbyt tłoczno i za głośno. Zrelaksować można się za to nad tzw. „Morzem Południowym” lub w „Lagunie”. Strefa saun i spa ma aż 10.000 metrów kwadratowych.
  Ceny: 42 euro za osobę (łącznie z saunami 49 euro). Dzieci do lat 5 wchodzą za darmo.
  Adres: Tropical-Islands-Allee 1, 15910 Krausnick


  3. Ocean Wave, Norden

  Aquapark Ocean Wave nad Morzem Północnym to bardzo ciekawa alternatywa dla wszystkich tych, którym kąpiele w morzu wydają się za zimne i pragną urozmaicenia. Można tu zjeżdżać, pluskać się pod wodospadem czy po prostu dobrze się bawić w basenie z falami.
  Atrakcje: Długa (101 metrów!) zjeżdżalnia z latarni morskiej, która używana jest też na zawody. Jeśli nie chcecie zjeżdżać, to możecie też po prostu podziwiać z góry okolicę.
  Sauna & Wellness: Różne rodzaje saun – do wyboru, do koloru: zewnętrzne i wewnętrzne, fińskie, aromaterapeutyczne i parowe.
  Ceny: Dorośli od 7,50 euro (bilet 90-minutowy bez saun), dzieci o wzroście do 1 metra płacą 1 euro. Wstęp do strefy saun (łącznie ze strefą basenową) kosztuje dla dorosłego 13 euro w godzinach 10-14, 15 euro na 4 godziny lub 18 euro na cały dzień. Dzieci zawsze zapłacą 1,10 euro.
  Adres: Dörper Weg 23, 26506 Norden-Norddeich


  4. Hansedom, Stralsund

  Nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem oraz wstępem do HanseDom za jedyne 69 euro/osoba!

  Aquapark nad Bałtykiem słynie z term, świata saun, strefy fitness, centrum zdrowotnego oraz wielu atrakcji dla dzieci, jak np. „park rozgwiazd” czy restauracja „Käpt’n Nielson” ze strefą zabaw.
  Atrakcje: Można by długo wymieniać, ale najciekawsze są: zjeżdżalnia „Black-Hole”, gwarantująca ekstremalne doznania oraz rzeka z rwącym prądem.
  Sauna&Wellness: świat saun to przeżycie rodem z bajek 1001 nocy. Znajdziecie sauny o temperaturze 40 stopni, jak 95 stopni. Dodatkowo w części mauretańskiej będziecie mogli wypocząć w ziołowej łaźni parowej.
  Ceny: od 13,50 euro za osobę (bilet 2-godzinny, dzieci od 5 lat 11 euro). Bilet pakietowy na wszystkie atrakcje łącznie z saunami kosztuje dla dorosłego 27,50 euro (na 2 godziny).
  Adres: Grünhufer Bogen 18-20, 18437 Stralsund


  5. Fildorado, Filderstadt

  Atrakcje: W tym auqaparku możecie zjeżdżać na pontonach, ponadto macie do dyspozycji zjeżdżalnię „Black Hole” o długości 115 metrów, a także specjalną zjeżdżalnię ze skocznią. Jak obiecuje obsługa Fildorado, można na niej osiągnąć prędkość 60km/h i „lecieć” na 8 metrów.
  Sauna&Wellness: Obszerna oferta saun obejmuje powierzchnię 6.000 metrów kwadratowych. W tej strefie znajdziecie sauny inhalacyjne, medytacyjne, witalne. Do dyspozycji klientów jest też grota solna „salounge”, gdzie możecie korzystać ze wspaniałych właściwości słonego powietrza. Niemieckie Stowarzyszenie Saun przyznało strefie saun Fildorado 5 gwiazdek.
  Ceny: zaczynają się od 8,80 euro za osobę w strefie basenowej (bilet dwugodzinny), łącznie z saunami od 18,70 euro (bilet trzygodzinny). Dzieci poniżej 4 lat wchodzą za darmo. W weekendy jest nieco drożej.
  Adres: Mahlesstrasse 50, 70794 Filderstadt (okolice Stuttgartu)


  6. Aqualand, Kolonia

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Einfach abtauchen und genießen 🏝 . #aqualand #aqualandköln #köln #urlaubsambiente #badewelt #badespaß #wasserrutschen

  Post udostępniony przez Aqualand Köln (@aqualandkoeln)

  Atrakcje: Znajdziecie tu 7 przeróżnych zjeżdżalni, od długiej na 150 metrów „Aquacondy” po zjeżdżalnię „Boomerang”. Za największą atrakcję uchodzi tzw. „Looping-Rutsche”, czyli zjeżdżalnia kręta.
  Sauna&Wellness: Jeśli nie interesują Was groty solne czy łaźnie parowe, możecie się skusić na jedną z 12 różnych saun, zlokalizowanych na 80 metrach kwadratowych, mogących pomieścić łącznie 120 osób.
  Ceny: Bilet dzienny kosztuje 20,90 euro za osobę (łącznie z saunami dodatkowe 7 euro), dzieci od lat 3 do 6 płacą 5,50 euro, dzieci od lat 7 do 15 – 11,90 euro.
  Adres: Marienstraße 1, 50765 Kolonia


  7. Elypso, Deggendorf

  Atrakcje: Największym hitem jest zjeżdżalnia „Jumper“ – ma 25 metrów, a na końcu czeka Was skocznia i lot na kilka metrów. Jeśli wolicie spokojniejsze atrakcje, to jest też 100-metrowa bardzo przyjemna zjeżdżalnia z pontonami, a także 60-metrowa zjeżdżalnia „Black Hole”, na której zjeżdżacie, jak sama nazwa wskazuje – w ciemnościach.
  Sauna&Wellness: Niewątpliwie największą atrakcją jest sauna, w której jednorazowo 45 osób może podziwiać zachód słońca.
  Ceny: od 5,50 euro (bilet 3-godzinny), łącznie ze strefą saun 14 euro za osobę (bilet 3-godzinny). Dzieci poniżej 6 lat wchodzą za darmo.
  Adres: Sandnerhofweg 4-6, 94469 Deggendorf


  8. Aqua Magis, Plettenberg

  Atrakcje: W ofercie Aqua Magis znajdziecie w sumie 12 zjeżdżalni, w tym: wielka zjeżdżalnia z pontonami, „Green Kick” z katapultą, kręta „Aqua-Looping”, a nawet zjeżdżalnie, gdzie zjeżdża się w pozycji stojącej. Są nawet dwa warianty takiej zjeżdżalni: jedna dla początkujących – „Sauerlandsurfer” o długości 30 metrów oraz 100-metrowa „Crazysurfer” dla profesjonalistów.
  Sauna&Wellness: do dyspozycji gości jest strefa składająca się z 7 saun, do tego duży ogród i „Relax-Welt” z grotą solną – idealne otoczenie do odpoczynku.
  Ceny: Bilet dzienny kosztuje 19 euro za osobę, razem z wejściem do saun dodatkowe 4 euro. Dzieci poniżej 3 lat wchodzą za darmo.
  Adres: Böddinghauser Feld 1, 58840 Plettenberg


  9. Wonnemar, Sonthofen

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez @azura1977

  Atrakcje: Największe hity w tym aquaparku to: „Crazy River“, Black Hole“ oraz „Kamikaze“. Dla dzieci przygotowana została specjalna strefa „Wonniland“, gdzie mogą szaleć do woli. Z terenów zewnętrznych Wonnemar można podziwiać piękne górskie tereny Allgäu.
  Sauna&Wellness: To miejsce słynie z ogrodu palmowego i bogatej strefy saun. Hitem jest na pewno sauna z przepiękną panoramą oraz tężnia, gdzie jak podają przewodniki „można poczuć się blisko natury i poznać jej siłę, tak, jak to było miliony lat temu na ziemi”.
  Ceny: zaczynają się od 12,90 euro za osobę (bilet dwugodzinny) za część kąpielową. Wejście do strefy saun kosztuje 17,90 euro (bilet dwugodzinny). Bilet pakietowy zawierający wszystkie atrakcje łącznie z termami kosztuje 21,90 euro za 4 godziny. W dni robocze obowiązuje rabat w wysokości 1 euro. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.
  Adres: Stadionweg 1-5, 87527 Sonthofen


  10. Kristall Palm Beach, Stein

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  #kristallpalmbeach #thermestein#steinbeinürnberg #spa#nürnberg #franken #stepnatcestuji #stepnattravel #pribkovinacestach

  Post udostępniony przez Silva Přibková (@silvapribkova)

  Atrakcje: Główną atrakcją Palm Beach jest wielki basen z falami. Do tego w ofercie znajduje się też 5 różnorodnych zjeżdżalni: „Galactica” (128,59 metrów długości), „Turbo Blitz” (76,82 m.), „Black Hole” (167,45 m.), „Explorer” (114,52 m.) oraz „Voyager” (171,77 m.). Na zewnątrz można też przez cały rok korzystać z rzeki z rwącym prądem.
  Sauna&Wellness: Strefa Spa jest prawie tak samo duża jak obszar basenowy. Sauny utrzymane są w stylu egipskim. Odwiedzający mają do dyspozycji łaźnie, różne rodzaje saun, a także specjalny „basen Kleopatry”, w którym zawartość soli wynosi 12%.
  Ceny: Dorośli płacą za 2 godziny 15,90 euro za osobę, natomiast strefa saun razem z knajpami i łaźniami kosztuje dodatkowo 6,50 euro. Dzieci do lat sześciu płacą zawsze 6,50 euro.
  Adres: Albertus-Magnus-Straße 29, 90547 Stein w okolicy Norymbergi


  11. Bahia, Bocholt

  Tak właściwie Bahia leży na północnym wschodzie Brazylii i słynie z pięknych, tropikalnych plaż. Natomiast Bahia w Bocholt kusi karaibską atmosferą i dachem, który można otworzyć przy ładnej pogodzie.
  Atrakcje: Zjeżdżalnia „Event-Rutsche” zwiększa efekt dobrej zabawy dzięki efektom świetlnym. Ciekawą propozycją jest też zjeżdżalnia „Aqua Choice”, gdzie zjeżdżający mają możliwość wyboru pomiędzy trasą o długości 110 metrów, lub 30 metrów. Fani trampolin mogą skoczyć z trzech metrów bezpośrednio do wzburzonej wody, tzw. „Acapulco-Gischt”.
  Sauna&Wellness: Łącznie w Bahia jest 10 różnych saun, m.in. różana, owocowa czy sauna znajdująca się w domku na drzewie. Jak już się porządnie spocicie, możecie wrócić do sił w namiocie Beduinów.
  Ceny: zaczynają się od 5,60 euro za osobę (bilet dwugodzinny) za strefę basenową. Wejście do obszaru z saunami kosztuje 18,10 euro (jest to bilet 3-godzinny i obejmuje też baseny). Dzieci o wzroście do 1 metra nic nie płacą.
  Adres: Hemdener Weg 169, 46399 Bocholt


  12. Calypso, Saarbrücken

  Atrakcje: Jeśli potrzeba Wam dawki adrenaliny, to jest to odpowiednie miejsce. Hitem jest zjeżdżalnia „Turbo Slide” – co prawda ma tylko 47 metrów długości, ale jest najszybsza ze wszystkich. Poza tym ciekawą alternatywą jest zjeżdżalnia z pontonami (98 metrów długości) oraz 100-metrowa „Black Hole”. Jednak największa atrakcja Calypso nosi nazwę „Adrenaloop”, ma drzwi zapadowe przy starcie, następnie spadacie 10 metrów w dół, żeby wylądować na koniec na krętej zjeżdżalni.
  Sauna&Wellness: Również Calypso otrzymało od Niemieckiego Stowarzyszenia Saun 5 gwiazdek. Na odwiedzających czeka m.in. sauna brzozowa i medytacyjna, a w specjalnej grocie możecie się poddać terapii światłem.
  Ceny: Od poniedziałku do piątku dorośli zapłacą za 3 godziny 13,50 euro za pobyt w części basenowej. Cena razem ze strefą saun wynosi 21 euro i obejmuje wtedy 4 godziny. W weekendy doliczane jest 1 euro.
  Adres: Deutschmühlental 7, 66117 Saarbrücken


  13. Miramar, Weinheim

  Atrakcje: Główną atrakcją, jeśli chodzi o zjeżdżanie, jest 170-metrowy „Hurricane Loop”, gdzie po 10 metrach swobodnego spadku lądujecie na zjeżdżalni krętej. Dodatkowym urozmaiceniem jest 133-metrowa zjeżdżalnia „Race“ oraz zjeżdżalnia w kształcie lejka „Splash“.
  Sauna&Wellness: Miramar zapewnia bogatą ofertę saun, a ponadto także termy: solne i z kryształami – ametystem oraz różowym kwarcem. Cała strefa saun to obszar FKK – dla nudystów.
  Ceny: Wejście do części basenowej kosztuje 16 euro za osobę (bilet 4-godzinny), razem z termami 21,20 euro, a z saunami 24,20 euro. Dzieci do lat dwóch wchodzą za darmo.
  Adres: Waidallee 100, 69469 Weinheim

  14. Freizeitbad Tauris, Mülheim-Kärlich

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Кажется я в раю 👩🏼‍🌾

  Post udostępniony przez Екатерина (@ekaterina_dronova)

  Atrakcje: Tauris oferuje m.in. zjeżdżalnię o długości 63 metrów czy dziką rzekę z rwącym nurtem. Spokojnie możecie się tu wybrać całą rodziną, ponieważ są też specjalne baseny z atrakcjami dla najmłodszych.
  Sauna&Wellness: To kolejne miejsce, któremu Niemieckie Stowarzyszenie Saun przyznało 5 gwiazdek. Hitem jest „Vulkan-Sauna”.
  Ceny: Dorośli płacą 8,60 euro za 3 godziny. Bilet na wszystkie atrakcje kosztuje 16,50 euro i obejmuje wtedy 4 godziny. Dzieci do 1 metra wzrostu wchodzą za darmo.
  Adres: Gewerbepark Mülheim-Kärlich


  15. Olantis Huntebad, Oldenburg


  Atrakcje: Możecie poszaleć na 80-metrowej zjeżdżalni lub na bardzo szybkiej zjeżdżalni „Turbo“. W lecie możecie też zjechać bezpośrednio do naturalnego basenu zewnętrznego. Dla dzieci największą atrakcją jest statek piracki.
  Sauna&Wellness: Znajdziecie tu zarówno klasyczną saunę fińską , jak i łaźnię oraz „Himalaya-Sole-Sauna” z prawdziwą solą z Morza Martwego.
  Ceny: zaczynają się od 5 euro za osobę (bilet 2-godzinny) za strefę basenową, łącznie z saunami od 16 euro (w godzinach 9-14). Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. W zimie obowiązuje dopłata od piątku do niedzieli.
  Adres: Am Schloßgarten 15, 26122 Oldenburg


  16. Piraten Meer, Büsum

  Atrakcje: Ten aquapark znajduje się bezpośrednio nad Morzem Północnym, więc wszystko kręci się w nim wokół tematu korsarzy. W jednym z basenów znajdziecie imitację prądów Morza Północnego, a na 110-metrowej zjeżdżalni „Long-John-Silver” zjedziecie z prędkością nawet do 36km/h.
  Sauna&Wellness: Możecie się porządnie spocić w saunie fińskiej oraz aromaterapeutycznej.
  Ceny: zapłacicie 6 euro za osobę (bilet 2-godzinny), sauna kosztuje dodatkowo 5 euro. Dzieci poniżej 3 lat wchodzą za darmo.
  Adres: Südstrand 9, 25761 Büsum


  17. Badeparadies Schwarzwald

  Atrakcje: Tutaj ciężko byłoby wymienić wszystkie atrakcje, ponieważ jest ich aż 25, w tym ponad 20 zjeżdżalni. Jak wynika z informacji podanych na stronie internetowej, jedna z nich ma największą stalową „Halfpipe” na świecie. Tutaj znajdziecie też najdłuższą w całych Niemczech poczwórną zjeżdżalnię z matami. Jeśli zapragniecie odpocząć od zjeżdżania, to do dyspozycji gości jest ogród z palmami „Galaxy Garden”.
  Sauna&Wellness: Strefa spa to oaza z palmami, gdzie można odpocząć i wypić drinka na leżaku. Dodatkowo możecie też skorzystać z sauny z wodospadem, sauny ognistej lub wypróbować po prostu wszystkie, które są w ofercie, a jest ich kilka.
  Ceny: Cena podstawowa wynosi 16 euro (bilet 2-godzinny) i obejmuje strefę basenową ze wszystkimi zjeżdżalniami. Za dodatkowe 3 euro więcej będziecie mieli dostęp do oazy z palmami (wszyscy od 16 lat wzwyż, dzieci do lat 3 wchodzą za darmo). Kolejne 4 euro zapłacicie za strefę spa bez saun, gdzie obowiązuje całkowity zakaz noszenia na sobie kostiumów czy ręczników, natomiast za sauny będziecie musieli dopłacić kolejne 6 euro.
  Adres: Am Badeparadies 1, 79822 Titisee-Neustadt


  Wasze doświadczenia – które parki wodne w Niemczech lubicie najbardziej?

  Mamy nadzieję, że powyższa lista będzie dla Was inspiracją na wspólny wypad z przyjaciółmi lub rodziną. Jeśli mieliście już okazję być w którymś z wyżej wymienionych aquaparków w Niemczech, to podzielcie się z nami Waszymi wrażeniami i opiszcie je w komentarzu poniżej. Również jeśli uważacie, że pomineliśmy jakiś atrakcjyjny obiekt, możecie nam dać znać, a na pewno uwzględnimy Waszą opinię.


  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krzysztof

  Badeparadies Schwarzwald
  przepięknie
  dla całej rodziny

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  14,600ObserwującyObserwuj
  218ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2023 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Mając te choroby przewlekłe, można w Niemczech przejść na emeryturę trzy lata wcześniej – bez potrąceń

  Jeśli jesteście przewlekle chorzy, pod pewnymi warunkami możecie w Niemczech przejść na wcześniejszą emeryturę – bez negatywnych konsekwencji finansowych. Jakie przepisy mają tu zastosowanie...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Płaca minimalna w Niemczech 2023 – aktualne kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1 stycznia 2015 roku obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu...
  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x