Poznaj 12 najlepszych niemieckich parków rozrywki!

  Parki rozrywki cieszą się w Niemczech ogromną popularnością. Największe z nich przyciągają regularnie gości z całego świata. Większość z nich posiada atrakcje dla całej rodziny –  od bajkowych światów, zawierających atrakcje dla dzieci, po zabójczo szybkie rollecostery. Wiele z nich oferuje możliwość noclegu oraz liczne punkty gastronomiczne i sklepy z pamiątkami. Poniżej prezentujemy listę dwunastu najlepszych parków rozrywki w Niemczech.

  1. Europa-Park w Rust, Badenia-Wirtembergia (niem. Baden-Württemberg)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Europa Park + nocleg w hotelu za jedyne 119 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Europa-Park (@europapark)

  Europa-Park w Rust, w Baden-Württemberg, to niezaprzeczalnie król pośród niemieckich parków rozrywki. Park odwiedza rocznie około 5,6 miliona gości i w związku z tym należy do najpopularniejszych w Niemczech. Przez „Amusement Today” został on czterokrotnie wybrany najlepszym parkiem rozrywki na świecie.

  Park został otwarty w roku 1975 jako teren wystawowy rodziny Mack, zajmującej się produkcją karuzeli i innych atrakcji do parków rozrywki. Bardzo szybko stał się on magnesem turystycznym i już w roku 1978 mógł się pochwalić aż milionem odwiedzających.

  Dzisiaj park zawiera 18 stref tematycznych, które odzwierciedlają głównie kraje europejskie. Europa-Park oferuje atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Corocznie otwierane są nowe. W roku 2019 otwarto nową kolejkę górską z efektem wirtualnej rzeczywistości oraz oddano do ponownego użytku popularną kolejkę „Eurosat”.

  Najważniejsze informacje o Europa-Park

  Cena wstępu do Europa-Parku: dorośli od 57,50 euro, dzieci w wieku od 4 do 11 roku życia od 49,00 euro, dzieci w wieku do 3 roku życia (włącznie) mają wstęp wolny
  Adres Europa-Parku: Europa-Park-Straße 2, 77977 Rusta
  Strona internetowa: www.europapark.de


  2. Phantasialand w Brühl, Nadrenia Północna-Westfalia (niem. Nordrhein-Westfalen)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Phantasialand + nocleg w hotelu za jedyne 110 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Phantasialand (@phantasialand)


  Phantasialand to park rozrywki lężący niedaleko Kolonii, w Brühl. Należy on do najczęściej odwiedzanych niemieckich parków rozrywki i dzieli się na sześć stref tematycznych. Park został otwarty w roku 1967 na terenie byłej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Jeden z założycieli pracował przy produkcji telewizyjnych teatrów lalek i postanowił wystawić lalki oraz elementy scenograficzne na terenie parku.

  Dzisiaj turyści odwiedzający Phantasialand mają możliwość przechadzania się po China Town, czy znaną berlińską ulicą „Unter den Linden” – stylizowaną na okres 20-lecia międzywojennego. Pozostałymi strefami są Meksyk, Mystery, Fantasy oraz Deep Africa.

  Park oferuje atrakcje dla wszystkich grup wiekowych. Oprócz bardzo szybkich kolejek górskich takich jak „Black Mamba”, czy „Taron”, znajdziecie tu również karuzele dla najmłodszych.

  Najważniejsze informacje o Phantasialand

  Cena wstępu do Phantasialand: odwiedzający powyżej 12 roku życia płacą od 54,00 euro, dzieci pomiędzy 4 i 11 rokiem życia 44,00 euro, a dzieci do 3 roku życia (włącznie) nie płacą za wstęp
  Adres Phantasialand: Berggeiststraße 31-41, 50321 Brühl
  Strona internetowa: www.phantasialand.de


  3. Heide Park Resort w Soltau, Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Heide Park + nocleg w hotelu za jedyne 111 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Heide-Park-world.de (@heideparkworld)


  Heide Park to drugi co do wielkości park rozrywki w Niemczech, który znajduje się na obszarze Pustaci Lüneburskiej w Dolnej Saksonii. Park został otwarty w roku 1978 i od tamtej pory ulega on ciągłym zmianom, zarówno jeśli chodzi o jego powierzchnię, jak i zabudowę. Na początku park dysponował jedynie kilkoma atrkacjami oraz wybiegiem dla dzikich zwierząt. Początkowo właściciel zamierzał współpracować z inicjatorem Europa-Parku w Rust. W związku z tym, iż krótko po tym umarł, nigdy nie doszło do tej współpracy.

  Dzisiaj Heide Park Resort posiada wiele kolejek górskich, jak na przykład drewnianą „Colossos”, czy 103 metrową wieżą „Scream”, ale także hotel czy basen.

  Nasza wskazówka: zamawiając bilety online zapłacicie nawet do 28 proc. mniej, niż kupując je przy kasie!

  Najważniejsze informacje o Heide Park

  Cena wstępu do Heide Park: dorośli i dzieci płacą online 37,00 euro, natomiast cena biletu przy kasie wynosi dla dorosłych i dla dzieci od 3 do 11 roku życi 64,00 euro. Dzieci poniżej 3 roku życia mają bezpłatny wstęp
  Adres Heide Parku: Heide Park 1, 29615 Soltau
  Strona internetowa: www.heide-park.de


  4. Serengeti-Park w Hodenhagen, Dolna Saksonia (niem. Niedersachen)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Serengeti + nocleg w hotelu za jedyne 99 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez SERENGETI-PARK HODENHAGEN 🐾 (@serengetiparkhodenhagen)


  Tylko godzinę jazdy samochodem od Heide Park Resort znajduje się kolejny park rozrywki w Dolnej Saksonii. Mowa o założonym w roku 1974 parku rekreacynjnym i zoologicznym Serengeti-Park. Park dzieli się na trzy strefy tematyczne.

  W Serengeti Safari, żyje szacunkowo 1500 zwierząt na około 120 hektarach. Można zwiedzić ten obszar przy pomocy własnego auta lub wziąć udział w wycieczce autokarowej. W ten sposób doświadczycie prawdziwego safari w środku północnych Niemiec.

  W drugim obszarze tematycznym żyje 20 różnych gatunków małp, a w trzecim znajdziecie atrakcje typowe dla parków rozrywki: kolejki wodne, kolejki górskie, a także atrakcje dla najmłodszych.

  Ciekawostka: W Serengeti–Park żyje małpka Justina Biebera! Niemieckie służby celne przejęły w roku 2013 na lotnisku w Monachium kapucynkę piosenkarza.

  Najważniejsze informacje o Serengeti-Park

  Cena wstępu do Serengeti-Park: dorośli płacą 36,50 euro, dzieci w wieku od 3 do 12 lat 26,50 euro, osoby niepełnosprawne oraz ich towarzysze po 17 euro. Do parku można zabrać ze sobą psa (koniecznie na smyczy!)
  Adres Serengeti-Park: Am Safaripark 1, 29693 Hodenhagen
  Strona internetowa: www.serengeti-park.de


  5. Legoland Deutschland w Günzburg, Bawaria (niem. Bayern)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Legoland Deutschland + nocleg w hotelu za jedyne 99 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez LEGOLAND Deutschland Resort (@legolanddeutschlandresort)


  Legoland to park rozrywki bardzo przyjazny dzieciom. W roku 2012 otrzymał z tego tytułu specjalne wyróżnienie. Park zajmuje 14 hektarów i podzielony jest na osiem obszarów tematycznych, w tym m. in. świat piratów, królestwo faraonów, czy „Lego Mindstorms Center”, gdzie dzieci mogą zaprogramować swoje własne roboty.

  W latach 1973-1976 Legoland znajdował się na terenie aktualnego Hansa-Park w miejscowości Sierksdorf. Od roku 2002 mieści się już w bawarskim miasteczku Günzburg. Park rokrocznie odwiedza ok. 1,3 miliona osób.

  Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest park miniatur „Miniland”, składający się z ponad 25 milionów klocków lego. Znajdziecie tu np. zbudowane z klocków: Allianz-Arena, Reichstag czy imitację portu w Hamburgu.

  Najważniejsze informacje o Legoland

  Cena wstępu do Legoland: 39,00 euro online, dzieci poniżej 3 roku życia mają bezpłatny wstęp
  Adres Legoland: Legoland-Allee 1, 89312 Günzburg
  Strona internetowa: www.legoland.de


  6. Playmobil Fun Park w Zirndorf, Bawaria (niem. Bayern)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Playmobil Fun Park + nocleg w hotelu za jedyne 75 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Playmobil FunPark (@playmobilfunpark)


  Każdy zna małe plastikowe figurki Playmobil i niezliczoną ilość obszarów tematycznych, w jakich można się nimi bawić. Dlatego też w roku 1991 w okolicy siedziby firmy powstał Playmobil Fun Park.

  Dzieci mogą tu szaleć do woli – do dyspozycji najmłodszych jest specjalny „Balancier-Parcour” do ćwiczenia równowagi, gospodarstwo rolnicze, kopalnia złota, a nawet wewnętrzny plac zabaw idealny podczas złej pogody.

  Najważniejsze informacje o Playmobil Fun Park

  Cena wstępu do Playmobil Fun Park: w sezonie głównym od maja do początku września 17,90 euro, od godziny 15:00 15,90 euro; dzieci poniżej 3 roku życia mają bezpłatny wstęp
  Adres Playmobil Fun Park: Brandstätterstraße 2-10, 90513 Zirndorf
  Strona internetowa: www.playmobil-funpark.de


  7. Movie Park w Bottrop, Nadrenia Północna-Westfalia (niem. Nordrhein-Westfalen)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Movie Park + nocleg w hotelu za jedyne 79 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Movie Park Germany (@movie_park_official)


  Movie Park powstał w roku 1996 i pierwotnie nazywał się Warner Bros. Pod obecną nazwą istnieje od roku 2005. Centralnym motywem parku jest w dalszym ciągu film. Czekają tu na Was w różnych częściach parku atrakcyjne występy i pokazy.

  Oczywiście w ofercie są też „standardowe” kolejki górskie czy wodne, jak i nieco spokojniejsze atrakcje, przeznaczone specjalnie dla najmłodszych.

  Szczególnie popularne są: MP Xpress w części Old West oraz Van Helsing’s Factory – kolejka górska z elementami tunelu strachu w części Streets of New York.

  Najważniejsze informacje o Movie Park

  Cena wstępu do Movie Park: bilety online dla odwiedzających powyżej 12 roku życia kosztują 29,90 euro, od 4 do 11 lat – również 29,90 euro. Jeśli natomiast kupujecie bilety na miejscu, to w zależności od dnia dla odwiedzających powyżej 12 roku życia, ceny zaczynają się od 56,90 euro, dla dzieci od 4 do 11 lat od 51,90 euro. Dzieci poniżej 4 roku życia mają bezpłatne wejście
  Adres Movie Park: Warner-Allee 1, 46244 Bottrop
  Strona internetowa: www.movieparkgermany.de


  8. Hansa Park w Sierksdorf, Szlezwik-Holsztyn (niem. Schleswig-Holstein)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Hansapark (@hansa.park)


  To jedyny park rozrywki w Niemczech, położony bezpośrednio nad morzem. Na terenie parku znajduje się aż 125 różnego rodzaju atrakcji. Do wyboru macie m.in. sześć kolejek górskich i pięć wodnych. Z najwyższych kolejek rozpościera się wspaniały widok na Morze Bałtyckie. Ponadto park stara się co sezon poszerzać swoją ofertę. I tak np. w roku 2018 otwarte zostało kino 4D.

  Do parku należy także Hansa Park Resort, gdzie pośród malowniczej natury możecie przenocować nad Bałtykiem, mając do wyboru cztery różne typy domków.

  Niewątpliwie największą atrakcją jest pochodząca z Ameryki szalona kolejka wodna, a także delfinarium, mające do dyspozycji gości aż  1.400 miejsc siedzących.

  Najważniejsze informacje Hansa Park

  Cena wstępu do Hansa Park: Odwiedzający powyżej 15 roku życia płacą 42,00 euro, dzieci od 4 do 14 lat 33,00 euro, dzieci poniżej 4 roku życia mają bezpłatny wstęp. Dzieci do 14 roku życia, które obchodzą akurat w dniu pobytu w parku urodziny, również wchodzą za darmo.
  Adres Hansa Park: Am Fahrenkrog 1, 23730 Sierksdorf
  Strona internetowa: www.hansapark.de


  9. Ravensburger Spieleland w Meckenbeuren, Badenia-Wirtembergia (niem. Baden-Württemberg)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Ravensburger Spieleland + nocleg w hotelu za jedyne 95 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Ravensburger Spieleland (@spieleland)


  Ten park rozrywki położony jest w okolicy Jeziora Bodeńskiego. Ravensburger Spieleland został otwarty w 1998 roku i przewidziany jest dla rodzin z dziećmi w wieku od dwóch do dwunastu lat. Atrakcje skierowane są właśnie do takiej grupy wiekowej.

  Park podzielony jest na osiem obszarów tematycznych, w których znajduje się łącznie 70 różnych atrakcji. Możecie np. wejść do zwariowanego labiryntu albo zielonej oazy i zobaczyć, jak wygląda życie na gospodarstwie rolniczym.

  Najważniejsze informacje o Ravensburger Spieleland

  Cena wstępu do Ravensburger Spieleland: odwiedzający powyżej 15 roku życia płacą 37,50 euro, dzieci od 3 do 14 lat 35,50 euro, a dzieci poniżej 3 roku życia mają bezpłatny wstęp. Dzieci do 14 roku życia, które obchodzą akurat w dniu pobytu w parku urodziny, również wchodzą za darmo.
  Adres Ravensburger Spieleland: Am Hangenwald 1, 88074 Meckenbeuren
  Strona internetowa: www.spieleland.de


  10. Holiday Park w Haßloch, Nadrenia-Palatynat (niem. Rheinland-Pfalz)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Holiday Park + nocleg w hotelu za jedyne 99 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von 🎢 (@flex_travelncoasters)

  Holiday Park istnieje od roku 1971. W roku 2010 park nieco przekształcono i aktualnie dzieli się na różne strefy tematyczne. W zeszłym roku doszedł jeszcze całkiem spory obszar wewnętrzny, gdzie można się nieźle bawić również przy kiepskiej pogodzie.

  W tym parku znajdziecie sporo różnych kolejek górskich, jedną nawet z katapultą. Możecie też poszaleć na raftingu. Wiele atrakcji powstało jednak z myślą o najmłodszych – jest tu cała strefa tematyczna związana z pszczółką Mają oraz wioska wikingów.

  Najważniejsze informacje o Holiday Park

  Cena wstępu do Holiday Park: Dorośli i młodzież powyżej wzrostu  1,40 cm płacą 48,50 euro, odwiedzający o wzroście pomiędzy 1m-1,40 cm płacą 43,50 euro, dzieci o wzroście od 85 cm do 100 cm 17,99 euro. Dzieci mniejsze niż 85 cm mają bezpłatne wejście.
  Adres Holiday Park: Holiday Park-Str. 1-5, 67454 Haßloch
  Strona internetowa: www.holidaypark.de


  11. Belantis w Lipsku (niem.Leipzig), Saksonia (niem. Sachsen)

  UWAGA! Całodniowy wstęp do Belantis + nocleg w hotelu za jedyne 85 euro/osoba! (kliknij tutaj po więcej informacji)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez BELANTIS – Das AbenteuerReich (@belantis_abenteuerreich)


  Park Belantis został otwarty w 2003 roku i mieści się na południe od Lipska. Jest to pierwszy taki duży park rozrywki w Niemczech Wschodnich. Co roku przyjeżdża tu ponad pół miliona gości. Część z Was widziała go pewnie niejednokrotnie z samochodu, podróżując do Polski autostradą nr 38.

  Park podzielony jest na osiem stref tematycznych. Największą popularnością cieszy się kolejka wodna „Klątwa Faraona”, gdzie spadacie w dół  z największej piramidy w Europie.

  W marcu 2018 roku oficjalnie podana została informacja, że park zostanie wykupiony (częściowo lub w całości) przez hiszpańskich inwestorów, którzy przejęli też Movie Park w Bottrop. Można się więc spodziewać, że w najbliższych latach atrakcji w parku Belantis przybędzie.

  Najważniejsze informacje o Belantis

  Cena wstępu do Belantis: dla odwiedzających powyżej 11 roku życia ceny za bilety kupione online zaczynają się za wybrane dni od 27,90 euro (lub w kasie 44,90 euro), dla dzieci od 4 do 10 lat od 27,90 euro (online i za wybrane dni lub w kasie za 39,90 euro). Dzieci poniżej 4 roku życia mają bezpłatny wstęp.
  Adres  Belantis: Zur Weißen Mark 1, 04249 Leipzig
  Strona internetowa Belantis: www.belantis.de


  12. Freizeitpark Plohn w Lengenfeld, Saksonia (niem.Sachsen)

   

  Wyświetl ten post na Instagramie.

   

  Post udostępniony przez Offizielle Fanpage🎢 (@freizeitparkplohnfanpage)


  Park został otwarty w roku 1996 i był to pierwszy park rozrywki w tej części Niemiec po upadku Muru Berlińskiego. Park powstał na terenie gospodarstwa, skupiającego się na hodowli pstrągów. Właściciel gospodarstwa z czasem dokładał kolejne atrakcje.

  Pierwszą atrakcją był bajkowy las z postaciami z baśni braci Grimm. W roku 2000 powstała pierwsza kolejka górska. Od tamtej pory oferta regularnie się poszerza.

  Park podzielony jest na osiem obszarów tematycznych. Najciekawsze jest na pewno miasteczko westernowe, bajkowy las, wioska wspinaczkowa, a także kraina dinozaurów.

  Najważniejsze informacje o Freizeitpark Plohn

  Cena wstępu do Freizeitpark Plohn: cena biletu online dla dorosłych to 36,00 euro (lub w kasie 38,00 euro), dzieci od 4 do 12 lat oraz seniorzy powyżej 60 roku życia płacą online 31,00 euro (lub 33,00 euro w kasie). Dzieci poniżej 4 roku życia mają bezpłatny wstęp.
  Adres  Freizeitpark Plohn: Rodewischer Str. 21, 08485 Lengenfeld
  Strona internetowa Freizeitpark Plohn: www.freizeitpark-plohn.de


  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,377FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  316ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x