Więcej

  Termy w Stuttgarcie i okolicach: 7 wyjątkowych miejsc

  Okolice Stuttgartu to miejsce naprawdę bogate w źródła mineralne. Niezwykła różnorodność dostępnych tu łaźni termalnych pozwala na znalezienie idealnego miejsca zarówno dla dorosłych, jak i dla rodzin z dziećmi. W większości z nich można odpocząć w strefie wellness, oazach ciszy i strefach saun.

  SoleBad Cannstatt

  Bogaty w dwutlenek węgla basen solankowy SoleBad Cannstatt (zdjęcie tytułowe tego artykułu) znany jest nie tylko w Stuttgarcie. To niezwykłe kąpielisko zostało odznaczone prestiżowym tytułem Saun Premium przez Niemieckie Stowarzyszenie Sauny. Co złożyło się na ten sukces? Rewitalizująca solanka termalna pochodząca ze źródeł regionalnych, szeroka gama jacuzzi i saun, a także przepiękna, przepełniona światłem architektura.

  SoleBad Cannstatt przywiązuje dużą wagę tego, aby obiekt był dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dlatego przebieralnie są bardzo przestronne, prysznice posiadają dostosowane krzesełka i wózki inwalidzkie, a w basenach znajdują się podnośniki.

  Strefa saun o powierzchni 1200 m² w SoleBad Cannstatt obejmuje cztery sauny o różnych temperaturach oraz rosyjsko-rzymską łaźnię parową. Ofertę tego niezwykle popularnego miejsca dopełniają ceremonie przepełnione śpiewem, medytacje, zabiegi wellness dla kobiet i sauna tylko dla mężczyzn.

  Godziny otwarcia:

  SoleBad: codziennie: 09:00 – 21:30

  Strefa saun: codziennie: 09:00 – 21:30

  Sauna tylko dla kobiet: poniedziałek + czwartek: 09:00 – 13:00

  Sauna tyko dla mężczyzn: środa: 09:00 – 13:00

  Cennik:

  Karnet dzienny: 13,00 euro

  Karnet 2-godzinny: 8,50 euro

  Sauna: +5 euro do ceny karnetu

  Ze względu silne, lecznicze działanie solanki SoleBad Canstatt nie jest odpowiednie dla dzieci.

  Das Leuze

  To niezwykle ciekawe miejsce składa się z kąpieliska termalnego, basenu z atrakcjami i strefy saun, dlatego idealnie sprawdzi się dla całej rodziny. Kąpielisko o powierzchni 1800 m² oferuje dziewięć basenów mineralnych i przestronny teren zewnętrzny. Woda w łaźniach pochodzi z dwóch źródeł leczniczych bogatych w dwutlenek węgla oraz jednego źródła mineralnego. Dzięki połączeniu strefy wellness i rozrywki dla całej rodziny Das Leuze uznawane jest za jeden z najlepszych tego typu obiektów w okolicy. Dlatego też Stowarzyszenie Uzdrowiskowe Badenii-Wirtembergii przyznało kąpielisku Das Leuze znak jakości „Wellness star Therme”.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von STUGGI.TV (@stuggitv) am

  Poza tradycyjnymi krytymi i odkrytymi basenami mineralnymi można tu skorzystać także z basenu do ćwiczeń, szerokiej gamy jacuzzi i armatek wodnych preznaczonych do masażu. Strefa saun to absolutnie niepowtarzalne miejsce. 11 saun o różnych temperaturach zapewnia dużą różnorodność. Rozpoczynając od delikatnego odprężenia w łaźni parowej o temperaturze 48°C, aż po suchą saunę, gdzie temperatura sięga 100°C. Niezwykłą atrakcją jest także sauna „winiarska”, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na winnice wokół Stuttgartu. Dosłownie każdy miłośnik sauny znajdzie tu miejsce dostosowane do swoich preferencji.

  Dla najmłodszych gości przygotowana jest specjalna strefa dziecięcia, zawierająca wodne atrakcje, zjeżdżalnie i brodzi zaprojektowany według koncepcji edukacyjnej.

  Godziny otwarcia:

  Kąpielisko: 06:00 – 21:00

  Strefa dla dzieci: 08:00 – 21:00

  Sauna: poniedziałek – wtorek: 08:00 – 21:00; środa – piątek: 08:00 – 23:00; sobota: 07:00 – 21:00

  Sauna winiarska: niedziela – wtorek: 10:00 – 21:0; środa – sobota: 10:00 – 23:00

  Cennik:

  Karnet dzienny: 14,00 euro

  Karnet 2-godzinny: 9,50 euro

  Sauna: +6 euro do ceny karnetu

  SchwabenQuellen

  SchwabenQuellen to idealne miejsce na krótki urlop w wersji deluxe – karaibski krajobraz marzeń, orientalna zabawa, azjatycka egzotyka i wymarzony relaks. SchwabenQuellen u bram Stuttgartu z pewnością zachwyca swoją różnorodnością.

  Na powierzchni 7 000 m² można doświadczyć atmosfery 18 różnych krajów. Jaskinie, sauny, łaźnie parowe, strefy kąpielowe i prywatne strefy SPA – każdy gość znajdzie tu miejsce idealne do odpoczynku. Warto wybrać się tutaj na cały dzień, aby odkryć wszystkie 7 saun i 8 łaźni parowych. Kanadyjska sauna z bali, sauna fińska i balijska sauna ziołowa to najgorętsze miejsca w SchwabenQuellen, gdzie temperatura sięga nawet 90°C. Nieco łagodniejszy klimat można odnaleźć w saunie amazońskiej, która dodatkowo zachwyca światłem i dźwiękiem, tybetańskiej saunie medytacyjnej lub saunie egipskiej. Dla osób, które nie mają dużych doświadczeń z przebywaniem w saunie idealnie sprawdzą się sauny parowe, orientalna łania turecka lub groty aromatyczne, w których można otrząsnąć się z codziennego stresu i zmęczenia.

  Wszyscy fani kąpielisk również znajdą tu coś dla siebie. Karaibska laguna kąpielowa, basen solankowy lub jacuzzi w dżungli dają wiele możliwości. To doskonałe miejsce dla fanów kąpieli bez ubrań.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von SchwabenQuellen (@schwabenquellen) am

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek – sobota: 10:00 -23:30; niedziela: 10:00 – 22:30

  Cennik:

  Karnet dzienny: 33,90 euro

  Karnet 2-godzinny: 20,90 euro

  W weekendy i święta dopłata 3,00 euro

  Termy mineralne Böblingen

  Droga ze Stuttgartu do mineralnych term Böblingen zajmuje tylko 20 minut. To czas zainwestowany w zdrowie, ponieważ woda w kąpielisku ma właściwości lecznicze. Za mało przystępnym określeniem „woda termalna zawierająca fluorki sodu” kryje się klucz do oczyszczania skóry, złagodzenia bóli stawów i wszelkich stanów zapalnych.

  Na basenie przeznaczonym do ćwiczeń odbywają się nie tylko zajęcia terapeutyczne i bezpłatny aqua aerobic, ale także codzienne sesje dźwiękowe, z podwodną muzyką. W hali kąpielowej i strefie saun stosuje się specjalnie przygotowaną mgiełkę solną, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie płu i działa niczym spacer nad morzem. W ogrodzie saunowym odnaleźć można saunę ziemną z przytulnym kominkiem, aromatyczną saunę kwiatową, a także łaźnię kamienną o wilgotnoci 100%. Dodatkowo do użytku gości pozostają klasyczne warianty, takie jak sauna ziołowa, łaźnia rzymska czy sauny fińskie.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Tomislav Jevtic (@tomislav.jevtic) am


  Godziny otwarcia:

  poniedziałek – środa: 09:00 – 22:00; czwartek – sobota: 09:00 – 23:00; niedziela: 08:00 – 22:00

  Cennik:

  Karnet dzienny + sauna klasyczna + ogród saunowy: 24,00 euro

  Karnet 2,5-godzinny + sauna klasyczna: 12,50 euro

  Panorama Therme Beuren

  Największą atrakcją Term Beuren bez wątpienia jest panoramiczna sauna, z której można podziwiać widok na Beuren Felds oraz Engelberg i Spitzberg. Jednak inne elementy również zasługują na uwagę – Panorama Therme Beuren oferuje nie tylko kąpiele termalne i sauny, ale także groty tematyczne. Mglista grota i kopalnia soli, które znajdują się pod ziemią doskonale wpływają na funkcjonowanie płuc i układu oddechowego.

  Szeroka strefa saun dostosowana jest do potrzeb wszystkich gości – poza saunami fińskimi dostępna jest również sauna do medytacji. Tuż obok znajduje się przytulna sala kominkowa, w której można odpocząć po seansie w saunie. W strefie kąpielowej znajdują się także dwie łaźnie parowe, do których można wejść jedynie w kostiumie kąpielowym, dlatego to idealne rozwiązanie dla osób, które nie czują się komfortowo nago.

  Strefa termalna znajduje się wewnątrz i na zewnątrz budynku i składa się z sześciu basenów termalnych o temperaturze od 28 do 40°C. Basen rekreacyjny ma temperaturę 24°C i to w nim odbywa się darmowy wodny aerobic, masujące dysze i armatki wodne, które pomagają rozluźnić mięśnie.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Elke VJ Juladi (@vj_juladi) am

  Godziny otwarcia:

  Termy i łaźnie parowe: niedziela – czwartek: 08:00 – 22:00; piątek – sobota: 08:00 – 23:00

  Grota termalna: niedziela – czwartek: 09:00 – 22:00; piątek – sobota: 09:00 – 23:00

  Sauna panoramiczna: wtorek – czwartek: 11:00 – 22:00; piątek: 11:00 – 23:00; sobota: 09:00 – 23:00; niedziela – poniedziałek: 09:00 – 22:00

  Cennik:

  Karnet dzienny: 15,00 euro

  Karnet 2,5-godzinny: 11,00 euro

  Soboty, niedziele i święta: +1 euro

  AlbTherme

  Znajdujące się w pięknym otoczeniu Jury Szwabskiej AlbTherme oferują relaks w basenach, w których woda codziennie pompowana jest ze źródła o głębokości 770 metrów. To idealne miejsce, aby zniwelować bóle stawów i problemy skórne. Dodatkowo odpowiedni nastrój do relaksu nadaje to wyjątkowa koncepcja świetlna – około 4000 kolorów zmieniających się w otoczeniu może przywodzić na myśl śródziemnomorski zachód słońca.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Carsten Daub (@carsten_daub) am

  W strefie saun także inne zmysły zostaną pobudzone. W biosaunie można skorzystać z naparów aromatycznych i stymulacji światłem. W łaźni parowej Falkensteiner Höhle można wykonać także peeling solny. Warto wykonać go na początku seansu w saunie. Dostępna jest także sauna w chatce, z temperaturą 90°C, dwie sauny rustykalne i sauna fińska.

  W strefie wellness warto zwrócić uwagę na zabiegi z podwodną muzyką, basen z ciepłą wodą i podwodne armatki wodne.

  Godziny otwarcia:

  Termy: poniedziałek – czwartek: 08:30 – 22:00; piątek – sobota: 08:30 – 23:00; niedziela: 08:30 – 21:00;

  Strefa saun czynna od 9:30 do zamknięcia obiektu

  Sauna damska: wtorek: 09:30 – 14:00

  Cennik:

  Karnet dzienny: 15,70 euro

  Karnet 3,5-godzinny: 12,70 euro

  Soboty, niedziele i święta: +1 euro

  Limes-Thermen Aalen

  Limes-Thermen Aalen znajdują się około 60 godzinę drogi od Stuttgartu, jednak to idealne rozwiązanie dla osób, szukających sposobu na jednodniowy urlop w oprawie stylowych, marmurowych wnętrz. Kąpielisko uznane jest za państwowe źródło lecznicze, a woda w basenach pochodzi z epoki lodowcowej i ma od 12 do 14 tysięcy lat.

  Cztery kryte baseny, jeden odkryty, łaźnie parowe i strefa saun to doskonałe miejsce do relaksu ciała i umysły. Cześć obiektu – Vitalium – to idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Inhalacja wartościowymi minerałami i ciepło podczerwieni nadają morskiej i wakacyjnej atmosfery. Warto skorzystać także z biosauny, gdzie temperatura oscyluje w okolicach 50-60° C. Nieco cieplej jest w saunach fińskich, panoramicznych i saunach z bali, gdzie temperatura sięga nawet 90 stopni. Później warto się schłodzić w basenie rekreacyjnym w przepięknej, stylowej atmosferze.

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek – czwartek: 8:30 – 21:00; piątek: 08:00 – 22:00; sobota, niedziela i święta: 09:00 – 21:00

  Sauna: wtorek i czwartek: 8:30 – 21:00; środa: 14:00 – 21:00; piątek: 8:30 – 22:00; sobota, niedziela i święta: 9:00 – 21:00; poniedziałek – sauna damska: 8:30 – 21:00

  Cennik:

  Karnet 3-godzinny: 11,50 euro

  Każda kolejna godzina: +2,50 euro

  Sauna, karnet dzienny: 14,50 euro

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Torsten Konrad (@tokon555) am

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jacek

  FANTASTYCZNE MIEJSCE P O L E C A M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  181ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Wakacje w i wolne od szkoły w Niemczech w 2022 roku – terminy dla wszystkich landów!

  Ferie i wakacje w 2022/2023 roku z pewnością będą inne niż wszystkie dotychczas. Nadal nie wiadomo co będzie dozwolone, które europejskie rejony otworzą się...

  Instytut Gospodarki Niemieckiej: ponad 330 tysięcy osób w Niemczech może stracić pracę z powodu kryzysu energetycznego

  Do końca przyszłego roku ponad 330 tysięcy osób w Niemczech może stracić pracę z powodu wysokich cen energii – takie obawy wyraża Instytut Gospodarki...

  Pasek wypłaty w Niemczech – Oto co się na nim znajduje i jak go czytać!

  Poniżej znajdziecie wzór niemieckiego paska wypłaty. Numery referencyjne na nim przedstawione zostały objaśnione w tekście poniżej. Na jego końcu znajdziecie skróty, które znajdują się...
  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x