Więcej

  Termy w Stuttgarcie i okolicach: 7 wyjątkowych miejsc

  polski supermarket w Niemczech

  Okolice Stuttgartu to miejsce naprawdę bogate w źródła mineralne. Niezwykła różnorodność dostępnych tu łaźni termalnych pozwala na znalezienie idealnego miejsca zarówno dla dorosłych, jak i dla rodzin z dziećmi. W większości z nich można odpocząć w strefie wellness, oazach ciszy i strefach saun.

  SoleBad Cannstatt

  Bogaty w dwutlenek węgla basen solankowy SoleBad Cannstatt (zdjęcie tytułowe tego artykułu) znany jest nie tylko w Stuttgarcie. To niezwykłe kąpielisko zostało odznaczone prestiżowym tytułem Saun Premium przez Niemieckie Stowarzyszenie Sauny. Co złożyło się na ten sukces? Rewitalizująca solanka termalna pochodząca ze źródeł regionalnych, szeroka gama jacuzzi i saun, a także przepiękna, przepełniona światłem architektura.

  SoleBad Cannstatt przywiązuje dużą wagę tego, aby obiekt był dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, dlatego przebieralnie są bardzo przestronne, prysznice posiadają dostosowane krzesełka i wózki inwalidzkie, a w basenach znajdują się podnośniki.

  Strefa saun o powierzchni 1200 m² w SoleBad Cannstatt obejmuje cztery sauny o różnych temperaturach oraz rosyjsko-rzymską łaźnię parową. Ofertę tego niezwykle popularnego miejsca dopełniają ceremonie przepełnione śpiewem, medytacje, zabiegi wellness dla kobiet i sauna tylko dla mężczyzn.

  Godziny otwarcia:

  SoleBad: codziennie: 09:00 – 21:30

  Strefa saun: codziennie: 09:00 – 21:30

  Sauna tylko dla kobiet: poniedziałek + czwartek: 09:00 – 13:00

  Sauna tyko dla mężczyzn: środa: 09:00 – 13:00

  Cennik:

  Karnet dzienny: 13,00 euro

  Karnet 2-godzinny: 8,50 euro

  Sauna: +5 euro do ceny karnetu

  Ze względu silne, lecznicze działanie solanki SoleBad Canstatt nie jest odpowiednie dla dzieci.

  Das Leuze

  To niezwykle ciekawe miejsce składa się z kąpieliska termalnego, basenu z atrakcjami i strefy saun, dlatego idealnie sprawdzi się dla całej rodziny. Kąpielisko o powierzchni 1800 m² oferuje dziewięć basenów mineralnych i przestronny teren zewnętrzny. Woda w łaźniach pochodzi z dwóch źródeł leczniczych bogatych w dwutlenek węgla oraz jednego źródła mineralnego. Dzięki połączeniu strefy wellness i rozrywki dla całej rodziny Das Leuze uznawane jest za jeden z najlepszych tego typu obiektów w okolicy. Dlatego też Stowarzyszenie Uzdrowiskowe Badenii-Wirtembergii przyznało kąpielisku Das Leuze znak jakości „Wellness star Therme”.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von STUGGI.TV (@stuggitv) am

  Poza tradycyjnymi krytymi i odkrytymi basenami mineralnymi można tu skorzystać także z basenu do ćwiczeń, szerokiej gamy jacuzzi i armatek wodnych preznaczonych do masażu. Strefa saun to absolutnie niepowtarzalne miejsce. 11 saun o różnych temperaturach zapewnia dużą różnorodność. Rozpoczynając od delikatnego odprężenia w łaźni parowej o temperaturze 48°C, aż po suchą saunę, gdzie temperatura sięga 100°C. Niezwykłą atrakcją jest także sauna „winiarska”, z której rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na winnice wokół Stuttgartu. Dosłownie każdy miłośnik sauny znajdzie tu miejsce dostosowane do swoich preferencji.

  Dla najmłodszych gości przygotowana jest specjalna strefa dziecięcia, zawierająca wodne atrakcje, zjeżdżalnie i brodzi zaprojektowany według koncepcji edukacyjnej.

  Godziny otwarcia:

  Kąpielisko: 06:00 – 21:00

  Strefa dla dzieci: 08:00 – 21:00

  Sauna: poniedziałek – wtorek: 08:00 – 21:00; środa – piątek: 08:00 – 23:00; sobota: 07:00 – 21:00

  Sauna winiarska: niedziela – wtorek: 10:00 – 21:0; środa – sobota: 10:00 – 23:00

  Cennik:

  Karnet dzienny: 14,00 euro

  Karnet 2-godzinny: 9,50 euro

  Sauna: +6 euro do ceny karnetu

  SchwabenQuellen

  SchwabenQuellen to idealne miejsce na krótki urlop w wersji deluxe – karaibski krajobraz marzeń, orientalna zabawa, azjatycka egzotyka i wymarzony relaks. SchwabenQuellen u bram Stuttgartu z pewnością zachwyca swoją różnorodnością.

  Na powierzchni 7 000 m² można doświadczyć atmosfery 18 różnych krajów. Jaskinie, sauny, łaźnie parowe, strefy kąpielowe i prywatne strefy SPA – każdy gość znajdzie tu miejsce idealne do odpoczynku. Warto wybrać się tutaj na cały dzień, aby odkryć wszystkie 7 saun i 8 łaźni parowych. Kanadyjska sauna z bali, sauna fińska i balijska sauna ziołowa to najgorętsze miejsca w SchwabenQuellen, gdzie temperatura sięga nawet 90°C. Nieco łagodniejszy klimat można odnaleźć w saunie amazońskiej, która dodatkowo zachwyca światłem i dźwiękiem, tybetańskiej saunie medytacyjnej lub saunie egipskiej. Dla osób, które nie mają dużych doświadczeń z przebywaniem w saunie idealnie sprawdzą się sauny parowe, orientalna łania turecka lub groty aromatyczne, w których można otrząsnąć się z codziennego stresu i zmęczenia.

  Wszyscy fani kąpielisk również znajdą tu coś dla siebie. Karaibska laguna kąpielowa, basen solankowy lub jacuzzi w dżungli dają wiele możliwości. To doskonałe miejsce dla fanów kąpieli bez ubrań.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von SchwabenQuellen (@schwabenquellen) am

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek – sobota: 10:00 -23:30; niedziela: 10:00 – 22:30

  Cennik:

  Karnet dzienny: 33,90 euro

  Karnet 2-godzinny: 20,90 euro

  W weekendy i święta dopłata 3,00 euro

  Termy mineralne Böblingen

  Droga ze Stuttgartu do mineralnych term Böblingen zajmuje tylko 20 minut. To czas zainwestowany w zdrowie, ponieważ woda w kąpielisku ma właściwości lecznicze. Za mało przystępnym określeniem „woda termalna zawierająca fluorki sodu” kryje się klucz do oczyszczania skóry, złagodzenia bóli stawów i wszelkich stanów zapalnych.

  Na basenie przeznaczonym do ćwiczeń odbywają się nie tylko zajęcia terapeutyczne i bezpłatny aqua aerobic, ale także codzienne sesje dźwiękowe, z podwodną muzyką. W hali kąpielowej i strefie saun stosuje się specjalnie przygotowaną mgiełkę solną, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie płu i działa niczym spacer nad morzem. W ogrodzie saunowym odnaleźć można saunę ziemną z przytulnym kominkiem, aromatyczną saunę kwiatową, a także łaźnię kamienną o wilgotnoci 100%. Dodatkowo do użytku gości pozostają klasyczne warianty, takie jak sauna ziołowa, łaźnia rzymska czy sauny fińskie.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Tomislav Jevtic (@tomislav.jevtic) am


  Godziny otwarcia:

  poniedziałek – środa: 09:00 – 22:00; czwartek – sobota: 09:00 – 23:00; niedziela: 08:00 – 22:00

  Cennik:

  Karnet dzienny + sauna klasyczna + ogród saunowy: 24,00 euro

  Karnet 2,5-godzinny + sauna klasyczna: 12,50 euro

  Panorama Therme Beuren

  Największą atrakcją Term Beuren bez wątpienia jest panoramiczna sauna, z której można podziwiać widok na Beuren Felds oraz Engelberg i Spitzberg. Jednak inne elementy również zasługują na uwagę – Panorama Therme Beuren oferuje nie tylko kąpiele termalne i sauny, ale także groty tematyczne. Mglista grota i kopalnia soli, które znajdują się pod ziemią doskonale wpływają na funkcjonowanie płuc i układu oddechowego.

  Szeroka strefa saun dostosowana jest do potrzeb wszystkich gości – poza saunami fińskimi dostępna jest również sauna do medytacji. Tuż obok znajduje się przytulna sala kominkowa, w której można odpocząć po seansie w saunie. W strefie kąpielowej znajdują się także dwie łaźnie parowe, do których można wejść jedynie w kostiumie kąpielowym, dlatego to idealne rozwiązanie dla osób, które nie czują się komfortowo nago.

  Strefa termalna znajduje się wewnątrz i na zewnątrz budynku i składa się z sześciu basenów termalnych o temperaturze od 28 do 40°C. Basen rekreacyjny ma temperaturę 24°C i to w nim odbywa się darmowy wodny aerobic, masujące dysze i armatki wodne, które pomagają rozluźnić mięśnie.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Elke VJ Juladi (@vj_juladi) am

  Godziny otwarcia:

  Termy i łaźnie parowe: niedziela – czwartek: 08:00 – 22:00; piątek – sobota: 08:00 – 23:00

  Grota termalna: niedziela – czwartek: 09:00 – 22:00; piątek – sobota: 09:00 – 23:00

  Sauna panoramiczna: wtorek – czwartek: 11:00 – 22:00; piątek: 11:00 – 23:00; sobota: 09:00 – 23:00; niedziela – poniedziałek: 09:00 – 22:00

  Cennik:

  Karnet dzienny: 15,00 euro

  Karnet 2,5-godzinny: 11,00 euro

  Soboty, niedziele i święta: +1 euro

  AlbTherme

  Znajdujące się w pięknym otoczeniu Jury Szwabskiej AlbTherme oferują relaks w basenach, w których woda codziennie pompowana jest ze źródła o głębokości 770 metrów. To idealne miejsce, aby zniwelować bóle stawów i problemy skórne. Dodatkowo odpowiedni nastrój do relaksu nadaje to wyjątkowa koncepcja świetlna – około 4000 kolorów zmieniających się w otoczeniu może przywodzić na myśl śródziemnomorski zachód słońca.

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Carsten Daub (@carsten_daub) am

  W strefie saun także inne zmysły zostaną pobudzone. W biosaunie można skorzystać z naparów aromatycznych i stymulacji światłem. W łaźni parowej Falkensteiner Höhle można wykonać także peeling solny. Warto wykonać go na początku seansu w saunie. Dostępna jest także sauna w chatce, z temperaturą 90°C, dwie sauny rustykalne i sauna fińska.

  W strefie wellness warto zwrócić uwagę na zabiegi z podwodną muzyką, basen z ciepłą wodą i podwodne armatki wodne.

  Godziny otwarcia:

  Termy: poniedziałek – czwartek: 08:30 – 22:00; piątek – sobota: 08:30 – 23:00; niedziela: 08:30 – 21:00;

  Strefa saun czynna od 9:30 do zamknięcia obiektu

  Sauna damska: wtorek: 09:30 – 14:00

  Cennik:

  Karnet dzienny: 15,70 euro

  Karnet 3,5-godzinny: 12,70 euro

  Soboty, niedziele i święta: +1 euro

  Limes-Thermen Aalen

  Limes-Thermen Aalen znajdują się około 60 godzinę drogi od Stuttgartu, jednak to idealne rozwiązanie dla osób, szukających sposobu na jednodniowy urlop w oprawie stylowych, marmurowych wnętrz. Kąpielisko uznane jest za państwowe źródło lecznicze, a woda w basenach pochodzi z epoki lodowcowej i ma od 12 do 14 tysięcy lat.

  Cztery kryte baseny, jeden odkryty, łaźnie parowe i strefa saun to doskonałe miejsce do relaksu ciała i umysły. Cześć obiektu – Vitalium – to idealny sposób na rozpoczęcie dnia. Inhalacja wartościowymi minerałami i ciepło podczerwieni nadają morskiej i wakacyjnej atmosfery. Warto skorzystać także z biosauny, gdzie temperatura oscyluje w okolicach 50-60° C. Nieco cieplej jest w saunach fińskich, panoramicznych i saunach z bali, gdzie temperatura sięga nawet 90 stopni. Później warto się schłodzić w basenie rekreacyjnym w przepięknej, stylowej atmosferze.

  Godziny otwarcia:

  poniedziałek – czwartek: 8:30 – 21:00; piątek: 08:00 – 22:00; sobota, niedziela i święta: 09:00 – 21:00

  Sauna: wtorek i czwartek: 8:30 – 21:00; środa: 14:00 – 21:00; piątek: 8:30 – 22:00; sobota, niedziela i święta: 9:00 – 21:00; poniedziałek – sauna damska: 8:30 – 21:00

  Cennik:

  Karnet 3-godzinny: 11,50 euro

  Każda kolejna godzina: +2,50 euro

  Sauna, karnet dzienny: 14,50 euro

   

  Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

   

  Ein Beitrag geteilt von Torsten Konrad (@tokon555) am

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jacek

  FANTASTYCZNE MIEJSCE P O L E C A M !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  155ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy zmieniły przepisy dotyczące szczepionki Johnson&Johnson. Jedna dawka to za mało

  Pojedyncza dawka szczepionki Johnson&Johnson to za mało. Niemcy zmieniły swoje przepisy. Osoby, które przyjęły preparat jednodawkowy utraciły status w pełni zaszczepionych. Według szacunków dotyczy...

  Ministrowie zdrowia w Niemczech zdecydowali: Nowe przepisy dotyczące testów na koronawirusa!

  Ministrowie zdrowia krajów związkowych w Niemczech spotkali się dzisiaj, aby zdecydować o kolejnych krokach w walce z pandemią koronawirusa. Jak ustalono, w przyszłości nie...

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech w 2022 roku. Stawki, terminy wypłat i najważniejsze informacje

  Zasiłek dla bezrobotnych w Niemczech to Arbeitslosengeld II, zwany potocznie również Hartz IV. Zasiłek ten wypłacany jest według stałych stawek, tzw. podstawowych stawek świadczeń...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Niemcy: co piąta emerytura poniżej 500 euro

  Około jedna piąta emerytów w Niemczech, a przede wszystkim emerytek, otrzymuje bardzo niską emeryturę. Jednak według Federalnego Ministerstwa Spraw Społecznych jej wartość tylko na...
  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x