Więcej >>

  Schufa

  Strona główna Wiadomości Newsy Do Niemiec nadciąga fala mrozu!

  Do Niemiec nadciąga fala mrozu!

  Do Niemiec nadciąga fala mrozu!

  Zimne dni i noce to według niemieckich meteorologów tylko początek. Przewidują oni nadchodzącą falę mrozu, która może potrwać nawet cztery tygodnie.

  Fala mrozu w Niemczech

  Jeśli schowaliście już ciepłe skarpety i grube swetry do szafy, zalecamy je wyciągnąć: Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD) spodziewa się fali mrozu od połowy przyszłego tygodnia, która może trwać nawet do czterech tygodni. „Rzadko widziałem, że wszystkie modele obliczeniowe tak wyraźnie wskazują na ten sam rozwój” – powiedział rzecznik DWD Andreas Friedrich.

  Zimno będzie szczególnie tam, gdzie już leży śnieg

  Według niego, zimno powinno być szczególnie silne tam, gdzie leży już śnieg. Zgodnie z prognozami, w nocy temperatury w tych rejonach mogą osiągnąć wartość od minus dziesięciu do minus 20 stopni. Zimno będzie również w innych częściach Niemiec, szczególnie w nocy. Temperatury mogą wynosić od minus trzech do czterech stopni plus w ciągu dnia oraz od minus jedenaście do zera w nocy.

  Spodziewane są rónież opady śniegu. Według DWD na początku nadchodzącego tygodnia, nad niemcy nadciągnie fala zimnego i suchego powietrza z Syberii.

  źródło: t-online.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x