Zgubiłeś klucze w Niemczech i musisz wezwać ślusarza? Dowiedz się ile za to zapłacisz oraz o czym warto pamiętać!

    8 wskazówek dojczland.info dotyczących wzywania ślusarza w Niemczech

    1. Porównaj ceny.

    Mimo sytuacji awaryjnych i stresowych zachowaj zimną głowę. Nim zadzwonisz do pierwszego lepszego ślusarza znalezionego w internetowej wyszukiwarce, zorientuj się na tyle ile jesteś w stanie, w cenach u konkurencji. Poniższe grafiki obrazują, jak mniej więcej kształtują się ceny za otwarcie drzwi przez ślusarza w Niemczech.

    Ile kosztuje otwarcie drzwi przez ślusarza w Niemczech w ciągu dnia?

    źródło: verbraucherzentrale.de

    Ile kosztuje otwarcie drzwi przez ślusarza w Niemczech w nocy?

    źródło: verbraucherzentrale.de

    2. Ustal orientacyjna cenę.

    Przed złożeniem wiążącego zamówienia poproś o orientacyjną wycenę. Nie zapomnij zapytać, czy kosztorys otwarcia drzwi/wymiany zamka uwzględnia koszty dojazdu i wszelkie ukryte opłaty, które często doliczane są na rachunku, już po wykonaniu usługi.

    3. Przy zgłaszaniu awarii postaraj się przekazać jak najwięcej informacji.

    Jaki rodzaj zamku posiadasz? Co się dokładnie stało? Pamiętaj również o wspomnieniu o tak „błahych” sprawach, jak niedziałającym domofonie, bądź dzwonku w mieszkaniu, które skutecznie uniemożliwiłyby późniejszy kontakt ze ślusarzem, bądź też miejscu zaparkowania samochodu jak np. piętro parkingu lub ulica, na którym stoi, jeśli to do niego nie możesz się dostać.

    4. Określ dokładnie cel usługi!

    Zdefiniuj w zamówieniu jego konkretne cele, jak na przykład to, aby tylko zamknięte drzwi zostały ponownie otwarte. W przeciwnym razie zostaniesz prawdopodobnie naciągnięty na często niepotrzebną i oczywiście dodatkowo płatną, wymianę całego zamka.

    5. Zwróć uwagę na „dopłaty” widniejące na rachunku.

    Ślusarze mogą pobierać opłaty dodatkowe tylko i wyłącznie poza normalnymi godzinami pracy. Wszelakie inne dopłaty kryjące się pod takimi stwierdzeniami jak: „natychmiastowa pomoc”, „specjalne koszty narzędzi” bądź „opłata za wystawienie rachunku” są niedozwolone! (zgodnie z wyrokiem sądu okręgowego, Frankfurt nad Menem z dnia 23.02.2006 r. (Az: 31 C 63 / 98-44) przyp.red).

    6. Płać tylko za to, co uzgodniłeś.

    Przed podpisaniem i opłaceniem rachunku dokładnie sprawdź jego treść. Nie płać za rzeczy, które zostały wykonane bez Twojej wiedzy i wcześniejszego potwierdzenia!

    Przykład: firma wymieniła element zamku tłumacząc jego wymianę koniecznością dopiero po skończeniu usługi! Fachowiec nie może stawiać Cię w sytuacji po faktach dokonanych.

    7. Nie daj się do niczego zmusić.

    Jeśli ślusarz wywiera na ciebie presję, na przykład grożąc zamknięciem drzwi, nie wahaj się wezwać policji. Przymus jest karalny! Pamiętaj również, że masz prawo wydalić kogoś z domu lub nieruchomości. Jeśli ktoś nie zastosuje się do Twojej prośby, w świetle prawa może ponieść konsekwencje karne.

    1. Bądź przezorny.

    Aby zabezpieczyć się przed niemiłymi niespodziankami dnia codziennego, warto zdeponować duplikat klucza u zaufanej osoby. Warto również profilaktycznie mieć rozeznanie wśród lokalnych, renomowanych specjalistów i oczywiście zapisać do nich kontakt w miejscach… które trudno za sobą zatrzasnąć. Przezorny zawsze ubezpieczony 🙂

    OPTYMALIZACJA FINANSÓW

    NA START W NIEMCZECH

    POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

    3 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    3 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Remigiusx

    A moze autor artykulu mi wyjasnic, skad w Niemczech „moda” na te zamki zatrzaskowe? Nie uwazam tego za praktyczne rozwiazanie a moze narobic wielu problemow.
    Pozdrawiam

    Kazik

    Dokładnie. Czy to „moda”, czy jakieś głupie przepisy, wprowadzone pod wpływem lobby ślusarzy? Nie mogę tego pojąć. Po co ludzie tak utrudniają sobie życie? Nie lepiej mieć normalną klamkę z obu stron w drzwiach?

    Bessy

    Witam, Bardzo trafny temat. Od niedawna przebywamy w Niemczech. Jestem zszokowana tym co się dzieje. Jaka jest nieuczciwość. Dzisiaj rano wychodząc do pracy zamknęłam drzwi na klucz. Zapomniałam że mój mąż zostawił swoje klucze od domu w samochodzie:(. Dwie godziny po mnie maz miał wyjść także do pracy. Niestety bez rezultatów. Postanowił zadzwonić do kolegi, (gdyż niestety jeszcze nie znamy języka niemieckiego)który przedzwonil po ślusarza. Dzwonił 2 razy i upewniał się ile będzie wszystko kosztowało. Powiedziano mu że około 40 e. Za jakiś czas przyjechał pracownik firmy, który nie ingerował w zamek tylko wziął od męża klucze i podjechał do… Czytaj więcej »

    Dołącz do nas!

    196,777FaniLubię
    25,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    Popularne

    Najpiękniejsze niemieckie kempingi: Wycieczka przez wszystkie 16 krajów związkowych!

    Rok 2020 jest idealną okazją na odkrycie piękna Niemiec. Sytuacja związana z pandemią sprawiła, że urlop na polu kempingowym jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem....

    10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

    Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

    SCHUFA – czym jest i jak otrzymać wyciąg z rejestru?

    Schufa to niemiecka firma zajmująca się zbieraniem informacji na temat wypłacalności osób trzecich. Jej polskim odpowiednikiem jest KRD - Krajowy Rejestr Długów. Dane są zbierane np....

    Poznajcie 15 najpiękniejszych atrakcji Harzu!

    Góry Harz to niezwykle ciekawe miejsce, które od wielu lat przyciąga zarówno miłośników przyrody, jak i fanów lokalnej historii. Można tu znaleźć jaskinie stalaktytowe,...

    Poznajcie 9 najpiękniejszych jezior w Hesji!

    Lato zbliża się wielkimi krokami, temperatura wzrasta, niedługo termometry pokażą ponad 30 stopni. Szukając ochłodzenia na terenie Hesji możemy znaleźć wiele stawów i kąpielisk....
    3
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x