Angela Merkel: Obostrzenia z powodu koronawirusa będą obowiązywały przynajmniej do 20 kwietnia!

  Zostań w domu, unikaj kontaktu – i bądź cierpliwy: Kanclerz Angela Merkel zwróciła się do obywateli o dalszą pomoc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ze względu na wciąż zbyt szybki wzrost liczby infekcji rząd niemiecki daje jasno do zrozumienia, że ograniczenia będą obowiązywały przynajmniej do 20 kwietnia, tydzień po Wielkanocy.

  Większość Niemców wyrozumiała

  Jak dotąd większość Niemców wykazała zrozumienie: pomimo wiosennej pogody od Morza Bałtyckiego po Alpy, policja musiała interweniować tylko sporadycznie podczas kontroli w Niemczech. Zgodnie z raportami policyjnymi, głównym przedmiotem kontroli były tereny zielone.

  Ograniczenia nie zostaną zniesione zbyt szybko

  W sobotę kanclerz zwróciła się do obywateli poprzez podcast z kwarantanny domowej: „Nikt nie może dziś z czystym sumieniem powiedzieć, że wie, jak długo potrwa ten trudny czas. Nadal nie ma powodu do rozluźnienia ograniczeń”.

  Obecnie liczba nowych infekcji podwaja się mniej więcej co pięć i pół dnia. Ten okres musiałby trwać dziesięć dni, aby nie przytłoczyć systemu opieki zdrowotnej. „Każdy, kto przestrzega zasad, może teraz uratować życie.” Ponieważ Merkel miała kontakt z zakażonym lekarzem, obecnie przebywa w domu na kwarantannie. Ona też nie może się doczekać „kontaktu i bliskości”.

  Szef biura kanclerza, Helge Braun, podkreśliła, że do 20 kwietnia nie zrezygnuje się z obowiązujących aktualnie w Niemczech obostrzeń. „Do tego czasu, wszystkie działania pozostaną w mocy”, powiedział polityk CDU na łamach gazety „Tagesspiegel”.

  Ograniczenia w kontaktach zostały wprowadzone na przynajmniej dwa tygodnie

  Ograniczenia w kontaktach (dowiedz się więcej!), o których 22 marca zadecydowała Merkel wraz z poszczególnymi krajami związkowymi, zostały nałożone na co najmniej dwa tygodnie, powiedziała Braun. W nadchodzącym tygodniu, rządy federalne ocenią rozwój nowych infekcji, powiedział Braun niemieckiej agencji prasowej dpa. Dodała, że na ten moment nie ma powodu, aby rozważać zniesienie ograniczeń. Wytyczne z 16 marca, na przykład dotyczące zamykania sklepów, placów zabaw i kościołów, obowiązują i tak do 20 kwietnia, po zakończeniu świąt wielkanocnych. Wiele krajów związkowych nałożyło również ograniczenia w kontaktach do 20 kwietnia.

  źródło: web.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x