Strona główna Wiadomości z Niemiec Aktualności 85-letni Niemiec pojechał na zakupy i zabłądził. Został zatrzymany 400 km od domu!

  85-letni Niemiec pojechał na zakupy i zabłądził. Został zatrzymany 400 km od domu!

  85-letni Niemiec pojechał na zakupy i zabłądził. Został zatrzymany 400 km od domu!

  Starszy mieszkaniec Hesji chciał tylko szybko zrobić zakupy i zabłądził na autostradzie przejeżdzając około 400 kilometrów! Jak relacjonuje policja z Friedberga, 85-letni mężczyzna z Bremy wybrał się na zakupy, stracił wszelką orientację i musiał zostać odebrany przez rodzinę 400 kilometrów od miejsca zamieszkania.

  Mężczyzna zwrócił uwagę innych kierowców

  Mężczyzna zwrócił uwagę innych kierowców, ponieważ jechał bardzo wolno na autostradzie nr 5 w środkowej Hesji. 85-latka zaczął w pewnym momencie „eskortować” kierowca ciężarówki, który włączył światła awaryjne i jechał za seniorem. W pierwszym momencie, mężczyzna zignorował znaki przybyłych na miejsce policjantów, którzy kazali mu podążać za nimi. Później wyjaśnił, że droga, którą sugerowali mu funkcjonariusze była niezgodna z jego kursem.

  W końcu patrolowi udało sie zatrzymać zdezorientowanego kierowcę na krótko przed miejscowością Ober-Mörlen. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy oraz poinformowano rodzinę. 85-latek został zabrany do szpitala na badanie. Centralna policja w Hesji wykorzystała ten incydent jako okazję do zwrócenia uwagi na Twitterze na odpowiedzialną jazdę i dostosowanie jej do swoich możliwości:

  źródło: Twitter

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x