Zniszczony rosyjski czołg przed ambasadą Rosji w Berlinie

  Dotarł w ciemności około godziny 4 nad ranem w piątek. Bezpośrednio z Ukrainy. Mowa o czołgu T-72B. W rocznicę inwazji na Ukrainę ten zniszczony rosyjski czołg będzie przez weekend wystawiony na ulicy Unter den Linden w Berlinie. Tuż przed ambasadą Rosji.

  Przekaz od zaangażowanych berlińczyków jest jasny: „Odstawiamy złom terrorystom przed ich drzwiami” – mówi inicjator Wieland Giebel (73).

  44-tonowy czołg został 31 marca zniszczony przez minę pod Kijowem. Widoczne są na nim też dziury po kulach i liczne trafienia z broni strzeleckiej. Należał do jednostki stacjonującej w pobliżu Mongolii i ostatnio był widziany na cmentarzu czołgowym w muzeum wojskowym.

  Inicjatorzy zwyciężyli opór władz

  Giebel i jego partner Enno Lenze (42) pracowali nad swoim projektem przez wiele miesięcy. Musieli przy tym przeciwstawić się przede wszystkim oporowi dzielnicy Berlina Mitte. Od władz słyszeli argumenty, że syryjscy uchodźcy mogą doznać traumy, rowerzyści mogą zostać przez to rozproszeni albo że mogą na niego wpadać piesi.

  Mówiono też, że tunel może się zawalić, bo zbiornik i dźwig potrzebny do jego rozładowania są razem zbyt ciężkie. W końcu jednak sąd administracyjny dał zielone światło. Broń wojenna ma być prezentowana na przyczepie ciężarówki, na której przejeżdżał przez Polskę.

  „Ten czołg ma być znakiem naszego protestu przeciwko wojnie Rosji i wyrażać naszą solidarność z Ukrainą” – mówi Giebel.

  Na piątkową akcję nie są zapraszani prominentni politycy. Akcja, której koszt wynosi około 100 tys. euro, jest finansowana z datków.

  źródło: bild.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  4 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  4 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Szczepan

  No coment. WTF.

  BERLINER

  USA – UNIA a zwłaszcza UKRAINA wszystko będą robić aby nie dopuścić do POKOJU – A przy obecnych walkach, jeszcze może trwac i 5 lat – Wymuszają na Rosji, do użycia BOMBY np. WODOROWEJ na Ukrainie – FINAŁ – NIKT Palcem nie kiwnie – Jedynie będą szczekać – ROSJA w Historii tylko RAZ była słabsza od USA w 1945 Roku – USA MIAŁO Bombę Atomową  

  Zniewolenie komuny EU

  Idioci. Te 10 0 tysięcy daliby biednym
  Gówno da taka akcja, co ona zmieni
  Niemcy to półgłówki
  Ja jestem solidarny z oszczednymi

  BERLINER

  NIEMCY jakby byli mądrzy to by w 1945 roku wojny nie przegrali – ZAPOMNIELI – Ruskie ich podsumowali – teraz dalej skaczą

  4
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x