fbpx
23.02.2020

Zmiana czasu – tak czy nie? Teraz możecie sami o tym zdecydować!

Czy zmiana czasu powinna zostać zniesiona? Wszyscy obywatele Unii Europejskiej mogą głosować w tej sprawie. Może to oznaczać koniec podziału czasu na letni i zimowy.

W ciągu najbliższych tygodni, 500 milionów Europejczyków może się wypowiedzieć w sprawie zmiany czasu i przekazać swoją opinię Komisji Unii Europejskiej. W Brukseli powstała w czwartek w tym celu specjalna ankieta w wersji online. Tam wszyscy obywatele unijni aż do 16 sierpnia mogą głosować, czy chcą utrzymać czas letni i zimowy, czy też są za likwidacją zmiany czasu.

Parlament Unii Europejskiej zażądał w lutym od Komisji Unii Europejskiej zbadania wymagań dotyczących zniesienia zmiany czasu i tym Komisja UE aktualnie się zajmuje. Czas letni istnieje w Niemczech od roku 1980, a od roku 1996 ludzie we wszystkich krajach unijnych przesuwają wskazówki zegara w ostatnią niedzielę marca godzinę do przodu i w ostatnią niedzielę października godzinę do tyłu. Korzyści związane ze zmianą czasu są bardzo kontrowersyjne. Więcej na ten temat napisaliśmy tutaj: Zmiana czasu na zimowy i letni

Jeśli chcielibyście oddać Wasz głos w debacie na temat likwidacji zmiany czasu, możecie to zrobić tutaj:  https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements?surveylanguage=EN

Uwaga! Podana strona Komisji Unii Europejskiej była do dzisiejszego poranka przez dłuższy czas niedostępna. Powodem jest najprawdopodobniej przeciążenie serwera ze względu na olbrzymią liczbę odwiedzin, tak więc miejcie to na uwadze.

źródło: t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika