Ze szkoły policyjnej w Aschersleben zniknęło 90 sztuk broni palnej

  Kategoria:

  W Wyższej Szkole Policji Saksonii-Anhalt w Aschersleben w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęło 90 sztuk broni palnej. Poinformowała o tym gazeta „Mitteldeutsche Zeitung” wydana w Halle, powołując się na wewnętrzny raport rektora uczelni Thorstena Führinga do Krajowego Urzędu Śledczego (LKA). Pismo datowane jest na ubiegły piątek.

  Według badań gazety, zaginiona broń obejmuje pistolety, rewolwery i karabiny szybkostrzelne. W celu odnalezienia akademia policyjna skontaktowała się z byłymi pracownikami, którzy byli odpowiedzialni za przechowywanie m.in. broni palnej. Zbiór ten pochodzi z tak zwanej kolekcji porównawczej broni LKA i został udostępniony akademii policyjnej wyłącznie do celów dydaktycznych.

  Trybunał Obrachunkowy stwierdza rozbieżności

  Zgodnie z raportem, Trybunał Obrachunkowy Saksonii-Anhalt wykrył „znaczące rozbieżności w inwentaryzacji broni w zbiorze materiałów dydaktycznych” podczas kontroli na miejscu. Broń, która zgodnie z dokumentacją powinna znajdować się w depozycie uniwersytetu, nie mogła zostać dostarczona. Incydent ten wzbudził obawy dotyczące bezpieczeństwa i praktyk administracyjnych na uniwersytecie.

  Dochodzenie trwa i badane jest, w jaki sposób mogło do niego dojść. Rektor uniwersytetu Thorsten Führing i LKA ściśle ze sobą współpracują, aby wyjaśnić, gdzie znajduje się broń.

  źródło: t-online.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x