03.07.2020

Wznowienie lotów, odroczenie płatności za wynajem mieszkania i wiele innych – nowe regulacje dla konsumentów w Niemczech w czerwcu!

Ostatnio dodane

Niemcy: Dane pacjenta w aplikacji mobilnej już od przyszłego roku!

Diagnozy, leki i recepty w jednej aplikacji „ePA” (elektronische Patientenakte – elektroniczne akta pacjenta) – to właśnie ma oferować...

Niemcy: Robienie zdjęć pod spódnicą będzie traktowane jak przestępstwo!

Potajemne fotografowanie pod spódnicą będzie w przyszłości traktowane w Niemczech jak przestępstwo. Nowa ustawa przewiduje za to karę do...

Do lekarzy w Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych!

Wszystko wskazuje na to, że do lekarzy w całych Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych. Co więcej, problem...

Koronawirus: Na plaży w Zatoce Lubeckiej uruchomiono sygnalizację świetlną!

Rozpoczęły się wakacje w Szlezwiku-Holsztynie i innych krajach związkowych, a wraz z nimi okres przepełnionych plaż. Aby jednak nie...

W czerwcu spodziewane jest rozluźnienie różnego rodzaju obostrzeń nałożonych na obywateli Niemiec w związku z pandemią koronawirusa, m.in. otwarcie granic i wznowienie podróży lotniczych. Co jeszcze zmieni się w Niemczech od nowego miesiąca? Przeczytajcie nasz artykuł, a będziecie na bieżąco z najnowszymi zmianami prawnymi!

Działania związane z koronawirusem

Pandemia koronawirusa kształtuje media i życie publiczne co najmniej od marca 2020 r. Przepisy dotyczące koronawirusa będą obowiązywać również w czerwcu.

W związku z tym ograniczenia dotyczące kontaktów zostały w Niemczech przedłużone do 29 czerwca. Kraje związkowe mogą teraz zezwalać na przebywanie w miejscach publicznych maksymalnie dziesięciu osobom naraz lub członkom dwóch gospodarstw domowych. Dodatkowe różnego rodzaju poluzowania obostrzeń są różnie interpretowane przez poszczególne kraje związkowe.

Wznowione podróżowanie samolotem

Przemysł lotniczy jest w efekcie pandemii w ciężkiej sytuacji. Od czerwca różne linie lotnicze będą starały się wznowić ruch wakacyjny, tak więc Lufthansa, Swiss i Eurowings chcą ponownie oferować wyjazdy wakacyjne. Również Austrian Airlines ogłosiło, że loty zostaną wznowione 7 czerwca.

Ostrzeżenie o podróżowaniu w Niemczech 

Wraz ze wznowieniem podróży lotniczych ogólne ostrzeżenie o podróżowaniu ogłoszone przez Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Niemczech ma zostać zniesione od 15 czerwca. Na przykład Włochy ponownie otwierają granice 3 czerwca i pozwalają na wjazd turystom. Turcja i Grecja również zamierzają ponownie umożliwić turystykę w czerwcu.

Opieka nad dzieckiem w Niemczech

Temat opieki nad dziećmi jest regulowany w różny sposób na poziomie poszczególnych krajów związkowych w Niemczech. Jednak ogólne dalsze łagodzenie i rozszerzenie opcji opieki nad dziećmi jest rozważane w czerwcu w całych Niemczech.

Odroczenie płatności za wynajem możliwe tylko do końca czerwca

Ochrona przed rozwiązaniem umowy najmu obowiązuje również do 30 czerwca, jeżeli czynsz lub dzierżawa nie mogą być opłacone w terminie. Niemniej jednak dług z tytułu najmu musi zostać spłacony z mocą wsteczną, zgodnie z zaległą kwotą.

Odroczenie spłaty kredytów konsumpcyjnych i odmowa udzielenia świadczeń

Firmy, które nie są w stanie świadczyć usług związanych z realizacją niektórych umów na skutek pandemii koronawirusa, obowiązuje ochrona do 30 czerwca. Dotyczy to również bardzo małych firm, które nie są w stanie zapewnić uregulowania zobowiązań długoterminowych.

Spłaty i odsetki od pożyczek konsumenckich również są odraczane, jeżeli zostały zawarte przed 15 marca, a termin ich spłaty przypada pomiędzy 1. kwietnia 2020 r. a 30. czerwca 2020 r.

W życie wchodzi „Mietpreisbremse”w Badenii-Wirtembergii

Wynajmujący mieszkania w Badenii-Wirtembergii będą mogli od czerwca zaproponować cenę wynajmu maksymalnie o 10 % wyższą niż wynosi standardowa kwota wynajmu na rynku lokalnym.

Telekom usuwa w Niemczech usługę MMS z umów

Od 30. czerwca firma Telekom może wykluczyć bezpłatne wysyłanie MMS-ów z umów dotyczących telefonii komórkowej. Obecnie nie wiadomo jeszcze, czy i w jakim zakresie ta zmiana zostanie wprowadzona. Jednak biorąc pod uwagę popularność usług typu messenger, zmiana ta nie powinna mieć znaczącego wpływu na użytkowników.

Źródło: www.finanzen.net

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x