AKTUALIZACJA (08.10.2019, godzina 11:57):

Jak donosi większość niemieckich mediów, zdarzenie należy zakwalifikować jako atak terrorystyczny. Według radia SWR, jest również możliwe, że oskarżony jest niezrównoważony psychicznie i działał w amoku.

Polski program do fakturowania zgodny z niemieckimi przepisami

Podejrzany to 32-letnim Syryjczyk, Omar A. I., który mieszka w Niemczech od 2015 roku. Według śledczych, bezpośrednio przed popełnieniem przestępstwa, daremnie próbował przejąć kontrolę nad innym samochodem ciężarowym. Nadal nieznany jest moty zbrodni. Mężczyzna nie zwrócił do tej pory na siebie uwagi służb bezpieczeństwa.

Aresztowany nie miał również do tej pory kontaktu z ekstremistycznymi islamistami.

W związku z tym zdarzeniem, w nocy przeszukano mieszkanie w Langen w południowej Hesji. Według rzeczniczki, w akcję była zaangażowany oddział antyterrorystyczny: „Akcja oddziału antyterrorystycznego była związana z wydarzeniami w Limburgu” – powiedziała Andrea Ackermann, rzeczniczka Komendy Głównej Policji w południowo-wschodniej Hesji na prośbę „Offenbach-Post”.

Atak terrorystyczny w Limburgu – Pierwotna relacja:

W Limburgu, w kraju związkowym Hesja, mężczyzna staranował na skrzyżowaniu kilka samochodów. Ciężarówka została wcześniej skradziona, a zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem. Policja nie wyklucza ataku terrorystycznego, na ten moment nie można tego jednak potwierdzić z całą pewnością. Mężczyzna został już aresztowany. Jest nim trzydziestokilkuletni Syryjczyk.

Według wstępnych doniesień policji kryminalnej, 17 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Aktualnie mówi się o 8 rannych osobach:

Kierowca ciężarówki miał kilkukrotnie wykrzyczeć „Allah”

Według raportu „Frankfurter Neuen Presse” świadkowie zdarzenia twierdzą, iż mężczyzna miał kilkukrotnie wykrzyczeć słowo „Allah”. Aktualnie prowadzone jest jeszcze dochodzenie i na razie nie są znane dalsze szczegóły zdarzenia.

źródło: web.de

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Włącz powiadomienia o nowych komentarzach  
  Powiadom o