Więcej

  Wynajem mieszkania w Niemczech – w tym mieście zapłacisz najwięcej za czynsz!

  Immowelt porównał ceny i oferty mieszkań w całych Niemczech w roku 2021. Jak się okazało, czynsze wzrosły w Niemczech bardziej niż w 2020 roku – aż o 4,1 proc. Oprócz tego, statystyki są jednoznaczne: popyt na mieszkania w Niemczech jest często znacznie wyższy niż ich podaż. Jeśli aktualnie zastanawiacie się, gdzie szukać mieszkania w Niemczech, polecamy nasz artykuł, gdzie znajdziecie linki do odpowiednich niemieckich portali: Gdzie szukać mieszkania w Niemczech?

  Wynajem mieszkania w niemczech – ceny

  Oto, ile średnio wynosi czynsz w Niemczech

  ▶︎ Istniejące mieszkania: 7,33 euro za metr kwadratowy. Czynsz za mieszkanie z dwoma pokojami i 70 metrami kwadratowymi kosztuje w Niemczech średnio około 513 euro netto „kalt” (Kaltmiete – czynsz bez opłat).

  ▶︎ Nowo wybudowane mieszkania: 10,07 euro za metr kwadratowy. Czynsz za nowe mieszkanie o powierzchni 70 metrów kwadratowych kosztuje w Niemczech średnio 705 euro netto na zimno.

  Gdzie wzrost cen za wynajem jest największy w Niemczech?

  W Berlinie ceny wynajmu rosną najbardziej (od 4,2 proc. do 6 proc. wzrostu w skali roku). Obecny poziom czynszu wynosi tam 10,59 euro za metr kwadratowy. Dla porównania w stolicy kraju związkowego Nadrenia Północna-Westfalia Düsseldorfie średni czynsz wynosi 10,38 euro za metr kwadratowy.

  Mimo to, Berlin nadal pozostaje jedną z najtańszych metropolii. Jeśli szukacie mieszkania na wynajem, możesz oczekiwać, że za 70 metrów kwadratowych w stolicy Niemiec zapłacicie średnio 741 euro netto „kalt”.

  Na dalszych miejscach w rankingu metropolii, gdzie czynsze podrożały najbardziej, znajdują się Kolonia ze średnim czynszem wynoszącym 11,04 euro (plus 5,4 proc.) za metr kwadratowy i Hamburg z 12,04 euro (plus 2,9 proc.) za metr kwadratowy.

  Monachium nadal pozostaje najdroższym miastem w Niemczech pod względem wysokości czynszu, z aktualną ceną za metr kwadratowy wynoszącą ponad 16 euro. Mieszkanie o powierzchni 70 metrów kwadratowych kosztuje tam średnio około 1139 euro (wzrost o 3,5 proc.), a więc jest 1,5 raza droższe niż w Berlinie.

  Eksplozja cen nowych mieszkań w Niemczech

  O ile istniejące mieszkania są jeszcze stosunkowo tanie, o tyle ceny nowych mieszkań znacznie gwałtowniej wystrzeliwują w górę.

  ▶︎ Berlin: 14,41 euro za metr kwadratowy – wzrost o 8,8 proc.
  ▶︎ Kolonia: 12,53 euro za metr kwadratowy – wzrost o 5,3 proc.
  ▶︎ Monachium: 20 euro za metr kwadratowy – plus 3,5 proc.

  „Ceny wynajmu w metropoliach w ubiegłym roku po raz kolejny wzrosły. Popyt wciąż wielokrotnie przewyższa podaż”, mówi dr Thomas Schroeter, specjalista z dziedziny nieruchomości. „Obecnie nie wszystkie dostępne mieszkania są dostępne dla wszystkich – wiele ofert składanych jest pod stołem”.

  ▶︎ W Berlinie średnia liczba zapytań tygodniowo na jedno ogłoszenie gwałtownie wzrosła z 99 w trzecim kwartale do 174 w czwartym kwartale.
  ▶︎ W Kolonii popyt wzrósł z 46 do 70 zapytań tygodniowo na jedno ogłoszenie w porównaniu z poprzednim kwartałem.
  ▶︎ W Monachium jest 41 zapytań tygodniowo na jedno ogłoszenie, a we Frankfurcie nad Menem 15.

  Gdzie ceny wynajmu w Niemczech będą nadal rosły – a gdzie nie

  Immowelt spodziewa się w ciągu najbliższych 12 miesięcy wzrostu cen za wynajem mieszkania w Niemczech o 8 procent w przypadku istniejących i 7 procent w przypadku nowych mieszkań w Berlinie. Dla Kolonii Immowelt prognozuje wzrost o trzy procent.

  W Hamburgu i Frankfurcie nad Menem Immowelt spodziewa się słabego wzrostu cen o jeden procent dla istniejących i nowych mieszkań.

  Ze względu na wysoki poziom cen w Monachium nie ma prawie żadnych możliwości wzrostu cen, dlatego barometr mieszkaniowy przewiduje stagnację w segmencie mieszkań na najbliższe dwanaście miesięcy.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  181ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Wakacje w i wolne od szkoły w Niemczech w 2022 roku – terminy dla wszystkich landów!

  Ferie i wakacje w 2022/2023 roku z pewnością będą inne niż wszystkie dotychczas. Nadal nie wiadomo co będzie dozwolone, które europejskie rejony otworzą się...

  Pasek wypłaty w Niemczech – Oto co się na nim znajduje i jak go czytać!

  Poniżej znajdziecie wzór niemieckiego paska wypłaty. Numery referencyjne na nim przedstawione zostały objaśnione w tekście poniżej. Na jego końcu znajdziecie skróty, które znajdują się...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x