polski sklep
Więcej
  polski sklep

  Wyjazd na narty do Niemiec, Austrii, czy Francji a koronawirus: Zimowe ferie podczas pandemii!

  Wiele osób z utęsknieniem czeka na ferie zimowe i atrakcje na śniegu. Ośrodki narciarskie i regiony urlopowe dokładają wszelkich starań, aby fani zimowych sportów odwiedzili ich w najbliższych miesiącach. Teoretycznie jazda na nartach czy snowboardzie na świeżym powietrzu nie powinna stwarzać zagrożenia wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Jednak wiele krajów i regionów już zakazuje ruchu turystycznego. Czy poruszanie się wyciągami i gondolami jest dozwolone? Czy imprezy après-ski będą możliwe? Jak kraje alpejskie przygotowują się do zimowego sezonu?

  Zimowy urlop w czasie pandemii koronawirusa

  Wiele osób wciąż waha się, czy wybrać się na zimowy urlop. Wyjazd samochodem jest jednak nadal dużo łatwiejszy do zrealizowania niż odległe kierunki wymagające odbywania lotów samolotem, dlatego mimo obaw przed koronawirusem duża część społeczeństwa planuje zimowe wyjazdy. W ten sposób kraje słynące z zimowych, alpejskich ośrodków sportu przygotowują się do sezonu narciarskiego w okresie pandemii:

  Wyjazd na narty do Austrii a koronawirus

  „Jazda na nartach – tak, ale bez après-ski” (niem. „Ski-Vergnügen ja, aber ohne Après-Ski”) – to hasło wydane przez austriacki rząd. Spożywanie jedzenia i napojów możliwe będzie jedynie przy stołach, a w gondolach będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczki zasłaniającej usta i nos. Ponadto każdy z ośrodków narciarskich może wprowadzić nowe, dodatkowe obostrzenia.

  Austriackie koleje górskie opracowały bardzo szczegółową koncepcję ochrony, która opisuje zasady korzystania z ich usług. Mówi ona m.in o tym, że maseczki ochronne powinny być sprzedawane w ośrodkach narciarskich, podczas oczekiwania w kolejce do wyciągu należy utrzymać zalecany odstęp, a pracownicy hoteli i ośrodków narciarskich powinni być częściej poddawani badaniu na obecność koronawirusa. W niektórych przypadkach muszą codziennie poddać się mierzeniu temperatury, przed rozpoczęciem pracy.

  Rejestracja wszystkich gości i monitorowanie kontaktów powinno odbywać się przy pomocy telefonów komórkowych. Obecnie testowany jest system, który dzięki odpowiedniej aplikacji pozwoli na logowanie się przy pomocy kodów QR w barach, sklepach i innych obiektach. Pozwoli to na szybkie poinformowanie osób, które mogły mieć kontakt z osobą zakażoną.

  W wielu miejscach planowane jest rozszerzenie częstotliwości kursujących autobusów, co zmniejszy ich obłożenie. Kilka ośrodków narciarskich gwarantuje także zwrot pieniędzy za karnety sezonowe w przypadku ponownego lockdownu. Branża hotelarska obawia się także, że ze względu na ostrzeżenia Federalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych znacząco zmniejszy się liczba niemieckich turystów, którzy w wielu ośrodkach stanowili ponad połowę wszystkich gości.

  Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dotyczący wyjazdów do Austrii z wyjątkiem gminy Jungholz (Tyrol) i gminy Kleinwalsertal / Mittelberg (Vorarlberg).

  Aktualne informacje: www.auswaertiges-amt.de

  Wyjazd na narty do Niemiec a koronawirus

  Niemcy nie odgrywają większej roli w alpejskiej turystyce narciarskiej. Nawet tereny narciarskie w Alpach Bawarskich są zbyt małe, aby konkurować ze stokami w Austrii i Szwajcarii. Stoki w Schwarzwaldzie, górach Fichtel czy Sauerland również nie zbyt często są celem długich, narciarskich wyjazdów. Większość tutejszych gości przyjeżdża na jednodniowe wycieczki.

  Nie ma jeszcze ogólnej dla wszystkich landów koncepcji zasad dotyczących sezony zimowego w ośrodkach sportowych, jednak prawdopodobnie będzie się ona opierała na wcześniejszych wskazaniach. Oznacza to, że w gondolach i na wyciągach będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek zasłaniających usta i nos. Dodatkowo należy utrzymać odpowiedni odstęp pomiędzy innymi osobami korzystającymi z kompleksu. Wiele ośrodków narciarskich chce także zatrudnić dodatkowych pracowników sezonowych, którzy kontrolowaliby stosowanie się gości do wyznaczonych zasad. Istnieją także wskazania do korzystania z aplikacji, która umożliwiłaby kontrolowanie łańcucha infekcji. Jej instalacja byłaby jednak dobrowolna. W wielu miejscach powinny także pojawić się pojemniki ze środkami do dezynfekcji rąk.

  Pojawiła się też propozycja dostępności karnetów jedynie online. Pozwoli to uniknąć kolejek do kas, a dodatkowo można dokładnie sprawdzić, ile osób korzysta danego dnia z wyciągów. Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, to liczba dostępnych karnetów będzie ograniczona.

  Wyjazd na narty do Szwajcarii a koronawirus

  Szwajcaria, póki co bardzo optymistycznie podchodzi do tematu. W Zermatt u podnóża Matterhorn wyciągi są otwarte, a stoki pokryte śniegiem. Firma Zermatt Tourism opracowała własny szalik w kształcie tuby, który po naciągnięciu na nos powinien chronić przed wirusami, tak jak każda maseczka ochronna.

  Oprócz noszenia maseczek w zamkniętych środkach transportu i utrzymania odpowiedniej odległości w kolejkach nie ma żadnych dodatkowych zmian. Obostrzenia dotyczą głównie gastronomii. W innych ośrodkach narciarskich również nakłada się obowiązek zasłaniania nosa i ust podczas korzystania z wyciągów, niekiedy także podczas stania w kolejce. Imprezy après-ski również zostały odwołane.

  Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie w kwestii podróży do Szwajcarii. Aktualne informacje: www.auswaertiges-amt.de

  Wyjazd na narty do Włoch a koronawirus

  We włoskich ośrodkach narciarskich od tygodni trwają przygotowania do nowego sezonu. „Podejmujemy wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby turystyka zimowa w Południowym Tyrolu była możliwa także tej zimy”, mówi radny regionu Południowego Tyrolu odpowiedzialny za turystykę, Arnold Schuler. Środki ostrożności obejmą m.in.:

  • Obowiązek noszenia maseczek zasłaniających usta i nos i utrzymanie odległości.
  • Regularna dezynfekcja wszystkich gondoli i instalacja barier ochronnych.
  • Zwiększenie częstotliwości kursowania skibusów.
  • Sprzedaż karnetów online.

  Szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu sportowego, restauracje i hotele opracowują własne, dodatkowe koncepcje ochronne.

  Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie w kwestii podróży do Włoch. Aktualne informacje: www.auswaertiges-amt.de

  Wyjazd na narty do Francji a koronawirus

  Wiele ośrodków sportów zimowych zmieniło zasady anulowania rezerwacji. Podróżni mogą odwołać rezerwację nawet z krótkim wyprzedzeniem, jeśli zmieni się sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Jednak każdy turysta powinien uprzednio sprawdzić warunki rezerwacji. Sportowe kompleksy podkreślają, że utrzymanie reżimu sanitarnego i przyjemny urlop na nartach nie wykluczają się wzajemnie.

  Niektóre obiekty oferują opcje zameldowania się online, aby skrócić czas oczekiwania w częściach wspólnych. Rezerwację karnetów można będzie anulować do 48 godzin przed pierwszym dniem jego ważności. Szkółki narciarskie dla dzieci i dorosłych będą dostępne, tak jak wypożyczalnie sprzętu. Kaski ochronne będą odpowiednio dezynfekowane.

  Maseczka ochronna zasłaniająca nos i usta będzie wymagana w większości ośrodków w kolejkach, gondolach i na wyciągach. Kompleksy sportowe podkreślają, że środek do dezynfekcji będzie dostępny w wielu miejscach, a wszystkie elementy, z których korzystają narciarze – regularnie czyszczone.

  Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie w kwestii podróży do Francji. Aktualne informacje: www.auswaertiges-amt.de

  Wyjazd na narty do Czech a koronawirus

  Tereny narciarskie w Karkonoszach, Rudawach, Szumawie i Beskidach cieszą się popularnością wśród turystów z Niemiec i Polski. Niestety sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Czechach nie jest najlepsza.

  Czeskie Stowarzyszenie Ośrodków Narciarskich przygotowuje przewodnik higieniczny na najbliższy sezon zimowy. Odbywa się to w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia w Pradze. Dyrektor stowarzyszenia Libor Knot mówi: „Sport i ruch na świeżym powietrzu to jedne z najbezpieczniejszych zajęć”.

  W czeskich ośrodkach również będą obowiązywały ograniczenia. W restauracjach na stoku każdy gość musi mieć swoje miejsce do spożywania posiłków. Ponadto przy jednym stole nie może siedzieć więcej nić sześć osób. Wszystkie restauracje, bary i kawiarnie muszą być zamknięte o godzinie 22:00.

  Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie w kwestii podróży do Francji. Aktualne informacje: www.auswaertiges-amt.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  176ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Chaos na lotnisku w Hamburgu. A prawdziwy sezon wakacyjny dopiero przed nami…

  Opóźnienia w dostarczaniu bagażu utrudniają życie pasażerom lotniska w Hamburgu. Dziennik „Hamburger Abendblatt”, powołując się na rzeczniczkę Lufthansy, podał trzycyfrową liczbę sztuk bagażu, które...

  Najsilniejszy wzrost od 1949 roku: kolejny szok cenowy w Niemczech!

  W maju niemieccy producenci po raz kolejny mocno podnieśli ceny w związku z toczącą się wojną na Ukrainie. Wzrosły one średnio o 33,6%. „Był...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x