Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Strona główna Wiadomości Newsy Worki na zwłoki na Placu Kennedy’ego w Essen! Oto co się wydarzyło.

  Worki na zwłoki na Placu Kennedy’ego w Essen! Oto co się wydarzyło.

  Worki na zwłoki na Placu Kennedy’ego w Essen! Oto co się wydarzyło.

  Aktywiści postanowili w drastyczny sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na śmierć uchodźców w regionie Morza Śródziemnego.

  Ciała na placu Kennedy’ego w Essen – o to w tym wszystkim chodzi

  W Essen ponad 200 osób wyszło w sobotę na ulice, aby walczyć o prawa dla uchodźców. Oprócz tego odtworzono wiadomość dla kapitanSea Watch 3, Carola Rackete. Jeden z mówców ogłosił „stan wyjątkowy dla ludzkości”.

  Demonstracje w całych Niemczech

  W całych Niemczech tysiące ludzi demonstrowało w celu przyjęcia uchodźców uratowanych niedawno z niebezpieczeństwa na Morzu Śródziemnym. Mieszkańcy Frankfurtu, Kolonii i Duisburga poszli w ślady ruchu „Seebrücke”. Organizacja, założona w 2018 roku, walczy o bezpieczne drogi ewakuacyjne dla uchodźców.

  W Dortmundzie aktywiści stworzyli imponującą instalację. Na niebieskich plandekach utworzono ręce wystające w powietrze. Ręce, które sięgają po pomoc z wód Morza Śródziemnego, a więc wyraźna symbolika.

  Demonstracje przed Urzędem Kanclerz Niemiec

  W Berlinie setki osób zgromadzonych naprzeciwko Urzędu Kanclerz Niemiec chciały przejść obok Ministerstwa Spraw Wewnętrznych aż do głównego dworca. Na transparentach demonstranci domagali się: „Za Europę różnorodności i praw człowieka” oraz „Koniec z rasistowską twierdzą UE”. Z myślą o Morzu Śródziemnym, które przecina wielu uchodźców, powiedziano: „Sabotaż ratowników morskich = imperialistyczne masowe morderstwo”.

  źródło: derwesten.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x