Z powodu upałów lekarze wzywają do wprowadzenia sjesty w Niemczech

    Zmiany klimatyczne mają wpływ na nasze życie zawodowe i wydajność. Z powodu wysokich temperatur niemieccy lekarze wzywają do wprowadzenia sjesty w Niemczech.

    „Powinniśmy wziąć przykład z krajów południowych”

    „Kiedy jest gorąco, powinniśmy wziąć przykład z praktyk stosowanych w krajach południowych: Wczesne wstawanie, produktywna praca rano i sjesta w porze lunchu to koncepcja, którą powinniśmy przyjąć w miesiącach letnich” – powiedział Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) przewodniczący Federalnego Stowarzyszenia Lekarzy Publicznej Służby Zdrowia (BVÖGD), Johannes Nießen.

    Nießen podkreślił: „Podczas intensywnych upałów ludzie nie są tak wydajni jak zwykle. Słaby sen przy braku chłodzenia w nocy dodatkowo prowadzi do problemów z koncentracją”.

    Zdaniem lekarza, złożone wymagania dotyczące pracy powinny być lepiej przełożone na wczesne godziny poranne. „Ponadto należy zapewnić wystarczającą liczbę wentylatorów i lżejszą odzież, nawet jeśli dress code w biurze na to nie pozwala”. Ważne jest również, aby ogólnie pić dużo więcej i jeść lekkie posiłki w kilku mniejszych porcjach. „Innym sposobem na ochłodzenie się w domowym biurze byłaby zimna kąpiel stóp pod biurkiem” – powiedział Nießen.

    Lauterbach popiera postulat

    Federalny minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach (SPD) uważa, że wprowadzenie sjesty to dobry pomysł. „Sjesta w upale z pewnością nie jest złą sugestią” – napisał we wtorek na Twitterze. „Jednak pracodawcy i pracownicy powinni sami to wynegocjować”. Z medycznego punktu widzenia taki środek „z pewnością miałby sens dla wielu zawodów”.

    Członkini zarządu DGB (Federacja Niemieckich Związków Zawodowych) Anja Piel wezwała pracodawców do przeprowadzania regularnych ocen ryzyka upałów w miesiącach letnich w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy w wysokich temperaturach. „Pracodawcy muszą chronić swoich pracowników przed upałem – praca w upale jest stresująca dla pracowników, a w najgorszym przypadku zagraża ich zdrowiu” – powiedziała RND. Piel podkreśliła, że „praca nie może być ykonywana w pomieszczeniach o temperaturze powyżej 35 stopni – chyba że pracodawca oferuje pomoce, takie jak prysznice powietrzne i przerwy termiczne”.

    źródło: bild.de

    Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

    196,777FaniLubię
    24,300ObserwującyObserwuj
    315ObserwującyObserwuj

    3 KOMENTARZE

    Obserwuj
    Powiadom o
    guest

    3 komentarzy
    najstarszy
    najnowszy najpopularniejszy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    Tomek

    No że też do tej pory w historii ludzkości nie było upałów i ludzie nie nauczyli się jak sobie w wysokich temperaturach radzić.

    Marta

    Lato mamy!!!!!!
    Zaraz sie skonczy, przyjdzie plucha!!!!!
    Ciekawe kto te sjeste moze miec🤔.

    Na pewno nikt,kto w szpitalu czy Pflegeheim pracuje 🙄…

    Filip

    Jak te sjesty będą płatne, to mogą nawet ośmiogodzinną sjestę wprowadzić. Ja wolę krótkie przerwy i szybki powrót do domu, gdzie sobię zrobię sjestę.

    3
    0
    Co o tym myślisz? Skomentuj!x