polisa.de
  polisa.de

  Eskalacja przemocy na Festiwalu Erytrea w Stuttgarcie: Około 200 osób zaatakowało uczestników wydarzenia i policjantów (WIDEO)

  Kategoria:
  polisa.de

  W Stuttgarcie wybuchły zamieszki w związku z Festiwalem Erytrea. Około 200 osób zaatakowało uczestników wydarzenia i funkcjonariuszy policji kamieniami, butelkami i drewnianymi listwami, powiedział w sobotę rzecznik policji. Według policji dziesięciu funkcjonariuszy zostało lekko rannych. Liczba innych rannych nie jest jeszcze znana. Cztery osoby zostały aresztowane, powiedział SWR rzecznik policji.

  Czym jest Festiwal Erytrei?

  Na Festiwal Erytrei wojskowa dyktatura Erytrei od 2011 roku przylatuje do Niemiec z wysokimi rangą generałami i zespołami muzycznymi, między innymi w celu uczczenia brutalnego reżimu i zbierania datków. Organizatorzy, którzy są lojalni wobec reżimu, reklamują to wydarzenie w całej Europie. Nie tylko dlatego, że zagraniczni Erytrejczycy zapewniają dochód w obcej walucie.

  W ciągu ostatnich dwudziestu lat z kraju uciekło ponad pół miliona osób, w tym tysiące dzieci i młodzieży. Zagraniczni Erytrejczycy, bardzo podzieleni politycznie, muszą płacić obowiązkowy podatek do swojego kraju, 2% swoich dochodów.

  Równolegle odbywały się i odbywają protesty przeciwko dyktaturze, która według ekspertów jest uważana za Koreę Północną Afryki, ponieważ zniewala swoich obywateli do nieokreślonej służby wojskowej.

  200 przeciwników wydarzenia zaatakowało jego uczestników

  W sumie 200 przeciwników wydarzenia zebrało się na imprezie zorganizowanej przez stowarzyszenia, które sympatyzują z rządem w Erytrei. W południe kilka małych grup zebrało się na stacji kolejowej Bad Cannstatt i na głównym dworcu kolejowym w Stuttgarcie. Następnie osoby te zaatakowały uczestników wydarzenia w Römerkastell, rzucając w nich butelkami i kamieniami. Uczestnicy zostali zaatakowani również drewnianymi listwami.

  Policja: „Masowości zamieszek nie można było przewidzieć”

  Policja użyła przeciwko napastnikom pałek i gazu pieprzowego, powiedział rzecznik. Wszyscy byli świadomi, że podczas takiego wydarzenia dojdzie do zamieszek, dodał rzecznik policji. Nie można było jednak przewidzieć intensywności zamieszek. Policja wezwała gapiów do trzymania się z dala od wydarzenia. Policja przygotowuje się teraz do rozdzielenia obu grup po zakończeniu imprezy.

  Ostra krytyka rządzonej autorytarnie Erytrei

  Erytrea, z populacją liczącą ponad trzy miliony, znajduje się w północno-wschodniej Afryce nad Morzem Czerwonym i jest w dużej mierze odizolowana na arenie międzynarodowej. Od czasu uzyskania niepodległości od Etiopii 30 lat temu w wyniku trwającej dekady wojny, prezydent Isaias Afewerki rządzi krajem w ramach jednopartyjnej dyktatury. Inne partie są zakazane, a wolność słowa i wolność prasy są poważnie ograniczone. Nie ma parlamentu, niezależnych sądów ani organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Ponadto istnieje ścisły system służby wojskowej i pracy przymusowej, przed którym wiele osób ucieka za granicę.

  źródło: tagesschau.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  5 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomek

  Policja: „Masowości zamieszek nie można było przewidzieć”. Wpuścili dzicz i spodziwali się, że będzie sie zachowywała jak cywilizowani ludzie? Raczej boją się użyć należytych słów, ze względu na ich „tolerancję i rasizm”. Strzelać z ostrej amunicji, podatnikom ulżyć!

  jakos

  Wiecej takich Chorych Imprez musza wlodarze miast organizowac.Brawo

  jakos

  Wiecej takich Chorych Imprez musza wlodarze miast organizowa.Brawo

  Filip

  Kurcze z początku myślałem, że czytam tekst nt. Polski Tuska. Ile to milionów młodych opuściło kraj? Media były skoncentrowane tylko w jednych rękach. A współpraca z Rosją była w swej szczytowej formie. Wypisz wymaluj Erytreja. A tak na poważnie. Jaka z nich Korea Północna skoro Niemcy mają z nimi deal? Ktoś pozwala na odprowadzanie 2% z dochodu rodaków. I szczerze mówiąc dużo nie ździerają. Ile to wyjdzie z 2000 €? Cztery dychy. W Niemczech podatek kościelny plus opłata za abo tv. W sumie komu tu wierzyć? Etiopia rośnie w siłę, a to młode państwo. Przypomnijmy, że w Polsce po 2020… Czytaj więcej »

  Jözeff

  To jest w sumie dobre pytanie dlaczego w Niemczech pozwala się na promocję dyktatury i legalnego niewolnictwa.

  5
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x