polisa.de
  polisa.de

  Drezno: planowane są obowiązkowe testy językowe dla dzieci od 3 roku życia

  polisa.de

  Nikt nie jest za młody na edukację i odpowiednie wsparcie w nauce. W Saksonii toczy się debata na temat tego, jak można poprawić wczesną edukację w przedszkolach.

  Strategiczne planowanie edukacji wczesnoszkolnej

  Partia Sahry Wagenknecht (BSW) w Saksonii proponuje obowiązkowe testy językowe dla dzieci od trzeciego roku życia, aby móc jak najwcześniej reagować na deficyty w nauce. Jest to kwestia strategicznego planowania edukacji wczesnoszkolnej, powiedziała Niemieckiej Agencji Prasowej w Dreźnie liderka BSW, Sabine Zimmermann i oskarżyła rząd Saksonii o zaniedbania w tym zakresie. Saksonia nadal ma drugi najgorszy wskaźnik opieki nad dziećmi, jeśli chodzi o placówki w Niemczech. „Musimy wykorzystać szansę, która  wynika obecnie ze spadku liczby zapisów do placówek opieki dziennej”.

  Odruchowa reakcja polegająca na redukcji zatrudnienia lub nawet zamknięciu przedszkoli byłaby krótkowzroczna. „Zamiast tego możemy teraz planować z perspektywą i pośrednio poprawić współczynnik opieki nad dziećmi przy spadającej liczbie zapisów i co najmniej takiej samej liczbie miejsc pracy”. Współczynnik opieki nad dziećmi wynoszący 1 do 7 byłby wymagany dla placówek opieki dziennej i 1 do 3 dla żłobków, tak aby specjaliści ds. edukacji mogli faktycznie skupić się na wczesnej edukacji, a dzieci mogły rozwijać się zgodnie ze swoim potencjałem.

  Warunki pracy pracowników placówek opieki dziennej również uległyby znacznej poprawie, powiedziała Zimmermann. Powinien to być cel średnioterminowy, który staje się coraz ważniejszy ze względu na rosnący odsetek dzieci o zagranicznych korzeniach.

  Spadek liczby dzieci w placówkach

  Obecnie wskaźnik zatrudnienia w pracy z dziećmi w Saksonii wynosi 1 do 5 (żłobek) oraz 1 do 12 (przedszkole). Minister edukacji, Christian Piwarz (CDU), już wcześniej opowiadał się za utrzymaniem personelu w placówkach, które stają się dostępne ze względu na spadającą liczbę urodzeń. „Jeśli chcemy jeszcze bardziej wzmocnić jakość edukacji w przedszkolach i ośrodkach opieki pozaszkolnej, powinniśmy trzymać się aktualnych poziomów zatrudnienia w tych placówkach i wykorzystać spadek liczby dzieci jako szansę demograficzną. Przyniesie to bezpośrednie korzyści naszym dzieciom, ponieważ umożliwi bardziej zindywidualizowane wsparcie”.

  Źródło: www.t-online.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x