W Köln-Deutz znaleziono bombę – Duże utrudnienia w ruchu kolejowym!

0
1432

W poniedziałek wieczorem na placu budowy przy Kennedy-Ufer w Kolonii-Deutz znaleziono bombę z okresu drugiej wojny światowej o masie dziesięciu kwintali. Już wczoraj wieczorem miasto wyznaczyło obszar ewakuacyjny na obszarze 500 metrów od miejsca znalezienia bomby. Poza 15 mieszkańcami, ewakuacja będzie miała bezpośredni wpływ na przedsiębiorstwa mające tam swoje siedziby, takie jak firma ubezpieczeniowa Zurich, któa zatrudnia w tej lokalizacji około 2800 pracowników, hotel Hyatt, Landschaftsverband Rheinland (LVR) i telewizja RTL. W Operze Kolońskiej w Staatenhaus nie zostanie w tym czasie wystawiona żadna sztuka.

Ewakuacja rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 9 rano. W związku z tym w Kolonii-Deutz nie zatrzymają się już żadne pociągi. Oprócz tego na czas rozbrajania bomby zostanie zamknęty most Hohenzollern (patrz zdjęcie w artykule), podobnie jak cały ruch żeglugowy i przestrzeń powietrzna.

Miasto nie może jeszcze powiedzieć dokładnie, ile czasu zajmie rozbrojenie: ramy czasowe zależą również od tego, jak szybko uda się zakończyć ewakuację.

źródło: ksta.de  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).


  • Praca w Niemczech

    Dodaj komentarz

    avatar
      Obserwuj  
    Powiadom o