14.08.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Uwaga! Bardzo zła pogoda nadciąga na południe Niemiec!

Uwaga! Bardzo zła pogoda nadciąga na południe Niemiec!

Uwaga! Bardzo zła pogoda nadciąga na południe Niemiec!

Na południowym wschodzie Niemiec weekend był jeszcze słoneczny. Ta dobra passa niestety się skończyła. Na początek tygodnia zapowiadane są silne burze. Niemieckie stacje meteorologiczne wydały już ostrzeżenia w tej sprawie.

Istnieje realne ryzyko powodzi

Silne opady deszczu spodziewane są na początku bieżącego tygodnia przede wszystkim na południu Niemiec. Od Jeziora Bodeńskiego aż po powiat Berchtesgadener Land do środy może spaść nawet ponad 100 litrów deszczu na metr kwadratowy. Lokalnie możliwe są też opady powyżej 150 litrów.

Przy tak silnych opadach należy się liczyć z ryzykiem powodzi, tym bardziej, że do tego dochodzi jeszcze woda spływająca z gór z topniejącego śniegu.

Za wyjątkiem wybrzeża, należy się dziś liczyć w całych Niemczech z burzami, silnymi opadami i gradem.

DWD ostrzega przed ewentualnymi osuwiskami ziemi

Wczoraj ze względu na silne opady, w Niemczech zachodnich i północnych zalane zostały niektóre piwnice.

W południo-wschodniej części Badenii-Wirtembergii mogą przejść gwałtowne burze (czwarty stopień zagrożenia): do środy może tu spaść aż do 140 litrów deszczu. Gwałtowne burze i silne opady mogą doprowadzić do tego, że takich zalanych piwnic czy ulic będzie znacznie więcej. Już wczoraj mocno padało, tak więc ryzyko powodzi jest coraz większe.

Dodatkowo DWD (Deutscher Wetterdienst) ostrzega też przed ewentualnymi osuwiskami ziemi.

Gwałtowny wiatr w całym kraju

W niektórych częściach Hesji już w weekend pogoda nie rozpieszczała, a dziś spodziewane są znowu burze i deszcz. Lokalnie mogą się też trafić burze z ulewami, gradem i bardzo silne podmuchy wiatru.

W Nadrenii Północnej-Westfalii sytuacja wygląda podobnie – dziś spodziewany jest ciąg dalszy złej pogody z wczoraj; burze z ulewami. Lokalnie może spaść nawet 25 litrów deszczu na godzinę. Już wczoraj w NRW w wyniku silnych nawałnic doszło do kilkukrotnego uszkodzenia mienia.

Źródło: www.web.de

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x