Ulewne deszcze spowodowały liczne powodzie w Niemczech

  Kategoria:

  Ulewne deszcze, po których nastąpiła powódź, doprowadziły do wprowadzenia stanu wyjątkowego w Kraju Saary. Ciągłe opady deszczu spowodowały zalanie ulic, przepełnienie piwnic i osunięcia ziemi. Według policji w międzyczasie sytuacja nieco się uspokoiła. Przynajmniej poziom wody nie wzrósł od 1 w nocy, powiedział rzecznik centrum sytuacyjnego w Saarbrücken.

  O ile wiadomo do tej pory, w Kraju Saary nikt nie zginął w wyniku gwałtownej pogody z wielogodzinnymi opadami deszczu i rozległymi powodziami. Jedna osoba została ranna podczas akcji ewakuacyjnej. Jedna osoba wpadła do wody, a następnie została przewieziona do szpitala.

  DWD odwołuje ostrzeżenia o burzach

  Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD) odwołała wczesnym rankiem wszystkie ostrzeżenia o burzach w Niemczech. W rezultacie, według DWD, nie ma już żadnych ostrzeżeń przed „ekstremalnie silnymi ciągłymi opadami deszczu” w Kraju Saary i Nadrenii-Palatynacie. Kanclerz federalny Olaf Scholz chce dziś odwiedzić Kraj Saary wraz z premier Anke Rehlinger, aby zorientować się w sytuacji.

  W wywiadzie dla Saarländischer Rundfunk (SR) Rehlinger powiedziała, że sytuacja jest „bardzo napięta”. Należy założyć, że doszło ogromnych szkód, zarówno w infrastrukturze publicznej, jak i wśród obywateli. „Jest absolutnie jasne, że mamy do czynienia z wydarzeniem o znaczeniu ponadlokalnym”. Oczekuje się, że główne prace porządkowe rozpoczną się w godzinach porannych – i wtedy widoczny będzie pełny zakres szkód. Budynki zostały prowizorycznie zabezpieczone workami z piaskiem, a w niektórych miejscach całe ulice znalazły się pod wodą.

  Rozległe powodzie również w Nadrenii-Palatynacie

  Deszcz spowodował również liczne powodzie w Nadrenii-Palatynacie. Powiat Trewir-Saarburg, południowy Palatynat oraz miasta Trewir, Zweibrücken i Ludwigshafen zostały szczególnie dotknięte ciągłymi opadami deszczu. Według administracji powiatu, w powiecie Trewir-Saarburg doszło do rozległych powodzi na rzekach Saara i Ruwer. Sytuacja pozostaje napięta. Poziom wody w obu rzekach jest nadal wysoki. Duże ilości wody nadal spływają z zapory Riveris do Ruwer, a uszkodzona zapora w Detzem może doprowadzić do spiętrzenia na Mozeli, a tym samym do powodzi w tych gminach. Według aktualnych komunikatów, służby ratownicze są w dalszym ciągu zwiększane.

  Zakłócenia w usługach kolejowych

  Zarówno w Kraju Saary, jak i w Nadrenii-Palatynacie, burza powoduje ogromne zakłócenia i odwołania pociągów i kolejowych usług zastępczych. Według Deutsche Bahn należy unikać niepotrzebnych podróży do Kraju Saary. Ze względu na warunki pogodowe kolej nie jest w stanie zorganizować usług zastępczych. Ucierpiało kilka regionalnych linii kolejowych i ekspresowych, w tym te prowadzące przez główne stacje kolejowe w Pirmasens, Trewirze i Saarbrücken.

  Źródło: Tagesschau

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  CZARNOWIDZ

  Dalej wycinajcie lasy i betonujcie Niemcy to Tornada itp. będą miejscowości równać z ziemią

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x