Terminy wypłat Kindergeld 2017

54
39359

Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca, albo dopiero w dalszej jego częsci. Generalnie im niższa ostatnia cyfra numeru Kindergeld, tym pieniądze zostaną przelane na Wasze konto prędzej:

 • Ostatnie cyfry numeru Kindergeld wynoszą od 0 do 3 – Kindergeld zostanie przelany na początku danego miesiąca
 • Ostatnie cyfry numeru Kindergeld wynoszą od 4 do 6 – Kindergeld zostanie przelany w drugim tygodniu danego miesiąca
 • Ostatnie cyfry numeru Kindergeld wynoszą od 7 do 9 – Kindergeld zostanie przelany w trzecim tygodniu danego miesiąca

P.S. poznaj terminy wypłat Kindergeld w 2018 roku: Terminy wypłat Kindergeld 2018

Numer Kindergeld – krótkie objaśnienie

Poniżej krótkie objaśnienie „części składowych” każdego numeru Kindergeld:

115FK154721

735FK124619

Numer porządkowy Familienkasse
Skrót od „numer stały Kindergeld” (niem. „feste Kinderglednummer”)
Ostatnia cyfra numeru Kindergeld informująca o terminie jego wypłaty

Więcej o Kindergeld przeczytacie tutaj: Zasiłek rodzinny (Kindergeld) w Niemczech: aktualne podwyżki oraz najważniejsze informacje

Terminy wypłat Kindergeld 2017

Poniższa tabela zawiera informacje na temat terminów wypłat Kindergeld w roku 2017:

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  54 KOMENTARZE

  1. czy jezeli rozpoczynam prace 1.1.2017 w Niemczech i po 6 miesiacach pracy bede wnioskowal o Kindergeld, to czy otrzymam rowniez za 6 miesiecy wstecz?

  2. Jak długo czeka się na odpowiedź ze strony Familienkasse, po złożeniu odwołania od decyzji odmownej ?

  3. A jeśli na pierwsze dziecko złożyłem wniosek o Kindergeld w Niemczech (jeszcze czekam na odpowiedź), a na drugie złożę w Polsce wniosek o 500+ i będę je pobierać, to czy w takim przypadku muszę założyć jakiś dokument (świadczący o tym , że pobieram na drugie dzieckiem 500+ w Polsce) do wniosku ,który złożyłem na pierwsze dziecko w Niemczech ?

   • Jeśli dobrze się orientuje żeby obecnie pobierać Kindergeld dzieci muszą przebywać w Niemczech i posiadac zaswiadczenie z Polski o zatrzymaniu wszystkich świadczeń z naszego kraju.Dzieci mieszkaja w Polsce to tam pobiera sie należne swiadczenia,jeśli przebywają z państwem tu musicie złozyć cała górę zaswiadczeń z Polski kiedy zostały wypłacone ostatnie świadczenia.

   • Jeżeli Pani nie pracuje a mąż/partner pracuje w Niemczech to otrzyma Pani Kindergeld. Ja w Polsce mieszkałam a mąż w Niemczech pracuje. W PL skladalam wniosek o 500+ i zachodza tutaj zasady koordynacji społecznej. Mój wniosek zostal przesłany do Familienkasse przez stronę polską a Niemcy zasiłek nam przyznali.

  4. Witam. Złożyliśmy wniosek na 2ke dzieci w Niemczech. Do wniosku musieliśmy dolaczyc decyzje z urzedu marszałkowskiego o odmowie 500+ na jedno dziecko i przyznanie swiadczenia 500+ na drugie dziecko. Do tego potrzebny jest dokument o nie pobieraniu zasiłku rodzinnego, jeśli się go nie pobiera. Trzeba składać ten wniosek raz w roku żeby uzyskać właśnie tą odmowe, to samo tyczy się 500+. Przyznam, że jest troche zachodu, tym bardziej, że w urzędach w Polsce trafiałam na osoby, które wprowadziły mnie w błąd i wnioski musiałam składać dwa razy, przez co na dokumenty czekałam 2 miesiące zamiast miesiąc.

   • Niestety jedno świadczenie wyklucza drugie. Niemiecki Kindergeld zostanie potrącony z polskim świadczeniem i otrzyma się jego różnice (o ile zostały spełnione warunki na jego otrzymanie).

  5. czy dokumenty trzeba uaktualniać co roku, tzn. jesli mamy przyznane kindergeld i je caly czas pobieramy a jest nowy rok czy trzeba poswiadczac na nowo ze nasza sytuacja sie nie zminila

  6. mam 3 pytania bo wypelniam wniosek o rodzinne kindergeld czy pomoże mi ktoś ?bardzo prosze o kontakt na priv :kamilagc@onet.eu

  7. Witam. Mąż zaczął pracować w Niemczech od 17 stycznia. Czy przysługuje nam Kindergeld, jeśli wszyscy w 3 z dzieckiem jesteśmy zameldowani w Polsce? I czy trzeba mieć przepracowane pół roku żeby dopiero zacząć się o to starać?

  8. Ja pobieram w Polsce kindergeld w Niemczech jestem od 07.01.2017 w ciągu 3 tyg dostałam odpowiedź ze 500+ pobieram nadal a tutaj w Niemczech robią mi wyrównanie i przelewam 80€ z tytułu Kindergeld. Nie potrzebowałam żadnych zaświadczeń z Polski że tam pobieram, wszystko opisalam we wniosku. Pozdrawiam

  9. Witam ja z zapytaniem jedziemy z mężem do Dziadków Dziecka na stałe do Niemiec nie mamy tam ani dnia przepracowanego jeżeli w Polsce zrezygnuje z 500+ oraz z zasiłku rodzinnego bedzie nam się należał kindergeld czy nie?

  10. Złożyłam wniosek o kindergeld został mi przyznany 2.02.2017 ale do dnia dzisjejszego niema pięniędzy na koncie ile się czeka na wypłate

   • Na decyzji powinno być napisane kiedy nastąpi wypłata zasiłku,ja mam napisane że w marcu 2017 zaczynaja mi płacić razem z zaleglym rodzinnym

  11. Witam, całą rodziną wracamy do Polski, pobieramy Kindergeld i chcemy z niego zrezygnować. Jak można zrezygnować z niego?

  12. Witam.wszystkie papiery dotarły do Familienkasse 13.02.2017r.Do dziś nie ma żadnej odpowiedzi.Jak długo czeka się na decyzję?

  13. Jezeli dokladnie zlozysz wniosek ze wszystkimi dokumentami i poprawnie to familienkasse ma 6tyg na rozpatrzenie wniosku. Jesli czegos im zabraknie to wiadomo ze trzeba bedzie doslac a wtedy to sie przedluza w czasie. Ale wszystko zwroca od dnia zlozenia wniosku. Na pierwsze dziecko po przyjezdzie z Pl dostalam po dwoch mc. Na drugie dziecko juz tu ur po dwoch mc i na trzecie dziecko dostalam rowno po tygodniu id dnia gdy zlozylam wniosek. Minal tydzien i juz mialam na koncie. Pozdro

  14. Dostalem decyzje o przyznaniu kindergeld ale przyznano tylko roznice odliczono 500zł tj 119euro od sumy 192€ . Swiadczenia takiego jak 500+ w Pl nigdy nie posiadalem i nie posiadam . pytanie o co kaman?

   • musisz złożyć dokument do mpsu/gopsu i wystapic o zasilek 500+. Odmowe należy przetłumaczyc o tlumacza przysieglego i dostarczyc do Familienkasse. Oni zakładają , ze pobierasz 500+ ponieważ nie udokumentowales ze nie pobierasz. pamietaj , ze nie wystarczy zaswiadczenie z mopsu/gopsu ze nie pobierasz. potrzebna jest odmowa , czyli ze tobie nie przysluguje 500+.

  15. Musisz przedstawić oświadczenie z polskiego. Urzędu marszałkowskiego lub ośrodka pomocy ze od dnia tego i tego ze nie pobierasz tych pieniędzy w PL. I przetłumaczony na przysięgły niemiecki przesłać do nich.

  16. dostalam decyzje 29.09.2017 i jeszcze do tej pory nie dostalam pieniazkow
   patrzalam tez na numer koncowy kindergeld i juz powinnam je miec .
   za jaki czas mozna juz je miec na koncie ?
   czy moze jednak wyrownanie za 12 miesiecy bedzie pracy meza ?
   bo juz sama niewiem … za odpowiedz bardzo dziekuje 🙂

  17. Witam bardzo proszę o pomoc.Wniosek został złożony w sierpniu 2016 roku przez mojego byłego partnera który pracuje w Niemczech.Pare miesięcy później dzwoniłam i udzielono mi informacji ze jest rozpatrywany .W między czasie druga corka mojego byłego partnera zaczęła otrzymywać pieniądze a Moja nie .Minelo już 14 miesięcy czy to mozliwe ze jedno dziecko dostało a drugienie? I czy ojciec dziecka może sam pobierać świadczenia nie wychowując dziecka .Co mam zrobic gdzie pytać jak wyjaśnić ta sytuacje.

  18. Witam serdecznie, mam ogromną prośbę, mam syna w wieku 18 lat,ciągle się uczy, obecnie kończy Technikom Informatyczne ,w 2017 w lutym kingergeld przestał wpływać nie wiedząc dlaczego wysłalem dodatkowe dokumenty i nadal nic!!??? jakaś informacja

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Napisz komentarz!
  Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika