12.07.2020

Te zmiany wchodzą w życie w Niemczech od sierpnia!

Ostatnio dodane

Lost Places – 7 opuszczonych miejsc w Hesji, które musisz zobaczyć!

Poszukiwanie wyjątkowych, opuszczonych miejsc (z ang. Urban exploring) to trend, który ostatnimi czasy stał się popularny również w Niemczech....

Pierwsza fabryka Tesli w Europie: W Brandenburgii powstanie 10 500 nowych miejsc pracy!

Pierwsza fabryka Tesli w Europie powstaje w Brandenburgii. Teraz znane są informacje o tym, jak może wyglądać tam praca...

Altmaier: Pod tym warunkiem może zostać zniesiony obowiązek noszenia masek w Niemczech

Obowiązkowe noszenie maseczek w sklepach irytuje wielu klientów w Niemczech - twierdzą przedstawiciele handlu i domaga się złagodzenia obowiązku...

Firma Tönnies chce od landu Nadrenia Północna-Westfalia zwrotu kosztów wynagrodzeń!

Zakład przetwórstwa mięsa Tönnies i podwykonawcy współpracujący z firmą złożyli wniosek o zwrot kosztów wynagrodzeń przez kraj związkowy Nadrenia...

W sierpniu będzie miało w Niemczech miejsce kilka istotnych zmian. O tym o jakie zmiany chodzi przeczytacie poniżej.

Opłaty za przedszkola

Od 1. sierpnia w Berlinie zostają zniesione opłaty za przedszkola – i to bez względu na wiek dzieci! W tym temacie odsyłamy do naszego artykułu sprzed kilku dni: Berlin likwiduje opłaty za przedszkola!

Super promocja w Deutsche Bahn

Bilety za 19,90 euro w drugiej klasie Deutsche Bahn można było do tej pory zakupić przy okazji szczególnych promocji. Od 1. sierpnias cena ta będzie obowiązywała na stałe, a bilety będą nosiły nazwę „Super Sparpreis”. Posiadacze tzw. „Bahncard” otrzymają rabat i zapłacą za bilet nawet 15 euro za przejazd przez cały kraj.

Liczba biletów będzie jednak ograniczona. Bilety te będą sprzedawane w szczególności na przejazdy, które z reguły nie są wyprzedawane, a nie na przykład na bardzo popularne przejazdy piątek wieczorem. W związku z tym, warto zaplanować podróż wcześniej i zakupić bilety za wczasu.

Nowe regulacje dotyczące złomu elektronicznego

Ustawa o sprzętach elktrycznych i elektronicznych od 15 sierpnia ulegnie zmianie. Nowa jej wersja traktuje wszelkie przedmioty, które posiadają cześci elektryczne lub elektroniczne jako sprzęty elektryczne i elektroniczne. W przyszłości będą do nich zaliczane przykładowo ubrania z funkcjami elektronicznymi (np. buty z lampkami LED w podeszwie), czy meble zasilane elektrycznie (np. biurko z funkcją elektrycznej regulacji wysokości). Tego typu sprzęty muszą być wyrzucane osobno i nie mogą lądować na „normalnym” śmietniku.

Oznaczenie mięsa

Aldi Nord i Aldi Süd, które oferują przede wszystkim tańsze produkty, wprowadzają od początku sierpnia specjalne oznaczenia dla mięs sprzedawanych w supermarketach sieci. Te będą informowały na opakowaniach o metodach hodowli danego zwierzęcia. Aldi nazywa to „przejrzystością w metodach hodowli”. Celem akcji jest zwiększenie dobrobytu zwierząt hodowlanych. Supermarket wychodzi w ten sposób na przeciw życzeniom klientów.

Podobne działania podjęły w przeszłości inne sieci niemieckich supermarketów. Lidl wprowadził w lutym „książeczkę metody hodowli”. Wkrótce potem dołaczyły do nich Kaufland, Netto i Penny.

Nowe regulacje dotyczące dołączania członków rodziny do migrantów

Uchodźcy z ograniczonym statusem ochronnym mogą od dzisiaj znowu sprowadzać członków rodziny do Niemiec. Bundesrat dał zielone światło dla nowej regulacji dotyczącej dołączania członków rodziny do migrantów. Miesięcznie do Niemiec może przybyć maksymalnie 1000 członków rodzi. Nowa regulacja przewiduje, że do Niemeic mogą przybyć małżonek/małżonka wraz z niepełnoletnimi dziećmi. Dotyczy to również rodziców niepełnoletnich dzieci, które przybyły do Niemiec same.

źródło: na podstawie informacji DPA (Deutsche Presse Agentur)

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

1 KOMENTARZ

Obserwuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tok

Super. Czyli podatki w górę:/

1
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x