Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Szpital w Schongau nowym ogniskiem zakażeń koronawirusem: 600 pracowników poddanych kwarantannie!

  Praca w Niemczech

  W szpitalu w Schongau, mieście położonym w kraju związkowym Bawaria, wykryto kilkadziesiąt przypadków zakażeń koronawirusem. Zgodnie z decyzją miejscowego urzędu, wszystkich 600 pracowników zostanie poddanych kwarantannie. 90 pacjentów przebywających w szpitalu może tam pozostać, nie zostaną przeniesieni do innych placówek.

  38 pracowników i 17 pacjentów zakażonych koronawirusem

  Jak poinformowała rzeczniczka szpitala, od ubiegłego czwartku 38 pracowników szpitala uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. U pozostałych wyniki badań okazały się negatywne i mogą przyjść do pracy, aby kontynuować opiekę nad pacjentami. Jednak zgodnie z decyzją urzędu, muszą odbyć domową kwarantannę do dnia 7 listopada i nie mogą spotykać się z rodziną i przyjaciółmi.

  Jak powiedział dyrektor medyczny Andreas Knez, pracownicy ci mogą opuścić swoje domy tylko w celu wykonywania swojej pracy. Pacjenci, którzy zostaną wypisani w najbliższych tygodniach, muszą również zostać poddani domowej kwarantannie.

  Spośród pacjentów przebywających w szpitalu, 17 zostało zakażonych koronawirusem. Zostali oni odizolowani od pozostałych pacjentów. Przyczyna wybuchu epidemii jest niejasna. Dyrektor medyczny Knez podejrzewa „superspreadera” wśród pacjentów.

  Wstrzymanie przyjęć do szpitala i odwiedzin

  W ciągu kolejnych 14 dni wstrzymane będą przyjęcia nowych pacjentów oraz odwiedziny w szpitalu w Schongau. Od 7 listopada stopniowo przywracany będzie normalny tryb pracy, jednak przy założeniu, że wszyscy pracownicy trzy razy z rzędu uzyskają negatywny wynik testu na koronawirusa.

  Oprócz testów PCR, zostaną wykorzystane do tego celu również szybkie testy na koronawirusa. W szpitalu w Schongau liczba pacjentów z patogenem Sars-Cov 2 wzrosła do 22, ale obecnie nikt nie wymaga intensywnej opieki medycznej.

  Zastosowane środki zostały uzgodnione z urzędem ds. zdrowia i Krajowym Urzędem ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (Landesamt für Gesundheit und Lebensmittelsicherheit, LGL). W powiecie Weilheim-Schongau wartość współczynnika zachorowalności, czyli liczba nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni, wzrosła do ponad 100. Urząd Starostwa Powiatowego zapowiedział, że najprawdopodobniej od czwartku wprowadzone zostaną w powiecie bardziej rygorystyczne środki zapobiegawcze.

  Źródło: www.br.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x