Pożar zoo w Krefeld: Policjant zastrzelił goryla z broni maszynowej

0
7912

W sylwestra ponad 30 zwierząt zginęło w pożarze małpiego domu w Krefeld Zoo (pisaliśmy o tym tutaj). Aktualne sprawozdanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zdradza teraz nieco więcej szczegółów z dramatycznych wydarzeń.

Ciężko ranny goryl został zastrzelony przez policjanta

W sprawozdaniu czytamy, że w noworoczny poranek ciężko ranny goryl musiał zostać zastrzelony przez policjanta poprzez kilka strzałów z pistoletu maszynowego, ponieważ weterynarz nie zdołał go uśpić.

Zgodnie z raportem, policjanci z karabinami maszynowymi ustawili się już w czasie pożaru wokół małpiego domu, aby w razie potrzeby zatrzymać ranne lub spanikowane zwierzęta w celu ochrony służb ratowniczych. To się nie wydarzyło. Ratownicy wyszli z założenia, że wszystkie zwierzęta są martwe.

Jednak około ósmej rano znaleziono dwa ciężko ranne zwierzęta, pośród nich samicę orangutana, która została uśpiona przez weterynarza. Drugie z nich, goryl, został zastrzelony przez jednego z funkcjonariuszy za zgodą szefa policji.

Operacja w zoo bardzo ciężka dla wszystkich służb

Według raportu dla parlamentu landu NRW, w następnych dniach w trosce o dobro 34-letniego strzelca przeprowadzono z nim kilka „intensywnych rozmów”. „Sprawozdanie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych daje wyobrażenie o tym, jak stresująca musiała być ta operacja dla straży pożarnej, służb ratowniczych i policji, a także personelu zoo” – powiedziała rzeczniczka Partii Zielonych ds. polityki wewnętrznej, Verena Schäffer. W rzeczywistości, „emocjonalne obciążenie wszystkich służb ratunkowych i personelu zoo było ogromne” – mówi raport. „W trakcie i po operacji udzielono wsparcia psychologicznego służbom ratunkowym i personelowi”.

W pożarze zoo w Krefeld zginęło ponad 30 zwierząt

Ogień w małpim domu zabił ponad 30 zwierząt. Dwa szympansy przeżyły odnosząc rany. Według informacji z ogrodu zoologicznego z początku stycznia, są one na drodze do rekonwalescencji.

źródło: Bild.de

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Obserwuj  
  Powiadom o