Szkielet na terenie ogródka należącego do restauracji Günthera Jaucha!

0
4929

Wczoraj rano w Poczdamie robotnicy znaleźli ludzkie kości i czaszkę. Jak poinformowała policja, obok kości znaleziono także mocno zardzewiałe naboje.

Znalezisko pochodzi z czasów II wojny światowej

Znaleziska dokonali robotnicy podczas prac budowlanych w ogrodzie willi Kellermann, po czym zawiadomili policję. Badania wykazały, że zarówno kości, jak i czaszka, leżą tam od czasów II wojny światowej. Szkielet należy najprawdopodobniej do rosyjskiego żołnierza. Za tą teorią przemawia znaleziony obok rodzaj amunicji. Stowarzyszenie zajmujące się opieką nad grobami wojennymi ma zamiar pochować szczątki.

Restaurację otwarto we wrześniu

Jak wynika z doniesień policji, czaszka i kości znalezione zostały w Poczdamie na terenie należącym do willi wybudowanej w roku 1914, przy ulicy Mangerstraße, w dzielnicy Berliner Vorstadt. Szkielet zakopany był ok. 30 cm pod ziemią. Z doniesień mediowych „Potsdamer Neueste Nachrichten” wynika, że miejscem znaleziska jest ogród przy willi Kellermann. Policja jeszcze nie wypowiedziała się na ten temat.

Warto dodać, że w willi Kellermann działa aktualnie od września tego roku restauracja. Prowadzi ją szef kuchni z Berlina Tim Raue, a współwłaścicielem jest znany wszystkim moderator telewizyjny (między innymi „Milionerzy”) Günther Jauch.

Źródło: www.t-online.de

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  Dodaj komentarz

  avatar
    Obserwuj  
  Powiadom o