Więcej
  Strona główna Wiadomości z Niemiec Aktualności Skutki niżu „Eberhard“ – powalone drzewa, opóźnienia w kursowaniu pociągów i przynajmniej jedna ofiara śmiertelna!

  Skutki niżu „Eberhard“ – powalone drzewa, opóźnienia w kursowaniu pociągów i przynajmniej jedna ofiara śmiertelna!

  Skutki niżu „Eberhard“ – powalone drzewa, opóźnienia w kursowaniu pociągów i przynajmniej jedna ofiara śmiertelna!

  Osoby podróżujące pociągami w Niemczech muszą się uzbroić w cierpliwość. W związku z niżem „Eberhard”, dziś również należy się liczyć z dalszymi opóźnieniami pociągów. Jak mówił dziś rano rzecznik kolei: „Nadal mamy do czynienia ze sporymi utrudnieniami i ograniczeniami – zarówno jeśli chodzi o ruch dalekobieżny, jak i regionalny”. Mowa tu m.in. o liniach kolejowych w NRW, Hesji i Nadrenii-Palatynacie. W ciągu dnia połączenia w Zagłębiu Ruhry powinny zostać przywrócone. Z kolei odcinek między Kolonią a Monachium działa już bez ograniczeń.

  W związku z dojazdem do pracy, na autostradach utworzyły się rano olbrzymie korki – radio WDR podało o godzinie 07.45 informację o korku długości 420 km w Nadrenii Północnej-Westfalii!

  Wszyscy podróżujący przemieszczający się pociągami powinni w dalszym ciągu liczyć się z opóźnieniami i trzymać się informacji, podawanych na dworcach. Część szkód spowodowanych niżem, udało się w nocy usunąć, więc pociągi na niektórych trasach kursują normalnie. Na trasie Kolonia-Frankfurt będą kursować tylko niektóre pociągi. Z kolei wiele pociągów będzie się zatrzymywać dodatkowo na stacjach Siegburg/Bonn, Montabaur orz Limburg Süd. Szczególnie ucierpiały odcinki z południa na północ Niemiec. Nie ma szczegółowych danych na temat, ile dokładnie połączeń zostało aktualnie anulowanych. Na niektórych odcinkach zorganizowano transport zastępczy – przy pomocy taksówek i autobusów.

  Jest przynajmniej jedna ofiara śmiertelna

  Niestety skutkiem przejścia nad Niemcami niżu „Eberhard“ jest też jedna ofiara śmiertelna. Kierowca zmarł w Bestwig (Sauerland), gdy podczas jazdy, drzewo przewróciło się na jego samochód.

  Skutki odczuwalne były również na niemieckich lotniskach. Np. we Frankfurcie nad Menem odwołano bardzo dużo lotów. Na lotnisku Köln/Bonn niektóre samoloty musiały wystartować podczas podejścia.

  W związku z wspomnianymi licznymi opóźnieniami pociągów, kolej zapewniła specjalne wagony, gdzie podróżujący, którzy „utknęli” gdzieś podczas swojej podróży, mogliby spędzić noc. Tak było np. na następujących dworcach: Hamburg Hbf, Hamburg-Altona, Osnabrück, Berlin Hbf, Hamm (Westfalen), Dortmund, Duisburg, Köln, Frankfurt/Main. Kolej zapewniła też sporo przejazdów taksówkami oraz nawet pobyty w hotelach.

  Kilkaset osób „ugrzęzło” w pociągu

  Jeszcze inna sytuacja miała miejsce wczoraj wieczorem w miejscowości Wabern (północna Hesja). 400 pasażerów spędziło ponad 3 godziny w stojącym pociągu Intercity. W związku z problemami technicznymi, podróżujący musieli zaczekać na pociąg zastępczy. Wszystko trwało tyle czasu ze względu na drzewa powalone na torach. Jak dodaje rzecznika kolei, pasażerowie otrzymali w tym czasie coś do jedzenia i do picia. Problemy techniczne nie miały nic wspólnego z niżem „Eberhard”. Gdy podróżujący przesiedli się do nowego zastępczego pociągu, mogli kontynuować swoją podróż do Karlsruhe.

  Policja i straż pożarna w akcji

  W związku z bardzo silnym wiatrem, setki oddziały policji walczyły w nocy z powalonymi drzewami, głównie w Nadrenii-Palatynacie, krainie Saary, Hesji, Badenii-Wirtemberdze oraz w Bawarii.

  Prawie wszystkie połączenia realizowane pociągami nocnymi eksploatowanymi w Niemczech przez Österreichische Bundesbahn, zostały anulowane. W Bawarii nie odbył się mecz piłkarski drugiej ligi: SpVgg Greuther Fürth i Dynamo Dresden.

  Ostatni weekend był dla służb policyjnych oraz dla straży pożarnej bardzo ciężki. W trakcie akcji ranni zostali także strażacy – głównie z powodu powalonych drzew (m.in. w Solingen i w Bochum).

  Utrudnienia również na autostradach

  Niektóre odcinki kolejowe były wczoraj wieczorem całkowicie nieprzejezdne – np. Kassel-Göttingen und Frankfurt-Mannheim. Ograniczenia dotyczyły i częściowo nadal dotyczą też ruchu samochodowego. Zamknięty został np. odcinek A45 na południe od Hagen w NRW, a w Dortmundzie A40 była częściowo zalana. Z kolei w Hesji, w miejscowości Herborn, zerwany został częściowo blaszany dach warsztatu samochodowego i istniało zagrożenie, że zostanie całkowicie zerwany i poleci w kierunku autostrady A45. Dlatego ze względów bezpieczeństwa, została ona na jakiś czas zamknięta.

  Źródło: faz.net

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x