Polska Youtuberka rewolucjonizuje naukę języka niemieckiego wśród Polonii!

  Kategoria:

  Dzisiaj porozmawiamy z Alicją Kmitą, która rewolucjonizuje naukę języka niemieckiego wśród Polonii. Zapraszamy do lektury!

  Jak nauczyłaś się mówić biegle po niemiecku?

  Jako dziecko wyjechałam z mamą do Niemiec, tutaj spędziłam wtedy trzy lata chodząc do niemieckiej do szkoły. W domu nie było dodatkowej polskiej telewizji. Uczyłam się ze słuchu, od dzieci, w szkole. Potem wyjechałam na Erasmusa do Niemiec, na studia. Mówię biegle po polsku, niemiecku, angielsku. Język francuski opanowałam w stopniu komunikatywnym, obecnie uczę się języka rosyjskiego. Lubię uczyć się nowego i przekazywać zdobyte doświadczenie oraz umiejętności dalej.

  Dlaczego zdecydowałaś się zacząć nagrywać Video na Youtube?

  85 % Polaków w Niemczech chce poprawiać swoje umiejętności językowe i wychodzić naprzeciw barierze językowej.

  Po przyjeździe do Niemiec znajomi prosili o pomoc w nauce, żeby razem porozmawiać po niemiecku, ćwiczyć odwagę i dialog. Coraz częściej dostawałam zapytania o korepetycje, zajęcia konwersacji, poprawnej wymowy.
  Znajomym tutaj wysyłałam Videa sytuacyjne na Whats’upa z adekwatnymi zwrotami po niemiecku. To było prywatne i zabawne. Lubię stać przed kamerą, opowiadać, tłumaczyć coś i prezentować. Moja przyjaciółka Olga zmotywowała mnie do podzielenia się pomysłami i nagrania video dla szerszej publiczności, przekonując że znajdzie się więcej chętnych do oglądania takich materiałów. Miała rację, obecnie mam już 19 tys wyświetleń na kanale oraz 300 subskrybentów.

  Współczesny odbiorca szuka w Internecie ładnych i estetycznych treści, lifestylu i motywacji.

  Moimi odbiorcami są kobiety i mężczyźni w wieku 18-35 lat. Utożsamiam się z potencjalnymi odbiorcami szukającymi w internecie bezpłatnej nauki języka niemieckiego. Wiem, że sama chętniej kliknę w video gdzie treści przekazuje ktoś młody, atrakcyjny, w ciekawym, ładnym miejscu i w zabawny sposób. Dzisiaj nie wystarcza już czarna tablica z zapisanymi słowami i zdaniami, odbiorca ma większe wymagania i wybór w sieci. Największe zainteresowanie wzbudzają na Youtube materiały które się ogląda jak telewizje. Wartka akcja, ciekawe osoby, dobry montaż czy jakieś proste efekty specjalne. Ukończyłam Wydział Sztuk Pięknych w Toruniu, z zawodu i zamiłowania jestem Graficzką. Wiem jak ważna jest przyciągająca wzrok, kolorowa oprawa treści. Wszystkie filmy, obrazki i materiały graficzne do mediów społecznościowych przygotowuje sama.

  Do kogo kierowane są Twoje video na Youtube?

  Grupą docelową kanału jest Polonia w Niemczech, Szwajcarii i Austrii jak i Polacy mieszkający w Polsce. Moje video kieruje nie tylko do osób mieszkających na emigracji ale również tych którzy się przygotowują do wyjazdu lub chcą poszerzyć zakres swoich umiejętności zawodowych o bardzo dobry język niemiecki. Coraz więcej Polaków stawia na samorozwój, ma odwagę zmienić pracę i szlifować swoje doświadczenie.

  Osoby silnie zmotywowane do samodzielnej nauki, dysponujące czasem wolnym, chodzą na Sprachkursy oraz sami układają sobie strategie nauki intermedialnej. Ci którzy w tygodniu tego czasu nie mają ale chcą zrobić coś ze swoim niemieckim szukają gotowych i przyjaznych dla oka treści. Przykład: Pani Joanna ma pojutrze rozmowę kwalifikacyjną w nowej firmie albo wizytę u dentysty. Sprawa jest pilna, w takiej sytuacji nie będzie szukać gramatyki i przypomnienia zaimków. Konieczne jest konkretne rozwiązanie czyli gotowe zdania i zwroty: Jak opowiedzieć o sobie, jak zapytać o warunki pracy lub jak poprosić o znieczulenie. Według tych zapotrzebowań układam scenariusze moich video.

  Co Ci daje największą radość kreując swój profil na Youtube?

  Bardzo mnie cieszy informacja zwrotna widzów, że się przydał film, że zdania, które podałam przydały się i zostały zastosowane. Uwielbiam czytać komentarze pod filmami, pytania, prośby o nowe filmy i rady.

  Nauka na kanale jest całkowicie bezpłatna. Widzowi, któremu się podoba obejrzany materiał oraz docenia wkład pracy zainwestowany w stworzenie video i oprawę graficzną zostawia like i subskrybuje kanał. W ten sposób następuje komunikacja między odbiorcą a twórcą który ma motywacje i chęci do tworzenia większej ilości materiałów dopasowanych do potrzeb odbiorcy.

  Bardzo dziękuję za wywiad i zapraszam do oglądania filmów na kanale Kmita.

  Koniecznie subskrybujcie Alicję na Youtube i bądźcie na bieżąco z nowymi lekcjami:
  Youtube

  Oraz lajkujcie jej profil na Facebooku:
  Facebook

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x