Polityk Zielonych Anton Hofreiter domaga się zwiększenia pomocy dla Ukrainy – bez względu na hamulec zadłużenia

  Polityk Zielonych Anton Hofreiter opowiedział się za tym, by Niemcy zainwestowały więcej pieniędzy w broń i amunicję dla Ukrainy. W wywiadzie dla gazet grupy medialnej Funke powiedział, że w tym kontekście przestrzeganie ograniczeń związanych z tzw. hamulcem zadłużenia stwarzałoby „zagrożenie dla bezpieczeństwa”.

  „Dbanie o własne bezpieczeństwo” w Europie

  W obliczu blokowania pomocy dla Ukrainy w Kongresie USA, polityk niemieckiej Partii Zielonych Anton Hofreiter wezwał rząd federalny do powstrzymania się od stosowania hamulca zadłużenia. „Musimy teraz szybko zainwestować znacznie więcej, aby zapewnić Ukrainie wystarczającą ilość broni i amunicji oraz być gotowym do obrony” – powiedział przewodniczący komisji ds. europejskich w Bundestagu w wypowiedzi dla gazet grupy medialnej Funke. „W obliczu poważnych wyzwań, przestrzeganie ograniczeń wynikających z hamulca zadłużenia byłoby zagrożeniem dla bezpieczeństwa” – podkreślił Hofreiter.

  Blokowanie pomocy dla Ukrainy przez Republikanów w Kongresie USA jasno pokazuje, że „tym bardziej powinniśmy tu w Europie zadbać o własne bezpieczeństwo” – powiedział Hofreiter. „Ukraina musi zatrzymać rosyjską armię, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wojny.”

  Kiesewetter ostrzega przed masową ucieczką z Ukrainy

  Wcześniej w podobnym tonie wypowiadał się Roderich Kiesewetter. Ekspert CDU ds. polityki zagranicznej uważa, że Europa ponosi większą niż kiedykolwiek odpowiedzialność za Ukrainę. W obliczu obecnego amerykańskiego wahania, państwa wspierające Ukrainę muszą teraz znacząco zwiększyć swoją pomoc wojskową. „Jeśli nie zmienimy naszej strategii wspierania Ukrainy, najgorszy scenariusz masowego exodusu z Ukrainy i rozszerzenia się wojny na państwa NATO stanie się dużo bardziej prawdopodobny. W takim przypadku dziesięć milionów uchodźców to raczej ostrożne szacunki” – powiedział Kiesewetter w wywiadzie dla „Welt am Sonntag”.

  Estonia chwali niemiecką gotowość do pomocy

  Minister obrony Estonii Hanno Pevkur pochwalił niemiecki rząd. Jak stwierdził w wywiadzie dla niemieckiej agencji prasowej Deutsche Presse-Agentur (dpa), widzi znacznie większą gotowość do wspierania Ukrainy niż to miało miejsce dwa lata temu. Fakt, że Niemcy chcą w tym roku zapewnić pomoc wojskową o wartości prawie ośmiu miliardów euro, a kanclerz Olaf Scholz (SPD) wzywa również innych sojuszników do tego, by zrobili więcej dla Ukrainy, jest „bardzo pozytywną zmianą” – ocenił estoński polityk.

  Pomimo oświadczenia prezydenta Rosji Władimira Putina, że rosyjska inwazja na państwa NATO – Polskę i Łotwę – jest „absolutnie wykluczona”, Estonia zamierza kontynuować budowę linii obrony na granicy z Rosją. „Nie zmienimy naszych planów tylko dlatego, że Putin udzielił wywiadu dziennikarzowi” – powiedział Pevkur niemieckiej agencji prasowej podczas rozmowy w położonym w północnej Estonii mieście Tapa.

  Republikanie blokują pomoc dla Ukrainy

  Opozycyjna amerykańska Partia Republikańska od miesięcy blokuje przekazanie kolejnych miliardów dolarów na pomoc dla Ukrainy. W środę w Senacie nie udało się uchwalić pakietu legislacyjnego, w którym przewidziano około 60 mld dolarów (56 mld euro) na pomoc dla Kijowa.

  Po piątkowej wizycie u prezydenta USA Joe Bidena w Waszyngtonie, kanclerz Niemiec Olaf Scholz (SPD) po raz kolejny zaapelował do Kongresu USA o zatwierdzenie nowej pomocy dla Ukrainy i ostrzegł przed poważnymi konsekwencjami, jeśli Stany Zjednoczone przestaną wspierać Ukrainę.

  Źródło: www.br.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  6 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Tomek

  Niech zaczną od zrzeczenia się uposażeń i wszystkich przywilejów na rzecz Ukrainy. Żeby przeżyć mogą przecież politycy szparagi zbierać, albo w domach opieki pracować.

  Jözeff

  Zieloni jak zawsze osiągają kolejne wyżyny idiotyzmu — dajmy Ukrainie jeszcze więcej na ich pensje urzędników, emerytury, i łapówki. Niemiecki podatnik nie ma swoich potrzeb, on żyje tylko żeby dawać Ukrainie.

  Dla nich to tylko pomoc w formie kontrolowanych i audytowanych dostaw broni, leków, i żywności. Żadnych gotówek, zaraz rozkradną.

  Tomek

  Ta, a ta cała żywność później w ich marketach na półkach leży, a co możliwe na olx. Skoro potrafią żywnością zalewać Europę to po cholerę im żywność wysyłać? Gdzie ta wojna, skoro sobie koncert kandydatów do Eurowizji urządzają? To nie ma wojny w całym kraju? To dlaczego tzw uchodźcy nie zostali na terenach nieobjętych wojną?
  Mur na granicy i kopa w doopę wszystkim pasożytom ukraińskim przebywającym na terenie UE.

  CZARNOWIDZ

  POMOC ale jak długo – A to może trwać jeszcze 5 i 10 lat – Jak Ruskie wcześniej nie zakończą – Czy Niemcy aż mają tyle, czy kosztem swoich ludzi, rodzin, dzieci, rencistów – Dać im od 1 Marca nie pieniądze ale jedynie Karty na żywność – Masowo będą uciekać z Niemiec – Ruskie nie po to tam weszli aby teraz się wycofywać jak nie osiągną swojego celu – CZY TAK WYGLĄDA KRAJ OGARNIĘTY WOJNĄ – Zalewa całą Europę i dalej produkcja Rolną

  jakos tak

  100% racji ma kolega

  jakos tak

  100% rcji ma kolega

  Dołącz do nas!

  196,777FaniLubię
  25,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  Popularne

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Praca w Niemczech się nie opłaca? „Z 2000 euro brutto więcej, na koniec miesiąca zostaje 32 euro netto”

  Ludzie, którzy przechodzą z pracy w niepełnym wymiarze godzin na pełen etat, często prawie na tym nie zarabiają, narzeka ekonomista Clemens Fuest. W wywiadzie...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2024 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Mandaty w Niemczech: Tyle zapłacisz za wykroczenie drogowe w Niemczech!

  Poruszanie się samochodem po niemieckich drogach wiąże się z przestrzeganiem niemieckiego kodeksu drogowego. Wysokość grzywien za łamanie przepisów ruchu drogowego jest w Niemczech sprecyzowana...
  6
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x