Więcej >>

  Schufa

  Po pożarze w obozie dla uchodźców, pierwsze dzieci z Morii przybywają do Niemiec!

  Schufa Niemcy

  Po niszczycielskim pożarze w obozie dla uchodźców w Morii na wyspie Lesbos, niemiecki rząd obiecał przyjąć w sumie 150 nieletnich, którzy są bez opieki dorosłych. Pierwsze 50 z nich powinno przybyć do Niemiec już w tym tygodniu.

  Niemcy pomagają po pożarze w obozie dla uchodźców

  Po zniszczeniu greckiego obozu dla uchodźców Moria, w tym tygodniu do Niemiec mają przybyć pierwsi małoletni uchodźcy. W środę spodziewany jest przyjazd około 50 dzieci, które są bez opieki dorosłych, jak poinformował w niedzielę rzecznik Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Najpierw poinformował o tym „Bild am Sonntag”.

  Po pożarze w obozie dla uchodźców, do Grecji kontynentalnej przywieziono około 400 nieletnich bez opieki. Niemcy obiecały przyjąć do 150 z nich. Obóz Moria na wyspie Lesbos został prawie całkowicie zniszczony przez pożar. Wcześniej mieszkało tam około 12.000 osób.

  Kolejni uchodźcy mają przybyć do Niemiec

  Wraz z około 50 osobami małoletnimi, do Niemiec mają w środę przybyć dzieci z greckich obozów dla uchodźców, które potrzebują leczenia, wraz z rodzinami. Według rzecznika ministerstwa jest około 20 takich dzieci i ich bliskich krewnych – łącznie około 90 osób. Te osoby należą do grupy 243 dzieci i rodzin, wymagających leczenia, na których przyjęcie Niemcy wyraziły już dawno zgodę. Pierwsze rodziny z tej grupy przybyły w połowie kwietnia. Według rzecznika ministerstwa, w Niemczech przebywa obecnie ponad 500 z łącznie około 1.000 osób.

  Źródło: www.n-tv.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x