Więcej

  Nowy projekt obostrzeń polskiego rządu. Wigilię i święta do pięciu osób

  Polski program do fakturowania w Niemczech

  W walce z koronawirusem rząd zdecydował się na ograniczenie liczby osób przy świątecznych stołach. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w imprezach domowych mogłoby brać udział do pięciu osób. Limit ten nie dotyczyłby osób, które wspólnie mieszkają. Projekt rozporządzenia jest konsultowany z ekspertami.

  – Te święta to czas nadziei, ale też test, od którego będzie zależeć, ile polskich firm przetrwa, ile rodzin uniknie dramatu utraty miejsc pracy – mówił w sobotę wicepremier Jarosław Gowin. Zapowiedział dialog z biznesem w sprawie kolejnych decyzji dotyczących działania gospodarki w pandemii.

  Jak podkreślił – podczas wspólnej m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim konferencji prasowej – wicepremier Gowin, ogromna odpowiedzialność spoczywa na każdym z nas. – Przed nami są te najważniejsze dla Polaków w trakcie roku święta – święta Bożego Narodzenia – mówił. Zaapelował w imieniu polskich przedsiębiorców, związkowców, pracowników, by miały one charakter “szczególnie kameralny”. – Powinniśmy je spędzić wśród tych, którzy rzeczywiście są najbliżsi z najbliższych – zaznaczył.

  “Szczególnie kameralny” charakter świąt oznacza, że zgodnie z nowymi obostrzeniami w imprezach domowych mogłoby brać udział do pięciu osób. Limit ten nie dotyczyłby osób, które wspólnie mieszkają. Projekt rozporządzenia jest konsultowany z ekspertami.

  Po świętach, od 28 grudnia, miałby nastąpić etap stabilizacji. “W momencie spadku liczby zachorowań, wrócimy do podziału na strefy: czerwoną – powiaty z najwyższą liczbą chorych, żółtą i zieloną – powiaty z najniższą liczbą chorych. Będziemy także stopniowo rozluźniać panujące restrykcje” – głosi rządowy komunikat.

  źródło: wiadomosci.onet.pl

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Walciesię.

  Moi Rodzice, Brat, Bratowa. Bratanek, 2 Bratanice . Ej ! Zabrakło miejsca przy stole dla mojej rodziny ! Walcie się !!!

  171,246FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  Przydatne linki

  Niemieckie ubezpieczenia

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x