Niemcy: Zmiana płci będzie teraz możliwa raz w roku!

  374 posłów (głównie z partii koalicji) głosowało w Bundestagu za przyjęciem tak zwanej „ustawy o samostanowieniu”. 251 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu.

  W skrócie oznacza to:
  ▶︎ Od 1 listopada 2024 r. każdy w Niemczech będzie mógł zmienić co dwanaście miesięcy urzędowo płeć – za pomocą prostej, ustnej deklaracji (aktu mowy).
  ▶︎ Rodzice będą musieli jedynie złożyć niezbędne oświadczenie w urzędzie stanu cywilnego w przypadku dzieci poniżej 14 roku życia. Młodzi ludzie w wieku 14 lat i starsi również będą mogli to zrobić samodzielnie, ale tylko za zgodą rodziców. W obu przypadkach wymagane będzie oświadczenie o wcześniejszym doradztwie (ale nie jest ono weryfikowane).

  CDU/CSU przeciwne nowej ustawie

  Politycy CDU/CSU byli  przeciwni nowej ustawie. Określili ją jako „nieodpowiedzialną” – ponieważ ma ona daleko idące konsekwencje społeczne. Mareike Wulf (CDU, 44) mówiła w Bundestagu o „społecznych materiałach wybuchowych”. Zwróciła również uwagę na lukę w prawie dotyczącą bezpieczeństwa: w przyszłości zmiany wpisu płci nie będą przekazywane przez organy rejestracyjne do urzędu kryminalnego, Urzędu Ochrony Konstytucji i innych organów. Oznacza to, że istnieje ryzyko ucieczki od opdowiedzialności karnej przez zmianę płci.

  Wagenknecht wywołał zamieszanie

  Liderka AfD i BSW Sahra Wagenknecht również była przeciwna ustawie i wywołała wrzawę na posiedzeniu plenarnym! Wiceprzewodnicząca Bundestagu Petra Pau (Partia Lewicy) musiała zaapelować o szacunek w izbie. Wagenknecht skomentowała sarkastycznie: „Możliwość zmiany płci raz w roku – miliony musiały czekać na ten wielki wzrost wolności!” i dodała: „Gdyby rząd sygnalizacji świetlnej postawił na swoim, obywatele nie mieliby nawet możliwości wyboru ogrzewania, ale mogą zmieniać płeć co 12 miesięcy”. Wagenknecht podsumowała: Ustawa byłaby „po prostu głupia, gdyby nie była tak niebezpieczna!”.

  Ustawa o transseksualistach zniesiona

  Powód, dla którego konieczne było uchwalenie nowej ustawy: poprzednia ustawa o transseksualistach z 1981 r. stanowiła, że osoby, których to dotyczy, musiały dotąd przedstawić dwie ekspertyzy psychologiczne, aby zmienić płeć lub imię. Ostatecznie decyzję podejmował właściwy sąd rejonowy.

  Partie koalicji uznały to za poniżające. W rzeczywistości transseksualiści musieli ujawnić intymne szczegóły na swój temat (i wydać dużo pieniędzy), zanim ich zmiana płci została uznana. Poprzednie prawo „powodowało wiele cierpienia przez ponad 40 lat”, powiedział w Bundestagu Sven Lehmann (Zieloni), pełnomocnik rządu federalnego ds. osób queer.

  źródło: bild.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  8 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  8 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jürgi

  Czyli jak… w tym roku na przykład obcinamy wacka a w przyszłym przyszywamy? Będzie to obowiązkowe czy tylko jak się chce?

  Filip

  Zabawa polega na tym, że jak będziesz miał migrenę to możesz obwieścić światu żeś kobita jest.

  Filip

  A kiedy wprowadzą możliwość deklaracji stanu IDIOTA / GENIUSZ? Co tam badania IQ skoro sam mógłbym o tym zadecydować. Idac dalej, chciałbym sam określać swój stan majątkowy. Schuffa nie powinna mnie w tej kwestii ograniczać.

  Tomek

  No i naziści znowu dyskryminują, bo co z ludźmi dżender fluid, co przynajmniej kilka razy w roku muszą zmienić płeć?
  A tak serio ten kraj to idealny przykład upadku wszelkich tradycji i wartości budowanych przez wiele pokoleń, by je utracić przez grupę psychicznie chorych cwaniaków.

  Jürgi

  Ten eksperymentalny kraj to jak klaun w cyrku

  Filip

  No nie wiem. Klaun w cyrku to najbardziej wyuczony, wszechstronny cyrkowiec. On jedynie bardzo dobrze odgrywa rolę głupca. W zasadzie to on najbardziej przyciąga widownię.

  RENCIŚCI

  Zamykać ich razem z tymi co uchwalają w Czubkach i leczyć

  Jözeff

  Tylko raz w roku? DYSKRYMINACJA 🙂

  8
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x