Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Niemcy: zakaz petard w Sylwestra? Policyjni związkowcy i politycy wzywają do zakazu fajerwerków!

  Praca w Niemczech

  Według niemieckiej policji, fajerwerki to też alkohol, dużo ludzi i imprezowa atmosfera. A to ze względu na kryzys koronawirusowy nie jest teraz wskazane.

  Zakaz fajerwerków ze względu na pandemię

  Z powodu pandemii koronawirusowej niemieccy politycy i policyjni związkowcy wzywają do wprowadzenia zakazu używania petard w Sylwestra.

  Do fajerwerków na pewno szybko dołączy alkohol, większe skupiska ludzi i imprezowa atmosfera – a to nie jest nam teraz potrzebne, powiedział przewodniczący Związku Policji Niemieckiej Rainer Wendt gazecie „Bild”.

  Polityk CSU Michael Kuffer również zwrócił się z apelem dotyczącym zakazu petard i fajerwerków w tym roku.

  Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul (CDU) także wypowiedział się przeciwko petardom i fajerwerkom. „W weekend Halloween było u nas bardzo spokojnie” – powiedział Reul gazecie „Bild”. „Chciałbym, żeby tak samo było w sylwestra.” Ale decyzję musiałyby podjąć gminy.

  Holandia jako przykład

  W Berlinie, w związku z dużą liczbą zachorowań, Zieloni wezwali nie tylko do zakazu organizacji dużych imprez, ale też do zakazu fajerwerków w Sylwestra. Niemcy wzięły tu sobie za przykład Holandię.

  Źródło: www.tagesspiegel.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x