Niemcy: Troje młodych ludzi z NRW zatrzymanych, planowali atak terrorystyczny

  Sąd rejonowy w Düsseldorfie wydał nakaz aresztowania trzech młodych osób. Dwóm dziewczynom i jednemu chłopcu zarzuca się planowanie islamistycznego ataku terrorystycznego.

  Nakazy aresztowania trójki nastolatków

  Troje młodych ludzi z Nadrenii Północnej-Westfalii miało planować atak terrorystyczny motywowany islamizmem. Sąd rejonowy w Düsseldorfie wydał już nakazy aresztowania w weekend wielkanocny na wniosek Centralnego Biura Ścigania Terroryzmu (ZenTer NRW), jak poinformowała prokuratura generalna w Düsseldorfie.

  Zgodnie z przekazanymi informacjami, zatrzymani to dwie dziewczyny i chłopak: 15-latka z Düsseldorfu, 15-latek z powiatu Soest i 16-latka z Märkischer Kreis. Cała trójka została zatrzymana.

  Według śledczych zarzuca się im, że zgodzili się popełnić przestępstwo – morderstwo i umyślne zabójstwo – w związku z przygotowaniem poważnego aktu przemocy zagrażającego państwu. Prokuratura podkreśliła, że na wszystkich etapach postępowania obowiązuje zasada domniemania niewinności.

  Ze względu na wiek oskarżonych i trwające dochodzenie, obecnie nie można udzielić dalszych informacji na temat szczegółów przestępstwa i statusu dochodzenia, ogłosiła prokuratura w Düsseldorfie.

  Planowany atak na kościoły i funkcjonariuszy policji

  Z kręgów bezpieczeństwa wiadomo, że młodzież utworzyła grupę na czacie. Mówi się, że nie było konkretnego planu ataku z podaniem czasu i miejsca. Ale śledczy „zdecydowanie rozpoznali niebezpieczeństwo”. Przeprowadzono również przeszukania.

  Według gazety Bild, służby bezpieczeństwa w Hagen wytropiły młodych podejrzanych. Mówi się, że młodzi ludzie gloryfikowali radykalną islamską organizację terrorystyczną „Państwo Islamskie” (IS). Celem było zaatakowanie chrześcijan w kościołach i policjantów na posterunkach policji nożami i koktajlami Mołotowa.

  W listopadzie miała miejsce podobna sytuacja: dwóch 15- i 16-letnich młodzieńców zostało aresztowanych pod zarzutem terroryzmu, sympatyzowania z IS i rzekomego planowania ataku na jarmark bożonarodzeniowy przy użyciu pojazdu. Zostali oni zatrzymani w NRW i Brandenburgii. Podczas przeszukań nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych. Prokuratura generalna ogłosiła jednak, że istniał „bardzo konkretny model koncepcyjny” planowania ataku.

  Źródło: www.zeit.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  2 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  2 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jürgi

  Czapa i tyle. Ale napewno psychicznie chorzy

  Marta

  Pogłaskać po główkach, przeprosić i wolnych puścić.
  Narodowość nie podana,tak więc to są dzieci które na pewno mają depresję🤔.
  Nie można im w Niemczech dokuczać 😐🙄…
  Mam na końcu języka b.nie cenzurowane słowa,ale opanuję emocje i ich nie napiszę.

  2
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x