Więcej

  Niemcy: Spahn spodziewa się pierwszych szczepień przeciw koronawirusowi jeszcze w tym roku

  Polski program do fakturowania w Niemczech

  Według ministra zdrowia Niemiec są powody do optymizmu. Jens Spahn liczy na to, że pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi zostaną przeprowadzone jeszcze przed końcem tego roku, niezwłocznie po dopuszczeniu szczepionki do użytku w Europie. Do połowy grudnia poszczególne kraje związkowe Niemiec mają przygotować odpowiednie centra szczepień.

  Spahn i Scholz spodziewają się w grudniu pierwszych szczepień przeciw COVID-19

  Także minister finansów Olaf Scholz wyraził nadzieję na to, że akcja szczepień ruszy w najbliższych tygodniach. „Poczyniliśmy przygotowania, aby mogły się one rozpocząć jeszcze w grudniu”, powiedział Scholz w niedzielę wieczorem. Zdaniem wicekanclerza, szczepienia rozpoczną się wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

  Spahn wyraził równocześnie nadzieję na to, że szczepienia w Niemczech nie będą trwały do końca 2021 roku, lecz zakończą się wcześniej. Jeśli będą one mogły być w przyszłości wykonywane w zwykłych gabinetach lekarskich, wówczas „sprawy potoczą się szybko”. Jak wyjaśnił polityk, co roku w ciągu kilku tygodni przeciwko grypie szczepi się nawet 20 milionów mieszkańców Niemiec.

  Informacje o akcji szczepień będą dostępne na specjalnej platformie internetowej

  Spahn zapowiedział stworzenie platformy internetowej, na której będzie można znaleźć informacje o liczbie zaszczepionych osób, z podziałem na wiek i region. „Zwłaszcza wtedy, gdy uda nam się osiągnąć wysoki wskaźnik szczepień wśród osób należących do grup wysokiego ryzyka, będziemy w stanie stopniowo łagodzić obostrzenia”, powiedział niemiecki minister zdrowia.

  Spahn poinformował też, że za pośrednictwem Komisji Europejskiej oraz w drodze bilateralnych umów Niemcy zapewniły sobie ponad 300 mln dawek szczepionki. „Nawet zakładając dwie dawki na szczepienie, wystarczyłoby ich dla naszego społeczeństwa i moglibyśmy podzielić się nimi z innymi krajami”, powiedział Spahn. Minister zapowiedział, że Niemcy będą miały zapewnione także szczepionki niemieckiej firmy IDT z Dessau. W poniedziałek Jens Spahn odwiedził producenta wraz z premierem Saksonii-Anhalt Reinerem Haseloffem.

  Źródło: www.n-tv.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  171,251FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  Przydatne linki

  Niemieckie ubezpieczenia

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x