Niemcy: Söder wzywa do nowych wyborów – „Nie ma już zaufania do koalicji rządzącej”.

  Kategoria:

  Wybory europejskie były również sukcesem lidera CDU, Friedricha Merza. Jednak jego potencjalny rywal Markus Söder twierdzi, że nic nie zostało jeszcze postanowione. Wzywa on do nowych wyborów i zwrotu w sprawie migracji.

  Sukces CDU/CSU

  Pomimo zwycięstwa Unii w wyborach europejskich, lider CSU, Markus Söder, nie widzi lidera CDU, Friedricha Merza, jako kandydata CDU i CSU na kanclerza. „Nie, nie było takiej wstępnej decyzji”, powiedział Söder w rozmowie z ntv. W CDU/CSU uzgodniono, że właściwy czas na przygotowania musi nadejść przed wyborami do Bundestagu. „Ponadto wydaje się, że w CDU znów toczą się dyskusje”. Jednak Merz i on współpracują ze sobą „bardzo blisko”. „Ostatecznie wierzę, jestem nawet głęboko przekonany, że znajdziemy bardzo dobre wspólne rozwiązanie”.

  Ogólny wynik dla Unii był sukcesem, powiedział Söder. Merz i on „dobrze ustabilizowali obie partie” od 2021 roku. Obydwie partie stale zyskiwały we wszystkich wyborach krajowych i europejskich. Sukcesy te są sukcesami poszczególnych kandydatów, „ale także przewodniczących partii, którzy rozwinęli całość – a więc także Friedricha Merza”.

  „Ten rząd jest skończony”

  Po porażce koalicji w wyborach europejskich, Söder wzywa do jak najszybszych przedterminowych wyborów do Bundestagu. „Ten rząd jest w zasadzie skończony. Teraz musi być podobnie jak we Francji. Żądano tam nowych wyborów i będą nowe wybory”. Dotyczy to teraz także Niemiec: „Nasz kraj potrzebuje nowego startu. Koalicja nie ma już zaufania ludności”.

  Bawarski minister opowiedział się również za poważnymi zmianami w polityce migracyjnej, aby zapobiec zwycięstwu AfD w nadchodzących wyborach w Turyngii, Saksonii i Brandenburgii, tak jak miało to miejsce w wyborach europejskich. „Tymi kwestiami należy zająć się teraz, w przeciwnym razie istnieje ryzyko podobnego wyniku w jesiennych wyborach krajowych – co byłoby szkodliwe dla Niemiec i demokracji”. Migracja pozostaje kluczową kwestią dla wielu ludzi w Niemczech, powiedział Söder. Kanclerz Scholz zawsze tylko ogłasza jakieś działania, ale nic się nie dzieje.

  Źródło: www.n-tv.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Marta

  Migracja a migracja to nie to samo!!!!
  Ja wyemigrowałam do Niemiec, żeby pracować.
  Nawet centa mi żaden urząd nie zaproponował!!!
  A nie migracja, żeby latami na socjalu siedzieć.

  RENCIŚCI

  Najgorszy Rząd po 1945 Roku – Upodlił Niemców, doprowadził do Ubóstwa, Rodzin, dzieci, rencistów a Kobiety z dziećmi biedują, muszą oszczędzać na jedzeniu, renciści na lekarstwa nie mają – 75 % rencistów za 30 – 35 lat pracy a zwłaszcza kobiety zostali poniżeni, poniżej penerów, nierobów co w życiu nie pracował, nie pracuje, mają renty poniżej zasiłku i tacy do końca życia niedostaną ani JEDNO Euro więcej, ponieważ renta jest liczona jako dochód i automatycznie mają obniżony zasiłek wyrównawczy o tę sumę – Jedynie się załapią jak Zasiłek tzw. Bürgergeld będzie podwyższony – NIEMCY w wielu sprawach są za Polską… Czytaj więcej »

  Krzysztof

  Renciści ci z dolnej półki są najbardziej poszkodowaną i zubożałą grupą społeczną za kilkadziesiąt lat pracy otrzymują ochłapy a ci co nie pracowali mają tyle samo lub więcej. O to lewacko-liberalna doktryna społeczna

  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x