11.08.2020

Niemcy: Robienie zdjęć pod spódnicą będzie traktowane jak przestępstwo!

Ostatnio dodane

Hamburg: 40 euro grzywny za brak maski ochronnej w autobusie i pociągu

W poniedziałek Senat w Hamburgu ogłosił, że każda osoba przyłapana na braku odpowiedniej osłony ust i nosa w środkach...

Bawaria planuje ponad 100 centrów testowych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Markus Söder, premier kraju związkowego Bawarii, po raz kolejny wydał pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem zarażenia koronawirusem. Powiedział, że jest...

Niemcy: Liczba noclegów spadła w pierwszym półroczu o 47%

Gastronomia i przemysł hotelarski w Niemczech zostały szczególnie dotknięte z powodu zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa. Dane z Federalnego...

Niemcy: Polak wyskoczył z jadącego samochodu podczas pościgu!

W pobliżu Fuldy (Hesja) wczesnym rankiem z pewnej firmy zniknął transporter (Mercedes Sprinter). Tuż przed 7:00 rano funkcjonariusze policji...

Potajemne fotografowanie pod spódnicą będzie w przyszłości traktowane w Niemczech jak przestępstwo. Nowa ustawa przewiduje za to karę do dwóch lat więzienia. To samo odnosi się do fotografowania lub filmowania ofiar wypadków.

Fotografowanie pod spódnicą będzie od jesienie traktowane w Niemczech jak przestępstwo

Bundestag uchwalił ustawę, która przewiduje karę grzywny lub pozbawienia wolności do dwóch lat za fotografowanie pod spódnicą. Prawdopodobnie już od jesieni potajemne fotografowanie pod spódnicą lub dekoltów będzie traktowane jak przestępstwo.

Takie przekraczanie granicy jest niedopuszczalne, powiedziała federalna minister sprawiedliwości Christine Lambrecht. Zdjęcia te nie tylko naruszają prawa osobiste, ale także seksualne samostanowienie. „Fotografowanie pod spódnicą kobiety lub jej dekoltu jest bezwstydnym naruszeniem jej sfery intymnej”, kontynuowała polityk SPD.

„Zdecydowanie temu przeciwdziałać”

Lambrecht ogłosiła odpowiedni projekt ustawy we wrześniu ubiegłego roku. Do tej pory fotografowanie pod spódnicą było głównie traktowane jako wykroczenie i karane niewielkimi grzywnami. Według rzecznika prawnego SPD w Bundestagu Johannesa Fechnera, nie odstraszało to przestępców. „Dlatego zamykamy tu ważną lukę w kodeksie karnym i zaostrzamy prawo karne w tym punkcie.”

Rzecznik prawny partnera koalicyjnego również z zadowoleniem przyjął nową ustawę. Jan-Marco Łuczak (CDU), powiedział, że potajemne fotografowanie niestety coraz bardziej się rozpowrzechnia. „My, jako prawodawcy, podejmujemy zdecydowane działania przeciwko temu”.

Zaostrzone kary również dla gapiów

Ustawa o „Poprawie ochrony praw osobistych w zakresie utrwalania wizerunku” jest również skierowana przeciwko osobom robiącym zdjęcia na miejscach wypadków. Fotografowanie lub filmowanie ofiar wypadków zostało również uznane za przestępstwo. Każdy, kto fotografuje ciężko rannych lub nawet zmarłych dla „czystej sensacji” „narusza każdą ludzką przyzwoitość”, powiedziała Lambrecht. Do tej pory takie fotografowanie zmarłego nie było w Niemczech przestępstwem. Prawo karne chroni tylko żywe ofiary wypadków. Tą lukę w prawie również teraz zamknięto.

źródło: www.tagesschau.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

2 KOMENTARZE

Obserwuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy najpopularniejszy
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy

Pokaż mi piękne Niemki hmmm z czerwonym paszportem hehe z polski lub Ukrainy

Michał

To, że jesteś debilem, właśnie udowodniłeś. Teraz jeszcze pokaż swoją szpetną facjatę.

2
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x