fbpx
31.03.2020

Niemcy: Pochody karnawałowe w Poniedziałek Różany jednak się odbędą

Ostatnio dodane

Wyższe płace minimalne w budownictwie oraz inne zmiany, które od 1 kwietnia wejdą w Niemczech w życie!

Już od jutra wejdzie w życie w Niemczech szereg nowych ustaw. Jakich zmian można się spodziewać? Droższe będą bilety...

Adidas odpowiada na falę krytyki w związku z zamiarem zaprzestania płacenia przez firmę czynszów

Adidas spotyka się z ostrą krytyką ze strony partii politycznych. Jeden z polityków SPD spalił nawet koszulkę producenta artykułów...

Düsseldorf wprowadza oficjalny zakaz zakupów na zapas!

Wiele supermarketów w Niemczech zwraca już teraz uwagę klientom, żeby nie robili zakupów na zapas. Czy to makaron, papier...

Koronawirus w Niemczech: Awaryjne rozkłady jazdy powodem przepełnionych pociągów i autobusów!

Lokalny system transportu publicznego w Niemczech znacznie ograniczył zakres świadczonych usług, czego efektem są pełne pasażerów pociągi i autobusy....

Warunki pogodowe w Niemczech pokrzyżowały w ten weekend plany organizatorów tradycyjnych pochodów karnawałowych.

Upadek drzewa na wóz karnawałowy prawie doprowadził do katastrofy

W Kolonii cyklon spowodował upadek ważącego kilka ton drzewa. Doprowadziło to prawie do katastrofy, ponieważ drzewo spadło na wóz-platformę, która była właśnie w drodze na paradę karnawałową w dzielnicy Stammheim w Kolonii. Na szczęście, jak poinformowała kolońska straż pożarna na Twitterze, w momencie przewrócenia się drzewa na platformie nie przebywały żadne osoby.
W poniedziałek sytuacja nieco się uspokoiła, ale trzeba liczyć się z wystąpieniem kolejnych nawałnic.

Czy pogoda pozwoli, aby uliczne obchody odbyły się bez przeszkód?

W Kolonii, Düsseldorfie i Moguncji zaplanowane są wielkie uliczne pochody. Czy pogoda pozwoli na to, by odbyły się bez przeszkód? Według doniesień portalu wetteronline.de, orkan Julia opuścił teren Niemiec, jednak nadciąga kolejna nawałnica, Zehra, która ma mieć jednak znacznie mniejszą siłę od swojej poprzedniczki. Na północnym zachodzie zapowiadane jest wystąpienie silnego wiatru i obfitych opadów deszczu. Prędkość wiatru może osiągać w porywach nawet 60 km/h.
Niemieckie służby meteorologiczne ostrzegają również, że w ciągu dnia trzeba się liczyć ze stopniowym wzrostem siły wiatru z południowego zachodu, jak również z występowaniem gwałtownych burz.

Pochody karnawałowe w Rosenmontag

Pochody karnawałowe w Poniedziałek Różany rozpoczną się w Düsseldorfie punktualnie o 12:14, natomiast w Kolonii wyruszą o godzinie 10:00.

źródło: Merkur.de, Twitter

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Dodaj komentarz

avatar
  Obserwuj  
Powiadom o