Więcej

  Niemcy: Opłaty za prowadzenie konta bankowego wzrosły o 25%!

  Polski program do fakturowania w Niemczech

  Oficjalne stało się to, co wielu klientów banków już zdążyło zauważyć: opłaty za rachunek bieżący znacznie wzrosły w Niemczech w ostatnich latach. Niestety nie widać też końca tego trendu.

  Coraz wyższe opłaty za prowadzenie rachunku w banku

  Według Federalnego Urzędu Statystycznego opłaty za rachunek bieżący wzrosły w ostatnich latach ponadprzeciętnie. Od 2015 do 2019 roku wzrost opłat wyniósł aż 25%, jak ogłosił we wtorek urząd w Wiesbaden. Tylko w ubiegłym roku klienci banków musieli zapłacić o 4,7 % więcej niż rok wcześniej. Natomiast ogólna stopa inflacji wzrosła tylko o 1,4% w 2019 roku.

  Jak wynika z danych, w tym roku opłaty za prowadzenie rachunku w banku nadal rosły. W październiku Niemcy musieli zapłacić za swoje rachunki bieżące o 6,4% więcej niż rok wcześniej. Inflacja wyniosła w październiku minus 0,2%, jednak wynikało to również z obniżki podatku Vat w tym miesiącu.

  Odsetki niskie od lat

  Jednym z powodów wzrostu opłat, które od 2015 r. nieprzerwanie rosną, może być brak dochodów banków z lokat, produktów inwestycyjnych i kredytów – podejrzewa urząd statystyczny. Banki i kasy oszczędnościowe przez długi czas dobrze zarabiały, pobierając większe odsetki od kredytów niż wypłacając klientom oszczędności.

  Ale różnica między nimi, nadwyżka odsetkowa, maleje podczas flauty. Jeśli banki lokują fundusze w Europejskim Banku Centralnym (EBC), muszą również zapłacić odsetki karne, obecnie 0,5%. Nawet jeśli istnieją teraz zwolnienia podatkowe na określone kwoty, branża narzeka na obciążenie sięgające miliardów – i wprowadza dla niektórych klientów odsetki karne. Sąd Okręgowy w Lipsku wyjaśnia obecnie, czy te odsetki na rachunkach bieżących są zgodne z prawem.

  Podczas gdy banki i niektóre kasy oszczędnościowe już wcześniej wykorzystywały darmowe konta do pozyskiwania klientów, tak teraz wyższe koszty i drogie oddziały zmuszają instytuty finansowe do zmiany sposobu myślenia.

  Źródło: www.t-online.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  171,246FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  Przydatne linki

  Niemieckie ubezpieczenia

  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x