Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Od dziś drożeją kupony Lotto… Ale wzrosną także wygrane!

  Schufa Niemcy

  Od dziś w Niemczech trzeba będzie więcej zapłacić, aby spróbować swojego szczęścia w loterii 6 z 49, która przeprowadzana jest w środy i w soboty. Od środy 23 września trzeba będzie wydać 1,20 euro, aby móc otrzymać blankiet służący do skreślenia wytypowanych przez gracza liczb. Dotąd kosztował on 1 euro.

  P.S. o tym jak grać w Niemczech w Lotto piszemy tutaj: Lotto w Niemczech.

  Droższe kupony Lotto – ale także wyższe wygrane!

  Ostatni wzrost ceny kuponów miał miejsce jeszcze w maju 2013 roku. Wówczas wzrosła ona nieco bardziej: z 75 centów do 1 euro. A gdy na początku 2002 roku wprowadzono wspólną walutę euro, cena została zmieniona z 1,50 marki na 75 eurocentów.

  Zgodnie z zapowiedzią, wyższa cena kuponów ma sprawić, że wzrosną kwoty głównych wygranych, a także zwiększy się pula środków przeznaczonych na wypłaty wygranych niższego stopnia. Na przykład gwarantowana kwota wygranej w przypadku prawidłowego wytypowania dwóch liczb i super liczby wyniesie 6 zamiast 5 euro. Za trafienie czterech lub pięciu liczb, czy też pięciu liczb i jednocześnie  super liczby, wypłacane kwoty mają wzrosnąć o około 20 procent. Nic się nie zmieni jeśli chodzi o prawdopodobieństwo wygranej i procent kapitału przeznaczanego na wygrane.

  Lotto 6 z 49: konieczność wypłaty głównej wygranej po osiągnięciu limitu 45 mln euro

  Zmiany, które obecnie wchodzą w życie, zostały zapowiedziane już pod koniec 2019 roku. Teraz zmieniono również zasady “zerowania” głównej wygranej w loterii 6 z 49. Otóż będzie ona “zerowana” po tym, jak kumulacja osiągnie poziom 45 milionów euro, niezależnie od czasu jej trwania. Do tej pory pula na wygrane była “zerowana” dopiero wtedy, gdy żaden z graczy nie wytypował poprawnie sześciu liczb i super liczby dwanaście razy z rzędu.

  Źródło: www.focus.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x