Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Naloty na firmy z branży mięsnej, które nielegalnie przemyciły pracowników z Europy Wschodniej

  Schufa Niemcy

  Od wczesnych godzin rannych policja federalna prowadzi w pięciu krajach związkowych Niemiec naloty na firmy zamieszane w nielegalny przemyt pracowników dla przemysłu mięsnego. W akcję zaangażowanych jest około 800 funkcjonariuszy, która ma miejsce głównie w Saksonii-Anhalt i Dolnej Saksonii, jak powiedział w środę rzecznik Centralnej Niemieckiej Policji Federalnej. Oprócz tego naloty prowadzone są w Berlinie, Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii.

  Toennies informuje, że nie jest dotknięta akcją policji

  Największa firma produkcji mięsa w Niemczech, Toennies, nie jest dotknięta nalotem według włansnych informacji. “Do tej pory w naszej siedzibie w Weißenfels nie miał miejsca żaden nalot”, powiedział rzecznik firmy w środę.

  Pracownicy przemyceni do Niemiec z podrobionymi dokumentami

  Według policji federalnej przeszukiwanych jest ponad 40 lokali mieszkalnych i biznesowych. Mówi się, że oskarżone firmy sprowadziły do Niemiec ludzi z Europy Wschodniej z podrobionymi lub sfałszowanymi dokumentami. Od kwietnia 2020 r. sprawa jest badana przez specjalną komisję. Za akcję odpowiedzialna jest prokuratura w Halle, jak również jej oddział w Naumburgu.

  Według policji federalnej dochodzenie jest skierowane przeciwko 10 głównym oskarżonym w wieku od 41 do 56 lat. Wśród nich jest ośmiu mężczyzn i dwie kobiety. Oskarża się ich o działalność mafijną, przemyt ludzi oraz podrabianie dokumentów.

  Oskarżone dwa przedsiębiostwa

  Oskarżonymi są dwie firmy, które mają działać niezależnie od siebie, ale według tego samego schematu. Miały one sprowadzić do Niemiec głównie Rumunów  z fałszywymi dokumentami. Mówi się, że wspierali ich tutaj w kontaktach z władzami, organizowali dla nich zakwaterowanie i transport, ale także potrącali te usługi z ich pensji. Według informacji, śledczy skonfiskowali aktywa o wartości 1,5 mln euro. Nielegalnie przemyconym pracownikom czasowym grozi wydalenie z Niemiec.

  źródło: www.t-online.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x