Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Laschet nie wyklucza lockdownu w okresie Świąt Bożego Narodzenia

  Schufa Niemcy

  Spotkanie premierów poszczególnych krajów związkowych Niemiec z kanclerz Angelą Merkel w Berlinie miało na celu ustalenie działań, które pomogą powstrzymać gwałtowne rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa.

  Premier Nadrenii Północnej-Westfalii nie wyklucza kolejnego lockdownu na koniec roku

  Jeszcze zanim doszło do środowego spotkania, premier Nadrenii Północnej-Westfalii Armin Laschet wyraził nadzieję, że wciąż możliwe jest zapanowanie nad pandemią. Jednocześnie jednak nie wykluczył on kolejnego lockdownu na koniec roku. „Nie, nikt nie może tego obiecać, ale można zrobić wszystko, aby do tego nie doszło”, powiedział Laschet w programie „Frühstart” ntv. Dodał, że obecnie decydujące znaczenie ma to, czy wysokie wskaźniki zakażeń nie pociągną za sobą ciężkich przebiegów choroby i zgonów. „Jeżeli nie, może nam się udać przeżyć Boże Narodzenie bez lockdownu.”

  W obecnej sytuacji epidemiologicznej potrzebne jest wypracowanie rozwiązań jednolitych dla całych Niemiec

  Laschet bronił poprzedniego zdecentralizowanego podejścia do zarządzania kryzysowego. „Federalizm jak dotąd dobrze się sprawdził w czasie kryzysu.” Jednak w związku z tym, że aktualnie w Niemczech istnieje około 50 obszarów ryzyka, konieczne jest podjęcie jednolitych działań. Dlatego też premier Nadrenii Północnej-Westfalii wezwał do stworzenia katalogu działań wspólnego dla wszystkich krajów związkowych.

  Krytyczny stosunek do zakazu zakwaterowania

  Laschet odniósł się też do kwestii zakazu zakwaterowania: „Rozporządzenie jest tak skomplikowane i niezrozumiałe, że uważam, iż gdyby pozostałe środki zostały dziś uzgodnione w sposób jednolity, moglibyśmy dojść do wniosku, że nie potrzebujemy już zakazu zakwaterowania w aktualnie obowiązującej postaci.”

  Źródło: www.n-tv.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Wirus

  +Dodał, że obecnie decydujące znaczenie ma to, czy wysokie wskaźniki zakażeń nie pociągną za sobą ciężkich przebiegów choroby i zgonów.+ Acha. Czyli jak wskaźnik jest niższy to może być inny przebieg choroby, niż jak wskaźnik jest wyższy. No przecież ! Jakie to logiczne !

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x