Niemcy: Bundestag zatwierdził kartę płatniczą dla osób ubiegających się o azyl

  Ujednolicona ogólnokrajowa karta płatnicza dla osób ubiegających się o azyl i uchodźców została zatwierdzona. Bundestag przyjął podstawę prawną do jej wprowadzenia, ale władze lokalne wciąż mają pewne pole do manewru.

  Większość posłów opowiedziała się za kartą dla uchodźców

  Bundestag utorował drogę do wprowadzenia karty płatniczej dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl. W przyszłości otrzymają oni część swoich świadczeń państwowych w formie kredytu, a nie gotówki. Podstawą prawną dla kart płatniczych jest odpowiednia poprawka do ustawy o świadczeniach dla osób ubiegających się o azyl.

  Jednym z celów wprowadzenia systemu kart płatniczych jest uniemożliwienie migrantom przekazywania pieniędzy przemytnikom lub rodzinie i przyjaciołom za granicą. Parlament zagłosował za przyjęciem ustawy większością głosów grup parlamentarnych SPD, Zielonych i FDP. AfD i Sojusz Sahra Wagenknecht (BSW) również głosowały za. CDU/CSU i Lewica, a także jedna posłanka Zielonych głosowali przeciwko.

  Władze lokalne mogą decydować indywidualnie

  Kanclerz federalny Olaf Scholz (SPD) i premierzy krajów związkowych uzgodnili plan już 6 listopada. Prawo przewiduje teraz, że odpowiedzialne władze lokalne mogą samodzielnie decydować, ile gotówki posiadacze kart mogą wypłacić w określonym czasie. Będzie to uwzględniać „indywidualne lokalne potrzeby i okoliczności”.

  Jeśli niezbędne potrzeby nie mogą być pokryte przez kartę płatniczą, usługa będzie wtedy opłacana w formie gotówkowej. Ma to uchronić użytkowników przed problemami w przypadku braku akceptacji karty jako środka płatniczego. Nowelizacja prawa nie zmienia wysokości świadczeń otrzymywanych przez osoby ubiegające się o azyl.

  Źródło: www.tagesschau.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj

  5 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  RENCIŚCI

  Tak jak było 1988 – 1995 – Na zeszyt w wyznaczonym sklepie, tylko na żywność i kieszonkowe dziennie 2,50 Marki – Karta powinna być ważna tylko z dokumentem tożsamości – Będą sprzedawać karty taniej

  Filip

  No i czasami coś mądrego i konstruktywnego da się sklecić. Prawda?

  Jürgi

  W końcu ktoś pomyślał i wzial się za nierobów

  Tomek

  Jednocześnie sprytny test przygotowujący do bezgotówkowego społeczeństwa.

  Jözeff

  Powinni jeszcze wprowadzić blokadę na alkohol i używki 😉

  5
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x