Niemcom grozi paraliż! Już w najbliższy poniedziałek będzie miał miejsce ogólnokrajowy strajk

  W najbliższy poniedziałek Niemcom grozi paraliż! Związek Zawodowy Verdi oraz Związek Zawodowy Kolei i Transportu (EVG) ogłosiły na poniedziałek całodzienny, ogólnokrajowy strajk.

  Jakich sektorów dotkną strajki?

  Dotknięte mega-strajkiem będą:

  ▶︎ Ruch kolejowy dalekobieżny, regionalny i podmiejski Deutsche Bahn, jak również innych spółek kolejowych!

  ▶︎ Verdi wzywa również do przerwania pracy na kilku lotniskach i w transporcie publicznym w krajach związkowych Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia, Badenia-Wirtembergia, Saksonia, Dolna Saksonia, Nadrenia-Palatynat i Bawaria.

  ▶︎ Strajkować ma również przedsiębiorstwo autostradowe, a także administracja wodna i żeglugowa.

  EVG poinformowało w czwartek, że wzywa około 230 tys. pracowników wszystkich przedsiębiorstw kolejowych i transportowych, w których trwają obecnie negocjacje, do przeprowadzenia 27 marca ogólnokrajowego strajku ostrzegawczego.

  „We wszystkich wyżej wymienionych obszarach na terenie całych Niemiec wystąpią poważne opóźnienia, a nawet wstrzymanie usług transportowych” – poinformowali obaj organizatorzy.

  ▶︎ Przerwy w pracy mają rozpocząć się o północy w poniedziałek (w nocy z niedzieli na poniedziałek) i potrwać cały dzień.

  Poprzez ogólnokrajowy strajk Verdi zwiększyć presję na trzecią rundę negocjacji z rządem federalnym i władzami lokalnymi, która rozpocznie się w poniedziałek.

  Stowarzyszenie lotnisk: około 380 tys. podróżnych nie będzie mogło odbyć swoich lotów

  Stowarzyszenie portów lotniczych ADV ostrzega: „Około 380 tys. podróżnych biznesowych i prywatnych nie będzie mogło odbyć swoich lotów”. ADV mówi o „eskalacji strajku na wzór francuski”. Cały kraj zostałby odcięty od międzynarodowego ruchu lotniczego.

  Prezes ADV Ralph Beisel skrytykował: „Ogłoszone działania wykraczają poza wszelkie wyobrażalne i uzasadnione środki i nie mają już nic wspólnego ze strajkiem ostrzegawczym”. „Jest to raczej próba wprowadzenia francuskich warunków w Niemczech za pomocą strajku generalnego” – powiedział Beisel.

  Verdi domaga się 10,5 procentowej podwyżki dla pracowników służby publicznej

  Razem ze związkiem zawodowym urzędników dbb związek zawodowy Verdi domaga się 10,5 procent i co najmniej 500 euro więcej wynagrodzenia dla pracowników służby publicznej. Pracodawcy złożyli ofertę w drugiej rundzie negocjacji pod koniec lutego. Obejmuje ona całkowity wzrost płac o pięć procent w dwóch etapach i jednorazowe wypłaty w wysokości 2 500 euro.

  źródło: Bild.de

  Obserwuj Dojczland.info i bądź na bieżąco:

  196,777FaniLubię
  24,300ObserwującyObserwuj
  315ObserwującyObserwuj
  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x