Więcej

  Niemcom grozi paraliż! Już w najbliższy poniedziałek będzie miał miejsce ogólnokrajowy strajk

  W najbliższy poniedziałek Niemcom grozi paraliż! Związek Zawodowy Verdi oraz Związek Zawodowy Kolei i Transportu (EVG) ogłosiły na poniedziałek całodzienny, ogólnokrajowy strajk.

  Jakich sektorów dotkną strajki?

  Dotknięte mega-strajkiem będą:

  ▶︎ Ruch kolejowy dalekobieżny, regionalny i podmiejski Deutsche Bahn, jak również innych spółek kolejowych!

  ▶︎ Verdi wzywa również do przerwania pracy na kilku lotniskach i w transporcie publicznym w krajach związkowych Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia, Badenia-Wirtembergia, Saksonia, Dolna Saksonia, Nadrenia-Palatynat i Bawaria.

  ▶︎ Strajkować ma również przedsiębiorstwo autostradowe, a także administracja wodna i żeglugowa.

  EVG poinformowało w czwartek, że wzywa około 230 tys. pracowników wszystkich przedsiębiorstw kolejowych i transportowych, w których trwają obecnie negocjacje, do przeprowadzenia 27 marca ogólnokrajowego strajku ostrzegawczego.

  „We wszystkich wyżej wymienionych obszarach na terenie całych Niemiec wystąpią poważne opóźnienia, a nawet wstrzymanie usług transportowych” – poinformowali obaj organizatorzy.

  ▶︎ Przerwy w pracy mają rozpocząć się o północy w poniedziałek (w nocy z niedzieli na poniedziałek) i potrwać cały dzień.

  Poprzez ogólnokrajowy strajk Verdi zwiększyć presję na trzecią rundę negocjacji z rządem federalnym i władzami lokalnymi, która rozpocznie się w poniedziałek.

  Stowarzyszenie lotnisk: około 380 tys. podróżnych nie będzie mogło odbyć swoich lotów

  Stowarzyszenie portów lotniczych ADV ostrzega: „Około 380 tys. podróżnych biznesowych i prywatnych nie będzie mogło odbyć swoich lotów”. ADV mówi o „eskalacji strajku na wzór francuski”. Cały kraj zostałby odcięty od międzynarodowego ruchu lotniczego.

  Prezes ADV Ralph Beisel skrytykował: „Ogłoszone działania wykraczają poza wszelkie wyobrażalne i uzasadnione środki i nie mają już nic wspólnego ze strajkiem ostrzegawczym”. „Jest to raczej próba wprowadzenia francuskich warunków w Niemczech za pomocą strajku generalnego” – powiedział Beisel.

  Verdi domaga się 10,5 procentowej podwyżki dla pracowników służby publicznej

  Razem ze związkiem zawodowym urzędników dbb związek zawodowy Verdi domaga się 10,5 procent i co najmniej 500 euro więcej wynagrodzenia dla pracowników służby publicznej. Pracodawcy złożyli ofertę w drugiej rundzie negocjacji pod koniec lutego. Obejmuje ona całkowity wzrost płac o pięć procent w dwóch etapach i jednorazowe wypłaty w wysokości 2 500 euro.

  źródło: Bild.de

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  14,600ObserwującyObserwuj
  218ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2023 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Mając te choroby przewlekłe, można w Niemczech przejść na emeryturę trzy lata wcześniej – bez potrąceń

  Jeśli jesteście przewlekle chorzy, pod pewnymi warunkami możecie w Niemczech przejść na wcześniejszą emeryturę – bez negatywnych konsekwencji finansowych. Jakie przepisy mają tu zastosowanie...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2023 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Płaca minimalna w Niemczech 2023 – aktualne kwoty oraz najważniejsze regulacje!

  Od 1 stycznia 2015 roku obowiązuje w Niemczech płaca minimalna (niem. Mindestlohn), która wynosiła wtedy 8,50 euro na godzinę. Regulacja ta ma na celu...
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x