Muzułmanin burmistrzem w Bawarii? Społeczeństwo jest podzielone!

1
3606

W Bawarii odbędą się wkrótce wybory samorządowe (15.03.). Aktualnie rozgorzała tam dyskusja nad możliwością objęcia stanowiska burmistrza przez muzułmanina. Aktualny sondaż pokazuje: Tylko połowa obywateli jest na to otwarta.

Społeczeństwo Bawarii jest podzielone w kwestii muzułmańskiego burmistrza

W okresie poprzedzającym wybory samorządowe w Bawarii społeczeństwo jest podzielone, jeśli chodzi o objęcie stanowiska burmistrza przez kandydata wyznającego islam. Według aktualnego sondażu, około połowa ankietowanych (49 procent) miałaby z tym problem. Z drugiej strony 44 procent powiedziało, że byłoby raczej na tak lub zdecydowanie na tak – pokazuje reprezentatywna ankieta zlecona przez „Augsburger Allgemeine”. Reszta była niezdecydowana.

Sener Sahin rezygnuje z kandydatury na burmistrza w Wallerstein

Ostatnio CSU wywołało poruszenie w szwabskim mieście Wallerstein (okręg Donau-Ries): tam potencjalny muzułmański kandydat na burmistrza z ramienia CSU, Sener Sahin, zrezygnował z kandydatury z powodu oporu w swojej własnej partii.

Muzułmański kandydat na burmistrza weźmie udział w wyborach samorządowych w Bawarii?

Muzułmański kandydat na burmistrza z ramienia CSU, mógłby wziąć udział w wyborach samorządowych jednak gdzieś indziej. W Neufahrn w Górnej Bawarii (okręg Freising) 37-letni Ozan Iyibas jest traktowany przez chrześcijańskich socjalistów jako możliwy kandydata na burmistrza. W ten piątek będzie miało miejsce spotkanie odnośnie jego nominacji.

Według badania przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej Civey, zwolennicy AfD są najbardziej przeciwni wyborowi kandydata wyznającego islam: Prawie dziewięciu na dziesięciu ankietowanych stwierdziło, że miałoby z tym problem, gdyby ich burmistrz był muzułmaninem. Wśród zwolenników CSU jest to nieco poniżej 50 procent.

źródło: welt.de

 • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Praca w Niemczech

  1 KOMENTARZ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here