Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Merkel: „Przed nami bardzo, bardzo trudne miesiące!”

  Praca w Niemczech

  Liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech gwałtownie rośnie: w niedzielę rano RKI poinformował o 11.176 nowych infekcjach w ciągu jednego dnia, powołując się na dane z urzędów ds. zdrowia. Dzień wcześniej było 14.714 nowych zakażeń SARS-CoV-2.

  Kanclerz Angela Merkel znów bije na alarm

  Według informacji podanych przez gazetę BILD, w niedzielę wieczorem kanclerz ostrzegła w rozmowie z przywódcami frakcji CDU/CSU poszczególnych krajów związkowych: „Przed nami bardzo, bardzo trudne miesiące!”

  Merkel wyraziła również zaniepokojenie w związku ze zbliżającą się konferencją premierów zaplanowaną na 30 października. Powiedziała, że nie ma dobrych przeczuć. „Tak dalej być nie może.” Kanclerz dodała również: „Spodziewam się, że liczba zakażeń będzie nadal gwałtownie rosła.” Według informacji gazety BILD, Merkel nazwała pandemię koronawirusa „klęską”, której nikt nie był w stanie sobie wyobrazić.

  Kanclerz kilkukrotnie dała do zrozumienia, że można było posłuchać jej wcześniej. Za wzrost liczby zarażonych winą obarczyła przede wszystkim wczasowiczów. Według Merkel przynajmniej do lutego nie będzie możliwe organizowanie większych imprez, nawet na wolnym powietrzu.

  Choć kanclerz nie użyła słowa lockdown, to jednak wyraźnie dała do zrozumienia, że nie wierzy, iż wirus można będzie zwalczyć przy pomocy „prostych środków”. Stwierdziła, że przykład Korei nie sprawdzi się w Niemczech, ponieważ na przeszkodzie stoi ochrona danych osobowych. To dlatego nasza aplikacja jest tak mało skuteczna, dodała Merkel.

  Kanclerz zakłada, że szczepionka firmy Biontech zostanie zatwierdzona w połowie lub pod koniec marca.

  Spahn i Merkel zwracają się z pilnym apelem do obywateli Niemiec

  Merkel i minister zdrowia Jens Spahn (40, CDU), który sam jest zarażony koronawirusem, już wcześniej zwrócili się z pilnym apelem do niemieckiego społeczeństwa i ponownie poprosili o pomoc w powstrzymaniu pandemii koronawirusa.

  „Proszę, pomagajcie dalej i nie słuchajcie tych, którzy bagatelizują problem i uspokajają. Sytuacja jest poważna”, powiedział Spahn w video opublikowanym w niedzielę na jego stronie na Facebooku.

  W podcaście z poprzedniego dnia Merkel powtórzyła swój apel z poprzedniego tygodnia i poprosiła współobywateli o powstrzymanie się od podróżowania i kontaktów z innymi. W związku z gwałtownie rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem, nie wiadomo czy dojdzie do planowanego na początek grudnia zjazdu partyjnego CDU, na którym ma zostać wybrany następca przewodniczącej CDU Annegret Kramp-Karrenbauer.

  A tymczasem w Berlinie doszło do demonstracji przeciwko obostrzeniom

  Tymczasem w niedzielę odbyło się kilka demonstracji przeciwników obostrzeń nałożonych w związku z pandemią koronawirusa. Co więcej, nieznane osoby zaatakowały budynek Instytutu Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Budynek został obrzucony materiałami zapalającymi w niedzielę w nocy. Płomienie udało się ugasić. Rzeczniczka policji powiedziała, że w toku śledztwa badane będą wszystkie możliwe motywy, w tym polityczny. Instytut odpowiedzialny za choroby zakaźne odgrywa główną rolę w czasie pandemii koronawirusa.

  Źródło: www.bild.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x