Meklemburgia–Pomorze Przednie utrzymuje regulacje dla pracowników transgranicznych

Polski program do fakturowania w Niemczech

10.01. bieżącego roku weszły w życie zmiany w rozporządzeniu Meklemburgii–Pomorza Przedniego o kwarantannie (SARS-CoV-2-Quarantäneverordnung). Kraj związkowy NIE przewiduje jednak zmiany kategorii osób zwolnionych z tego obowiązku.

Przypominamy, że pracownicy transgraniczni podróżujący regularnie między MV a Polską są zobowiązywani do wykonywania raz w tygodniu testu na obecność koronawirusa.

NOWE:

  • Osoby niekorzystające ze zwolnień z kwarantanny na podstawie rozporządzenia landowego są zobowiązane do przedstawienia urzędowi ds. zdrowia negatywnego wyniku testu, wykonanego najwcześniej 48 godz. przed wjazdem lub do wykonania testu bezpośrednio po wjeździe do MV oraz odbycia 10-dniowej kwarantanny. Z kwarantanny może zwolnić wykonanie drugiego testu po 5 dniach od przyjazdu.
  • Obowiązek wykonania testu przy wjeździe i 10-dniowej kwarantanny został rozszerzony również na osoby, które wracają do MV po pobycie turystycznym w powiatach na terenie Niemiec, w których odnotowano powyżej 200 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców w przeciągu 7 dni.
    Teksty rozporządzeń Meklemburgii – Pomorza Przedniego można znaleźć w jęz. niemieckim na stronie https://www.regierung-mv.de/…/Verordnungen-und-Dokumente/

Więcej na temat kwarantanny w poszczególnych krajach związkowych przeczytacie tutaj: Kwarantanna w Niemczech: Aktualne regulacje w poszczególnych landach!.

Zachęcamy do śledzenia stron:
– Ambasady RP i Konsulatów Generalnych RP w Hamburgu, Kolonii i Monachium https://www.gov.pl/
– poszczególnych krajów związkowych http://www.bundesregierung.de/

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Znajdź wymarzoną pracę w Niemczech! Atrakcyjne zarobki, różne branże, praca dla par… Sprawdź teraz: praca.dojczland.info.

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
171,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x