Więcej

  Kwarantanna w Niemczech: Odpowiedzi na częste pytania!

  Czy przed wjazdem do Niemiec muszę wykonać test na koronawirusa?

  Wszystko zależy od statusu szczepienia. Wszelkie informacje na temat wjazdu do Niemiec i obowiązujących aktualnie regulacji znajdziecie tutaj: Wjazd do Niemiec.

  Jaka jest różnica między izolacją a kwarantanną?

  Osoby, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 testem PCR, muszą odizolowac się w domu do czasu uzyskania pewności, że nie są już zakaźne. Jeśli przebieg zakażenia jest ciężki, izolacja powinna odbyć się w szpitalu. Jak poucza Instytut Roberta Kocha osoby zarażone powinny się odizolować nawet od domowników.

  Osoby, u których podejrzewa się zakażenie, ponieważ mają kontakt z osobami chorymi lub przybyły do Niemiec z obszarów, które są uznawane za obszary wysokiego ryzyka lub występowania wariantów koronawirusa, muszą przejść kwarantannę. Kwarantanna może dotyczyć całych gospodarstw domowych, a nawet całych regionów.

  W obu przypadkach osoby dotknięte chorobą powinny pozostać w domu i w miarę możliwości całkowicie unikać wszelkich kontaktów.

  Mój szybki test jest pozytywny, co teraz?

  Jeśli wynik szybkiego testu (niem. Schnelltest) na koronawirusa jest pozytywny, musi zostać najpierw potwierdzony testem PCR. W centrum testowym można to zrobić z reguły bezpośrednio po wykonaniu szybkiego testu. Jeśli test wykonaliście samodzielnie na przykład w domu, najlepiej skontaktujcie się z Waszym lekarzem rodzinnym lub zadzwońcie pod numer 116117, aby umówić się na wizytę w celu wykonania testu PCR.

  Poinformujcie bliskie osoby o wyniku testu. Pozostańcie w domu i unikajcie kontaktów do czasu otrzymania wyników badania PCR.

  Kiedy muszę poddać się kwarantannie lub izolacji?

  W przypadku pozytywnego wyniku testu PCR, KAŻDY, włączając w to osoby zaszczepione i wyleczone, musi być odizolowany przez dziesięć dni, niezależnie od tego, czy występują objawy, czy nie. Zwolnienie z kwarantanny jest możliwe tylko u osób zaszczepionych i wyleczonych najwcześniej po siedmiu dniach i po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu.

  W przypadku osób, z którymi mamy bliski kontakt, obowiązuje następująca zasada: osoby świeżo podwójnie zaszczepione, świeżo po wyzdrowieniu, zaszczepione po wyzdrowieniu i zaszczepione dodatkową dawką szczepionki nie muszą być poddawane kwarantannie. Osoba jest uważana za świeżo podwójnie zaszczepioną lub świeżo wyleczoną, jeśli szczepienie lub choroba miały miejsce mniej niż trzy miesiące temu. Wszystkie inne osoby, z którymi mamy kontakt, muszą zostać poddane w Niemczech kwarantannie! Kwarantanna może zostać zakończona najwszcześniej po siedmiu dniach po uzyskaniu negatywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu. W przeciwnym razie kwarantanna powinna trwać 10 dni.

  Każdy, kto nie musi poddać się kwarantannie i nie ma żadnych objawów, musi również udać się do pracy.

  Czy muszę informować o tym mojego szefa?

  Adwokat Nicole Mutschke tłumaczy: „Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w Niemczech osoba z objawami choroby układu oddechowego z podejrzeniem koronawirusa musi trzymać się z dala od miejsca pracy. Pracodawca również musi zostać o tym poinformowany w odpowiednim czasie”.

  Oczywiście, pracodawca musi być również poinformowany o istnieniu nakazu kwarantanny. Jak wiadomo jednak, pracodawca w Niemczech nie musi być informowany o statusie szczepienia.

  Czy mój szef może mnie odesłać do domu, jeśli nie otrzymałem jeszcze nakazu kwarantanny?

  Tak. Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w Niemczech, pracodawca musi poprosić pracownika o opuszczenie miejsca pracy (np. biura), jeśli istnieje podejrzenie wystąpienia zakażenie koronawirusem.

  Prawnik Mutschke podkreśla: „Warto porozmawiać z pracodawcą. Rozwiązanie powinno być zawsze znalezione z zachowaniem proporcji. Nawet jeśli nie ma (jeszcze) oficjalnej decyzji o kwarantannie, sensowne może być przykładowo uzgodnienie z pracodawcą urlopu z ciągłą wypłatą wynagrodzenia”.

  Ale: „W zasadzie każdy pracownik ma prawo do pracy. Dlatego jednostronne zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy przez pracodawcę jest dopuszczalne tylko w wyjątkowych przypadkach. Dotyczy to również sytuacji, gdy pracodawca kontynuuje wypłatę wynagrodzenia w czasie nieobecności pracownika”.

  Czy mogę pracować zdalnie podczas kwarantanny lub izolacji?

  Tak. Pracownik może kontynuować pracę w domu w czasie kwarantanny i nadal będzie otrzymywał odpowiednie wynagrodzenie. Wyjątkiem jest oczywiście zwolnienie lekarskie z powodu ciężkich objawów.

  Kiedy otrzymam wynagrodzenie?

  Każdy pracownik w Niemczech, który jest chory na koronawirusa, będzie nadal otrzymywał swoje wynagrodzenie, jeśli w odpowiednim czasie dostarczy pracodawcy zwolnienie lekarskie. Osoby, które przebywają na kwarantannie lub izolacji bez objawów choroby i nie mogą pracować w biurze domowym, otrzymują również wynagrodzenie w formie rekompensaty zgodnie z niemiecką ustawą o ochronie przed zakażeniami.

  Mutschke: „Rekompensata ta nie jest jednak wypłacana tym, którzy mogliby uniknąć izolacji dzięki szczepieniom ochronnym. To, czy oznacza to, że pracodawca może również odmówić dalszej wypłaty wynagrodzenia, nie zostało jeszcze jednoznacznie wyjaśnione pod względem prawnym”.

  „Zwykle dostaje się wynagrodzenie tylko wtedy, gdy nie pojawia się w pracy nie z własnej winy”. W najgorszym przypadku sąd musi zdecydować o tym, czy zamrożenie płac jest zgodne z prawem, jeśli pracodawca podjąłby taką decyzję.

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  196 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  196 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Dawid

  W miejscu gdzie pracuje dzisiaj szef oświadczył że faktycznie było podejrzenie koronawirusa u jednego z pracowników, który wrócił kilka dni wcześniej ze strefy zagrożenia ale testu nie mial zrobionego, a że poczuł się lepiej to wrócił do pracy…. poza tym uznał że nawet jakby test wyszedł pozytywny to przez jednego chorego na „taką tam grypę” nie zamknie firmy bo musimy produkować.

  Karolina

  No i dobrze mówi

  Kamil

  No i bardzo mądry ten szef 😊 oby więcej takich ludzi jak on!

  JMikus

  Chciałbym mieć takiego szefa 🙂

  Daria

  A jak ktoś jest na kwarantannie w Polsce ktora się kończy w sobotę A w niedzielę wyjeżdża do Niemiec bo od poniedzialku do pracy A dziecko do szkoły czy kwarantanne też musi mieć ??

  darek

  podpinam sie do pytania

  Robert

  Kwarantanna 2 tyg w Niemczech

  Pendler

  Zaświadczenie z sanepidu w Polsce o odbytej kwarantannie ma nas zwalniać z kwarantanny w Niemczech

  Mateusz

  Pendler z kąd masz takie info?
  Bo jestem akurat w takiej sytuacji
  Czy Niemcy uznają Polską kwarantannę?

  Danek

  Jak uzyskałeś takie info ? Z jakiego Niemieckiego źródła ?

  garus.pawel@gmail.com

  Zaświadczenie że odbył do soboty w Polsce i nie musi w de

  Krzysztof

  A jak długo ten przepis ma obowiązywać. ? Od 10 kwietnia do? Jest jakaś data ze zniósł ten przepis? Może ktoś wie?

  Robert

  Do odwołania ,nie ma terminu końca

  Mariusz

  A co z tranzytem przez Niemcy muszę dostać się do Holandia, też podlegam kwarantannie.

  kama

  czytajcie ze zrozumieniem, wyraznie pisze , nie dotyczy tych którzy tranzytem jadą przez Niemcy

  robert

  napisano ” osoby, które przebywały poza granicami Niemiec nie dłużej niż 48 godzin, „, czyli , jeśli pojadę do np Holandii i wrócę tego samego dnia, to nie mam obowiązku kwarantanny ?

  Lukas

  Czyli osoby jadące do pracy sezonowej nie mają kwarantanny? Ale to musze miec jakies zaswiadczenie wjezdzajac do niemiec?

  michal

  Mam jechac do pracy na 2 tygodnie. Co wtedy z kwarantanna???

  MARCIN

  Czy ktoś się orientuję,jadąc do Polski na urlop pod koniec kwietnia,w PL kwarantanna,powrót do DE kwarantanna,czy potrzebuję jakieś dokumeny? Mam papier że pracuę i mogę się przemieszczać w miejscu zameldowania w moim landzie w DE.

  Lukas

  Jechalem do Polski i mialem dokument ze na magazynie spozywczym pracowalem i straz graniczna powiedziala mi ze ten dokument po prostu dla nich juz jest nie wazny i kwarantanna w Pl 2 tyg kontrol policji raz dziennie i aplikacja kwarantanna.

  Viola

  Czyli dalej nie wiadomo czy kierowca busa 9 osobowego może wjechać bez kwarantanny? Różnie można interpretować.

  Anna

  Czy kawarantanna dotyczy również osób pracujących w opiece

  Danek

  Czy ktoś ma potwierdzone info czy jeśli ktoś odbył kwarantannę w PL i jedzie do DE musi znowu siedzieć 14 dni ? Mi kończy się kwarantanna w piątek a w sobotę chce wracać do Niemiec.

  Olo

  Wszyscy 14 dni

  Jacek

  do 48h testy przed wjazdem po niemiecku lub angielsku pokazesz i kwarantanny miec nie bedziesz w przeciwnym wypadku TAK!!!

  Olo

  Budowlanka też ma kwarantannę

  Edyta

  witam jade po kogos odebrac go na parking do niemiec i zaraz wracamy , to jak mam sie odniesc do kwarantanny ? po powrocie dostaje w polsce tak ?

  Jacek

  NIE 100 % .

  Staniśław

  A jak jest przejazdem przez Niemcy w samochodzie osobowym bo mamy wyjerzdżać w cztery osoby czy to jest legalne

  Seba

  Stanisławie skonkretyzuj to pytanie bo jest niejasne… przejeżdżasz przez Niemcy i kogoś po drodze w Niemczech zabierasz ? i jak jest Twój cel podróży ?

  Lala

  Mam takie pytanie dlaczego niektóre osoby przejechały do Niemiec i mówią ze nikt ich nie sprawdzał i nie maja żadnej kwarantanny a wjechali już po 10 kwietnia kogo słuchać? Bo musze jechac do Niemiec a nie wiem w końcu czy będzie mnie tam obowiązywać 2 tygodniowa kwarantanna

  Jacek

  teraz tak od 24.10.2020 r.

  stanisław

  Jedziemy z Polski do Niemiec do pracy jako pracownicy sezonowi i będziemy jechali w cztery osoby samochodem osobowym

  Ewelina

  Mój mąż wyjeżdża19 kwietnia do Niemiec też musi mieć kwaratanne ? Pracuje w budownictwie

  Mateusz

  Wjechałem 13 do Niemiec nie zgłosiłem kwarantanny i 18 dostałem list ze zdj kiedy przekraczałem granice i ze od 18 mam kwarantannę oraz kara 2.800 € za obowiązkowe niezgłoszenie się na kwarantannę , na ta chwile mam jeszcze ponad tydzień na zapłatę i nie ma opcji obejście przepisu oraz siedzę 5 dzień w domu 😡
  To co piszą na różnych forach o karach się potwierdziło

  Ilona

  Nie wierzę.. Którą granicę przekraczałeś , miejscowość ? Może akurat aparat strzelił ci fotę za prędkość i oni sobie to poskładali..? Na jakich tablicach jechałeś i z jakiego landu jesteś ?

  Izabela

  Pracujesz jako kto i na jakich warunkach

  Ilona

  Ściema jak większość komentarzy tutaj, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Po co piszecie takie bzdury, żeby zrobić zamieszanie ???

  Tomek

  Dlaczego zdjęcia nie dałeś że masz do zapłacenia jakoś karę? A jakbyś busem jechał z przewoźnikiem to w jaki sposób niby byś miał mieć zrobione zdiecie? Pokaż zdiecie że masz karę do zapłacenia i nie siej glupot

  Agnieszka

  Niewiem co pijesz czy bierzesz ale odstaw To!!!
  Po co pisać takie kłamstwa???
  Zacznij pisać może bajki dla dzieci.

  Jacek

  musisz zaplacic nic nie wskurasz nie radze nie placic !!!! na adwokata szkoda kasy bo jawnie zlamales przepis ustawy !!!!!

  GOŚĆ 123

  A co w sytuacji jak jedziesz do pracy do Niemiec a nie masz żadnej umowy poświadczajacej zatrudnienie? Przekroczy się granicę?

  Luna

  Dołączam się do pytania

  Frutga

  Nikt nie sprawdza tak jak na polskim przejsciu, normalnie jedziesz

  Jacek

  TAK !

  Ania

  Witam, czy osoba pracujaca w Niemczech na umowe o prace tez podlega kwarantannie jak wroci z Polski?

  Jacek

  TAK !!!wczesniejnie od 24.10.20 TAK !!!

  Ania

  Witam
  czy jezeli pracuje w Niemczech i mam umowe to jak wracam z Polski obowiazuje mnie kwarantanna

  Monika

  Wjezdzajac do Niemiec wszyscy idą na kwarantanne nawet Niemcy ,oprócz kierowców,dyplomatów i sezonowych szparagi,truskawki itp. Obowiązuje do 4maja.

  JĘDZA

  Orientuje sie ktoś czy jadac do De do meza (dwa dni) obowiązuje mnie tam kwarantanna?

  Ilona

  Odwiedziny partnera plus pobyt do 5 dni – kwarantanna nie obowiązuje .

  JĘDZA

  Ale w Polsce juz obowiązuje?

  Ilona

  Niestety w Polsce nie… Tam dyktatura dla wszystkich bez wyjątku …

  Marcin

  Nie piszcie glupot,nie prawdy,proszę wejść na ambasade polski w De i przeczytać.

  JĘDZA

  Marcinie podaj link

  Jacek

  TAK !!

  Zosia

  Jak się zgłosić na ta kwarantannę w Niemczech jeśli ktoś nie umie języka można to zrobić przez emaila?

  Agusia

  No własnie tez jestem ciekawa ..

  Jacek

  NIE !!

  Gracjan Wolny

  Witam mam pytanie bo zaczyna wszystko być meczace. Mianowicie muszę pojechać do Polski biorąc urlop i przesiedziec tam ta kwarantannę. Po zakończeniu kwarantanny wracam do Niemiec a pracuje w Holandii czy wtedy też mnie kwarantanna kolejna obowiązuje?

  Jacek

  NIE !!! Poniewaz jediesz tranzytem lepiej jak bedziesz mial papier z holende3skiej firmy ze tam pracujesz !

  Olaf

  Jedziesz tranzytem-nie chorujesz.Zostajesz w.Niemczech jadąc z Polski-chorujesz.Ciekawi gakt,kto wymyśla te bzdury i ubolewać nad rozumem.tych,którzy dawają się nabierać na.tego typu brednie wyssane.z.palca i mające na.celu duskryminacje tylko okreslonuch grup ludzi,którzy z góry są skazani na.zastraszanie i nękanie.

  Arek

  Witam , Chciałbym pomóc tym którzy maja dylemat . Pojechałem do PL odbyłem kwarantane teraz wróćiłem do De i szukałem dokumentu jak w ogóle zgłosić sie na taka kwarantanne . Na infolini powiedziano mi ze kazdy musi zarejestrowac się kto przyjechał do De. W przeciwnym razie mozna dostac mandat , a jak słyszałem pare osób już dostało . Poniżej przesyłam Link do strony aby zgłosić sie na kwarantanne , To sie tyczy tylko Bawarii !! !!!! w tym formularzu opiszcie ze ktoś z was odbył kwarantanne w PL i na tej podstawie ktoś oceni czy musisz odbyc tutaj czy nie… Czytaj więcej »

  Jacek

   tools.rki.de  musisz poda kod poctowy tam gdzie przebywasz ,dostaniesz adres gdzie zglosisz sie na testy ,w AOK-a ni placisz !!!powodzenia

  Sebastian

  Witam, czy po wczorajszym posiedzeniu rządów landów, zapadła jakaś nowa decyzja odnośnie kwarantann? Czy nadal obowiązuje data do 3-go maja? Nigdzie nie mogę znależć info na ten temat, dzwoniłem do landtagu w Dusseldorfie, tam mi powiedzieli, że na chwiłe obecną tzn wczoraj godzina 18, do 3-go maja, ale czy będzie przedłużona to nie wiedzą. W Robert Koch Institut to w ogóle nic nie wiedzą. Jeśli Admin ma jakieś konkretne info z możliwością podania źródła to bardzo proszę o informację.

  Jacek

  3maja nic sie nie zmienilo

  Marcin

  Mam pytanko.
  Czy mogę wyjechać do Niemiec tylko aby skorzystać z tamtejszego lotniska?
  Od nas się nie da do UK dostać.

  Jacek

  TAK !

  Izabela

  Chce zapytać czy nie orjentujecie się czy jak bendzie wyglądało to w lipcu mieszkam w Polsce a mam chłopaka w Niemczech plany są na jego pobyt w Polsce na urlop 2020 w lipcu czy bendzie możliwy jak to wygląda czy zostanie wpuszczony czy kwarantanna bendzie potrzebna jak to wygląda na granicy a na lotnisku czy potrzeba jakies dokumenty poradźcie coś

  Mirek

  Proszę o informację . Czy muszę zgłosić się i odbyć kwarantanne gady powodem wjazdu do Niemiec jest powrót do miejsca zamieszkania z partnerką życiową . Nie jestem tam zameldowany . Czy trzeba ten fakt w jakiś sposób dokumentować ? Pracuję w Polsce . Do dnia wprowadzenia tego obowiązku praca umożliwiała mi przebywanie tydzień w Niemczech i tydzień w Polsce

  Marcin

  Witam. Jak z terminem kwarantanny dotyczacej Bremen ? Gdyz dzis mija termin podany w artykule powyzej. Jest przedluzona czy anulowana ?

  Grzegorz

  Kiedy pojawią się jakieś nowe informacje czy przedłużane będzie kwarantanna w landzie Nadrenia Północna Westfalia?

  Maa

  Na stronie http://www.land.nrw.de przedłużona do 30.05

  Artur

  Witam, a jak z kwarantanną w hesji obowiazuje do 10.05.2020 czy jest przedłużona?

  Pawel

  Pytanie i prozba czy. Ktos się. Orjentuje co do kewrantanny w hessji jest. Do10 maja czy cos się. Zmienilo. Prozba do. Moderatora tego. Forum jak beda jakieś. Woadomosci na temat kwatantanny pisz. Z gury dziękuję

  Adam

  Witam,

  Partnerka mieszkająca w Polsce planuje odwiedzić mnie w Niemczech, możecie doradzić jak to się odnosi to tego fragmentu z artykułu”kwarantanna nie dotyczy : odwiedziny partnera życiowego nie mieszkającego z podróżującą osobą” ? Czy musimy przechodzić kwarantanne w takim przypadku?

  Kasia

  Też mnie to interesuje,chciałabym męża odwiedzic.

  Gość666

  Witam czy ktoś się orientuję czy kierowca zawadowy jest również zwolniony z kwarantanny w Niemczech?

  Sebastian

  Witajcie ktoś ma może info czy nadal w dolnej saksoni będzie kwarantanna? Jak wygląda sytuacja po powrocie do Polski czytałem, że na granicy pokazuje się umowę o pracę i brak kwarantanny w Polsce. Pozdrawiam

  Artek

  Berlin przedłużył do 05 czerwca informacje z gov.pl

  Artek

  Brandenburgia 5 czerwiec

  Pawel

  Admin mam pytanie hesja do 10 maja to jest pewne na 100 proceprocent to w poniedzialek bez zadnych obaw mozna jechac. Prywatnym samochodem dzieki za odpowiedz

  Vanders

  Witam
  Jak w schlezwig holsten kwarantanna do odwołania. Czy jeśli w całych Niemcach zniosą jest możliwe że tam posoztanie?
  Pytanie drugie niektóre landy znadzaja się na 72 h poza granicami czy możecie się dowiedzieć na ile godzin pozwala s-h?

  Piotrr

  sh i hamburg 48h

  Ania

  A czy gdy wrócę do DE po 46 godzinach to czy muszę się gdzieś zgłaszać tutaj w DE do sanepidu czy ośrodka zdrowia? Jak w ogóle ustalane jest to, czy faktycznie byłam do 48 godzin?

  gosc

  Hesja do 05.06 info pewne za strona Ministerum Hessen

  Ania

  Ok, czyli jeśli wróciłam po 46 godzinach do DE to nie musze sie nigdzie zglaszac?

  Radosław

  czy wiadomo kiedy w bayernie zniosą całkowicie kwarantanne ?

  Beata

  Witam i ja mam Problem mieszkam w niemczech Mama moja jest zemna w de od zeszlego roku poniewaz nie jest w stanie sama funkcjonowac ,w pl mamy sprawe o ubezwlasnowolnienie 26.05 i nie wiem czy moge jechac do pl na sprawe ba 5 dni i powrut do de mame mialam zameldowac u ciebie w de ,ostatni raus bylismy w pl w lutym tego roku bo jezdzilismy z mama co dwa miesiaca na kontrolna wizyte do lekarza i po leki

  Grzechu

  wiadomo cos jak w mecklenburg vorpommen?

  Marcin

  Wiadomo do kiedy w Dolnej Saksonii będzie przedłużenie kwarantanny?

  pawel

  mam pytanie do admina majac firme samo zadrudnienie w polsce to jak wyglada kwaranatanna w de musze odbyc kwarantanne czy nie

  Sara

  Czyli jak u mnie jest kwarantanna do 10 maja (do dziś) i tego nie przedłuża to na spokojnie mogę jechać do polski ?

  Marcin

  Na 100% przedłużą, wszystkie landy już przedłużyły tylko kwestia do kiedy

  Sara

  A na terenie Niemiec nie ma czegoś takiego ze przygraniczni za okazaniem umowy mogą wjechać do Niemiec ? Tak jak jest w PL?

  Sebastian

  Z jakiego źródła są te informacje? Jako jedyna strona piszecie do 5czerwca w Hessen

  Sebastian

  Ok dzięki, czyli jak będę chciał jutro wyjechać do pracy tam (mam gewerbe) to kwarantanna musi być?

  Żaneta

  Z jakiej strony wiadomości na temat kwarantanny z regionu Bawarii ?

  KKK

  Co z Dolna Saksonią ???

  Mario

  Z jakiego źródła info na temat Dln. Saksonii?

  Kika

  A ja dzwoniłam do Konsulatu Polskiego w Hamburgu i jak narazie informacji o przedłużeniu kwarantanny w Dolnej Saksonii nie maja – Pani z sekretariatu ma mi dać znać jeśli znajdzie oficjalne potwierdzenie przedłużenia kwarantanny

  Kika

  Faktycznie przedłużono kwarantannę w Dolnej Saksonii (Pani z Konsulatu oddzwoniła wczoraj z taka informacja) To jest wiadomość z wczoraj.
  Zas dziś uslyszałam informacje ze sąd wydał zakaz kwarantanny w Dolnej Saksonii po powrocie z zagranicy. Proszę sprawdźcie ta informacje.

  Józek

  Skąd informacje o Dolnej Saksoni?

  Katarzyna

  Czy o płn Westfalii coś wiadomo

  Katarzyna

  Co z płn Westfalia na stronie gov kwarantanna do 10.05 u was info że 30.05

  Katarzyna

  A z jakiej strony macie oficjalne info, szef każe wracać twierdząc że kwarantanna nie istnieje

  Katarzyna

  Skąd info o płn Westfalii szef każe wracać twierdząc że kwarantanna nie istnieje. A ja nie mogę nic potwierdzonego znaleźć

  Simon

  Witam,
  Dane te są już przedłużeniem początkowego założenia zniesienia kwarantanny z Polską?
  Czas liczy się od momentu kontroli na granicy (czas wolny) powrót na przejście graniczne przed upływem 48h lub 72h Co jeśli takowej kontroli nie będzie na granicy w stronę Niemiec? Jak mogę udowodnić, że przejechałem w tym czasie?

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  173ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  10 zabytków i atrakcji turystycznych Norymbergi, które koniecznie musicie zobaczyć!

  Ogromny zamek cesarski, zapierające dech w piersiach tereny zjazdów nazistowskiej partii NSDAP i sklejone w długi labirynt „lochy”. Zabytki w Norymberdze to niesamowita mieszanka....

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Zarobki w Niemczech – czyli najlepiej i najgorzej opłacane zawody w Niemczech!

  Rok 2021 za nami, więc można podsumować, które zawody należały w Niemczech do tych najlepiej opłacanych oraz które były najgorzej opłacane. W tym artykule...
  196
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x